ראש הממשלה בנימין נתניהו חשף הבוקר (א') כי שלושת הנערים: נפתלי פרנקל, גיל-עד שאער ואייל יפרח נחטפו על ידי אנשי ארגון הטרור חמאס. "הבוקר אני יכול לומר את מה שנמנעתי לומר אתמול לפני גל המעצרים - מי שביצע את החטיפה הם אנשי חמאס ויהיו לכך השלכות חמורות" הבהיר נתניהו. "זה החמאס שאבו מאזן עשה איתו ממשלת אחדות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 Online

"ברגע זה אנחנו מתמקדים בכל המאמצים שלנו להשבת החטופים הביתה", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה שנערכה הבוקר בקריה בתל אביב. "לפני הגיעי לכאן שוחחתי שוב עם המשפחות ואני מוסר להם כאן משולחן הממשלה את החיבור והעידוד שלנו ואני יודע שאני מדבר בשם כל חלקי העם". ‎

נתניהו, יעלון וגנץ, ארכיון (צילום: פלאש 90 קובי גדעון)
נתניהו, גנץ ויעלון אמש | צילום: פלאש 90 קובי גדעון

בהצהרה לתקשורת אמש אמר נתניהו כי הנערים נחטפו על ידי ארגון טרור - והפנה אצבע מאשימה לעבר אבו מאזן: "הרשות הפלסטינית אחראית על כל טרור היוצא משטחה". אחריו דיברו שר הביטחון יעלון שהבטיח: "לא ננוח ולא נשקוט עד שנגיע אליהם", והרמטכ"ל בני גנץ שאמר: "נעשה כל שנדרש כדי להביא את הפרשה לסיומה מהר ככל שניתן".

25 מבוקשים נעצרו. כוחות צה"ל בפעולה (צילום: AP)
החיפושים נמשכים | צילום: AP

"אנחנו מצויים בעיצומה של פעולה נרחבת לאתר ולהחזיר את שלושת הנערים הנעדרים", אמר ראש הממשלה. "שלושה תלמידים צעירים שהיו בדרכם הביתה. אני שוחחתי עם ההורים שלהם לפני כניסת השבת. אמרתי להם שאנחנו עושים כל מה שישראל יכולה לעשות ועוד יותר מזה כדי להחזיר הביתה את ילדיהם שהם ילדינו. אני חייב להגיד שההורים הללו גילו איפוק ותעצומות נפש שהם מעוררי הערצה ובשעות קשות אלו לב האומה כולה עם הנערים ועם המשפחות שלהם".

דובר ארגון חמאס, פאוזי ברהום, התייחס אתמול לאירוע החטיפה של שלושת בני הישיבה באזור חברון וכינה את העומדים מאחורי הפעולה 'גיבורים'. לטענתו, ישראל משקרת ולא קיים כל שיתוף פעולה ביטחוני בינה לבין הממשל הפלסטיני לאיתור הנערים ומבצעי המעשה.

25 מבוקשים נעצרו. כוחות צה"ל בפעולה (צילום: AP)
80 עצורים הלילה | צילום: AP
שלושת הנערים
שלושת החטופים | צילום:

מאמצי החיפושים נמשכים

בינתיים, במערכת הביטחון עושים כל מאמץ על מנת להשיב את שלושת הנעדרים: נפתלי פרנקל, גיל-עד שאער ואייל יפרח. הבוקר נכנס ליומו השלישי בהשתתפות אלפי חיילים ושוטרים. במהלך הלילה והבוקר נעצרו יותר מ-80 בני אדם בשטחים, ובהם אנשי חמאס, באחד ממבצעי המעצרים הגדולים ביותר שביצע צה"ל בשנים האחרונות.

גורמים בצה"ל אומרים כי העובדה שמרבית העצורים הם אנשי חמאס אינה מעידה בהכרח כי חמאס עומד מאחורי החטיפה. עוד נמסר כי הנחת העבודה של הכוחות בשטח היא כי שלושת החטופים בחיים.

סיקור מיוחד: חטיפת הנערים

השר לביטחון פנים: "מחדל? ממליץ לא להיכנס לנושא"

מבצע מעצרים נרחב - חמאס במוקד

חטיפת הנערים: החיפושים החלו באיחור של שעות

נתניהו: "הנערים שלנו נחטפו על ידי ארגון טרור"

בכיר בחמאס מודה: "לא יודעים מה קורה"

חמאס: "מבצעי המבצע בחברון - גיבורים"