יומיים וחצי עברו מאז חטיפתם של נפתלי פרנקל, גיל-עד שאער ואייל יפרח, והבוקר (א') קמו משפחות הנערים לעוד בוקר של אי ודאות. השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' ביקר בבית משפחת פרנקל ביישוב טלמון והתייחס לטענות הקשות על התנהלות המשטרה וטיפולה בדיווח מוקדם על החטיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 Online

אהרונוביץ', השר הממונה על משטרת ישראל, נשאל על ידי העיתונאים שהמתינו מחוץ לבית משפחת פרנקל, על הדיווחים שלפיהם המשטרה ידעה על החטיפה אך התעכבה בהעברת המידע לצה"ל. "מחדל או לא - הייתי ממליץ לא להיכנס לנושא", השיב אהרונוביץ'. "אני מכיר את הפרטים והדברים ייבדקו. אני לא חושב שאפשר למנוע את זה".

השר לביטחון פנים סיפר על פגישתו עם בני משפחתו של נפתלי בן ה-16: "עדכנתי את המשפחה אודות הפעילות והם אופטימיים כמוני. אני חוזר ואומר שצה"ל, השב"כ והמשטרה עושים הכל כדי להחזיר את הילדים הביתה. ישנה הרבה פעילות כדי למצוא אותם, החקירה בעיצומה, נמשיך עד שנחזיר אותם. פעילות אמיתית, מורכבת מאוד, ונגיע למחבלים. אני מטיל את האחריות על חמאס".

מפנה אצבע מאשימה לאבו מאזן. השר בנט (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
"נהפוך כל אבן". בנט | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

גם שר הכלכלה ויושב ראש מפלגת הבית היהודי נפתלי בנט ביקר את בני המשפחה. "באופן ישיר או עקיף אנחנו נהפוך כל אבן כדי להגיע לילדים שלנו", הבטיח בנט. "מול הטרור אנו נגלה אגרוף ברזל. זה הזמן של כל עם ישראל להרבות בתפילות, ולהישאר מאוחדים, חזקים ונחושים - לא ישברו אותנו".

"חטיפת ילדים בכיתה י״א זהו שיא השפל המוסרי אליו יכולים להגיע ארגוני הטרור", הוסיף בנט. "אני אומר באופן ברור - זה לא ישתלם לשום גורם שמעורב במעשה או בתכנונו או בעידודו".

לוחמי צה"ל. ארכיון (צילום: רויטרס)
מאות חיילים משתתפים במבצע החיפושים | צילום: רויטרס

במקביל, נמשך הבוקר מבצע החיפושים הנרחב אחר שלושת הנערים החטופים ונכנס ליומו השלישי בהשתתפות אלפי חיילים ושוטרים. במהלך הלילה והבוקר נעצרו יותר מ-80 בני אדם באחד ממבצעי המעצרים הגדולים ביותר שביצע צה"ל בשנים האחרונות.

יותר מאלפיים חיילים לקחו חלק מאז שעות הלילה במעצרים הנרחבים בחברון ובאזורים נוספים ביהודה ושומרון, בהם שכם, ג'נין, קלקיליה, טול כרם ורמאללה. בין העצורים גם אנשי המועצה המחוקקת של חמאס, ובהם גם השייח' חסן יוסוף - מבכירי חמאס בגדה.

גורמים בצה"ל אומרים כי העובדה שמרבית העצורים הם אנשי חמאס אינה מעידה בהכרח כי חמאס עומד מאחורי החטיפה. עוד נמסר כי הנחת העבודה של הכוחות בשטח היא כי שלושת החטופים בחיים.

25 מבוקשים נעצרו. כוחות צה"ל בפעולה (צילום: AP)
כ-80 פעילי חמאס נעצרו | צילום: AP

סיקור מיוחד: חטיפת הנערים

מבצע מעצרים נרחב - חמאס במוקד

חטיפת הנערים: החיפושים החלו באיחור של שעות

נתניהו: "הנערים שלנו נחטפו על ידי ארגון טרור"

בכיר בחמאס מודה: "לא יודעים מה קורה"

חמאס: "מבצעי המבצע בחברון - גיבורים"