מחנה הפליטים שועפט (צילום: רויטרס, חדשות)
המשפחות חוששות לשלומן | צילום: רויטרס, חדשות

בני משפחות החשודים ברצח הנער הפלסטיני מוחמד אבו חדיר דורשים היום (ב') מהמשטרה אבטחה צמודה, לאחר שלטענתם ספגו איומים על חייהם. המשפחות טוענות כי מאז פרסום מעצרם של החשודים, הן חשופות לאיומים מצד גורמים שונים המבקשים לנקום על רצח הנער.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרקליטם של החשודים, עו"ד עדי קידר, שיגר מכתב לרפ"ק יניב פיאמנטה מימ"ר ירושלים, שבו הוא דורש שתוצב אבטחה צמודה לבני המשפחות. "לאור פניות חוזרות ונשנות מטעם משפחות החשודים, וכן לאור איומים שנשמעו מצד גורמים כאלו ואחרים הרוצים בנקמה, אנחנו רואים במשטרת ישראל אחראית לשלומם וביטחונם של המשפחות", כתב עורך הדין.

"המידע שדולף מהחקירה לכלי התקשורת רק מוסיף ומחדד את המצב הרגיש", טען קידר. "אבקש לעדכן בנוגע לסידורי האבטחה שבדעתכם לנקוט בנושא".

החשודים בליל החטיפה
בסביבת החשוד מגוננים, ארכיון | צילום:

המשפחות והחברים: "תעזבו אותם בשקט"

מוקדם יותר, הגיבו בני משפחותיהם וחבריהם בפליאה בעקבות מעצרם אתמול, והתקשו להאמין כי ביצעו מעשה כה אכזרי. "הוא רק ילד, תעזבו אותו בשקט", אמרה אמו של אחד החשודים. "אני בטוחה שהוא ישתחרר ושזה ייגמר".

אמש הודה אחד החשודים בחקירתו כי היה מעורב ברצח וכן הפליל כמה מחבריו. "אני לא מאמין שהוא יכול לעשות דבר כזה", סיפר חברו של אחד החשודים. "נכון הוא לא מת על ערבים אבל מפה ועד לעשות רצח מזעזע כזה? קשה לי להאמין האמת. אני מקווה שהוא ישוחרר עוד לא דיברתי איתו מאז שכל זה קרה".

היום יתקיים בבית המשפט המחוזי בירושלים דיון בערר שהגישו עורכי דינם של החשודים ברצח מטען ארגון "חוננו", בטענה כי המשטרה והשב"כ מונעים מהם את המפגש עמם. בערר, שהוגש על ידי עורכי הדין נפתלי ורצברגר ואהרון רוזה, צוין כי העצורים בצעד חריג מנועי מפגש עם עורכי דינם החל מרגע מעצרם, כבר למעלה מ-30 שעות.

הנער מוחמד אבו חדיר (צילום: רויטרס)
מוחמד אבו חדיר, ארכיון | צילום: רויטרס

החשודים שחזרו: כך רצחנו את הנער

לפנות בוקר, הובאו שלושת החשודים המרכזיים בביצוע החטיפה והרצח של הנער על ידי השב"כ והמשטרה ליער ירושלים, ושחזרו כיצד חטפו ורצחו את הנער. בשעות הלילה נלקחו השלושה לשכונת שועפאט בצפון ירושלים, סמוך לביתו של אבו חדיר, שם סיפרו לחוקרי המשטרה אודות מעשיהם בליל חמישי האחרון.

השלושה תועדו מסבירים כיצד הכניסו בכוח את הנער הפלסטיני למכוניתם והסיעו אותו תוך כדי שהם מכים אותו ליער ירושלים. לאחר מכן הוסעו החשודים על ידי השוטרים לזירת הרצח ביער ירושלים. השלושה שחזרו איך הכו את אבו חדיר, ואחר כך הציתו אותו בעודו בחיים.

סיקור מיוחד: רצח הנער הפלסטיני

החשודים שחזרו: כך רצחנו את הנער

בסביבת מקורבי החשודים ברצח הנער מגוננים: "הוא יהודי טוב"

ראש הממשלה לאבי הנער שנרצח: "מעשה מתועב"

הנער הפלסטיני שהוכה: "הותקפתי בלי סיבה"

יהודים נעצרו בחשד לרצח הנער הפלסטיני

אש ואבנים: המהומות עקב רצח הנער - גם במשולש ובצפון

אביו של הנער שנרצח: "לא מאמין במשטרה"

הפרות סדר בי-ם, במשולש ובצפון

דוח הנתיחה הפלסטיני: "הנער נשרף למוות בעודו בחיים"

מטעני צינור, אבנים ובקבוקי תבערה: מהומות בירושלים

חשד לחטיפה: נער ערבי נעדר, גופה נמצאה ביער ירושלים

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv