זירת הרצח, מרץ 2011 (צילום: חדשות 2)
גופת הילד באיתמר. תמונות קשות | צילום: חדשות 2

בתום יממה ארוכה של התלבטויות, החליטה ממשלת ישראל לפרסם לעולם את תמונות הנרצחים מהטבח באיתמר, בניסיון לזעזע ולעורר התייחסות. מדובר בתמונות קשות ביותר לצפייה, בהן נראות גופותיהם של ההורים ושל שלושת הילדים, כשהם מוטלות בתוך שלוליות דם ועליהן סימני דקירות מרובים.

אנשי משרד ההסברה ומועצת יש"ע התייעצו במשך עם משפחות הנרצחים, ובני המשפחה נתנו בסופו של דבר אישור לפרסם את התמונות כשחלקים נבחרים מהן מטושטשים. המטרה, כפי שהגדיר שר ההסברה והתפוצות יולי אדלשטיין, היא "להמחיש לעולם עם מה ועם מי נאלצת מדינת ישראל להתמודד".

דני דיין, יו"ר מועצת יש"ע, אמר היום בהלווית בני משפחת פוגל כי "האויב מנסה לתאר כאילו הוא גם זה שרוצח, וגם זה שהוא הקורבן על ידי הצגת תמונות של מקרים חריגים. ההחלטה להציג את האמת, מול איזה חיות אדם אנחנו ניצבים, לא היתה פשוטה, אבל המלחמה הזו הפכה למלחמה קיומית למדינת ישראל". 

גם הרב אביחי רונצקי, לשעבר הרב הצבאי הראשי ואיש היישוב איתמר, חושב שיש לפרסם את התמונות. "חשוב שיבינו בעולם עם מי יש לנו עסק", אמר רונצקי. "מדובר ברוצחים. זה לא אחד או שניים. זה העם שאיתו אנחנו רוצים לעשות שלום".

כאן במערכת חדשות 2 באינטרנט החלטנו שלא לפרסם את התמונות הקשות, ולהראות רק תמונה אחת – מטושטשת - אולם הן מופיעות במלואן בפייסבוק ובאתרים נוספים בעולם.

רצח המשפחה באיתמר - סיקור מיוחד:

תמר פוגל שאלה בדמעות: "ככה נתגבר עליהם?"

תחקיר הטבח: המחבלים דרכו על הבן שישן בסלון ולא הבחינו בו; התינוקת נרצחה אחרונה

התקשורת בעולם אדישה לטבח באיתמר

בני משפחת פוגל הובאו למנוחות

"לא נתפס ששוחטים תינוקת בת ארבעה חודשים"

הריאיון האחרון של הזוג פוגל

תיעוד: כך נראתה זירת הרצח באיתמר

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק