היישוב איתמר התעורר הבוקר לשבת קשה מאוד, עם היוודע תוצאות מסע הטבח אמש סמוך לשעה 22:00, באחד הבתים ביישוב מצפון לשכם. חמישה בני משפחה אחת נרצחו בדקירות סכין: זוג הורים כבני 40 ושלושת ילדיהם - בן 11, בן 4 ותינוקת בת 4 חודשים בלבד, על ידי מחבל אחד או יותר שהצליחו לדלג מעל הגדר ההיקפית של היישוב ולחדור לבית.

שני ילדים נוספים, בן 6 ובן שנתיים, ישנו במיטותיהם בחדר הסמוך ולא שמעו דבר. למרבה המזל המחבלים לא סרקו את הבית וכך ניצלו שני האחים. כעבור שעתיים, הבת הבכורה, בת 12, שבה לבית מפעולה ב"בני עקיבא" וניסתה להיכנס הביתה, אך הדלת הייתה נעולה. 

מי שפתח את הדלת היה האח בן ה-6, שהתעורר מהדפיקות בדלת. אז נכנסה גם האחות לבית וגילתה את משפחתה מוטלת ללא רוח חיים. היא רצה לשכנים - ואלו הזעיקו את כוחות הביטחון, בתקווה לנסות ולאתר מהר ככל שניתן את האחראים לפיגוע.

מאז האירוע שוהים הילדים שנותרו יתומים בביתם של הסבא והסבתא ביישוב נווה צוף. עובדים סוציאליים נמצאים בקשר רצוף עם הילדים, זאת לאחר שארגון העו"סים אישר מתן סיוע לבני המשפחה למרות השביתה הנמשכת.

תחילה עלה החשש כי המחבל או המחבלים מסתתרים באחד הבתים ביישוב, אך לאחר זמן קצר התברר כי הם נמלטו. גופות הנרצחים נמצאות עדיין בבית, ובצה"ל אומרים היום כי יפנו אותן רק בצאת השבת.

"נבוא בחשבון עם המבצעים"

חיילי צה"ל, הבוקר באיתמר (צילום: חדשות 2)
חיילי צה"ל, הבוקר באיתמר | צילום: חדשות 2

הרמטכ"ל בני גנץ ביקר בשעות הבוקר בזירת הפיגוע, יחד עם אלוף פיקוד המרכז, ושוחח עם השכנים ועם קרובי משפחה של ההרוגים והנחה את הכוחות בשטח להמשיך בפעילותם במקום. בצה"ל חוששים כעת מפעולות נקם של המתנחלים.

אלוף פיקוד המרכז אבי מזרחי, אמר הבוקר בזירת האירוע: "אני רוצה להביע את תנחומיי למשפחה וליישוב איתמר ולכל ההתיישבות ביהודה ושומרון. זהו פיגוע קשה מאוד. מדובר ברוצחים נתעבים, פחדנים, שבאים באישון לילה, הורגים ילדים, אישה ואבא על לא עוול בכפם. אנחנו במרדף אחר המבצעים, ואני מניח שבמהרה נשים את ידינו עליהם. הרמטכ"ל היה פה הבוקר, ביקר בבית, ניחם את הסבא והסבתא, ביצע הערכת מצב יחד איתנו, וכן עדכן את שר הביטחון. נבוא חשבון עם המבצעים".

לאורך כל הלילה הוצבו מחסומים רבים בישובים הסמוכים והרכבים שעוברים במקום עוברים בדיקה קפדנית. על מנת לסייע לכוחות הביטחון בשעות החשיכה נורו פצצות תאורה לאוויר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק