ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא הערב נאום מיוחד, עם צאת השבת, בעקבות הטבח באיתמר, צפון השומרון, בו נרצחו 5 בני אדם על ידי מחבל אחד או יותר. במהלך הלילה נפתח מצוד נרחב אחר הרוצחים, אך הם עוד לא נתפסו.

"אני מבקש להביע זעזוע עמוק, שבוודאי מרגישים כל אזרחי ישראל, עם רצח של משפחה צעירה: אבא, אמא, ילד בן 11, ילד בן 4 ותינוקת פעוטה בת 4 חודשים", פתח נתניהו את נאומו. "במשפחה נותרו 3 ילדים יתומים, אחת הבנות ראתה את הוריה ואת אחיה דקורים מתים במיטותיהם. משפחה שנרצחה בצורה אכזרית בליל שבת, בשנתם. אנחנו מחזקים ומחבקים את היתומים ושאר בני המשפחה. מחבקים ומחזקים את אחינו המתיישבים ביהודה ושומרון. בל תיפול רוחכם. אנחנו עוברים רגע קשה אבל כל האומה עמכם".

ראש הממשלה הוסיף: "מאז היוודע האסון, הרצח הנורא, אני מקיים דיונים שוטפים עם גורמי ביטחון, הנחיתי אותם לעשות כל מאמץ למצוא את הרוצחים ולא ננוח עד שנמצא אותם ונמצה עמם את הדין. אני מצפה מהקהילה הבינלאומית שתגנה את הרצח הזה, רצח התינוקות. כמה מהמדינות שמיהרו למועצת הביטחון לגנות את מדינת היהודים על כך שתכננה בית או הניחה אריח, מתמהמהות בהוצאת גינוי חריף לרצח תינוקות יהודיים. אנו מצפה שיתנו גינוי מיד. אין שום מחילה לרצח תינוקות".

ההסתה מתנהלת בבתי הספר ובמסגדים

"אני מצפה ודורש גינוי דומה, מהרשות הפלסטינית. אני מאוכזב מהאמירות הרפויות והמגומגמות, כך לא נלחמים בטרור", תקף נתניהו את אבו מאזן והרשות. "מקרה כזה של כניסה לבית, שיסוף גרונם של תינוקות, מחייב גינוי חריף והפסקת הסתה".

הוא המשיך, "אני דורש להפסיק את ההסתה שמתנהלת יום יום בבתי הספר, במסגדים, בתקשורת - הרשות הפלסטינית מדברת שלום כלפי חוץ אבל מתירה ולפעמים גם מובילה הסתה כלפי פנים". בסיום דבריו ניסה נתניהו למנוע את פעולות "תג המחיר" הצפויות: "עם כל הכאב הנורא, אני קורא לכל אזרחי ישראל לנהוג באיפוק ואחריות ולא לקחת את החוק לידיים. צה"ל וכוחות הביטחון יעשו את המוטל עליהם. לא ניתן לטרור לקבוע את מפת ההתיישבות. היא תיקבע רק על ידי מדיניות הממשלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק