אודי ורות פוגל, שנרצחו בליל שבת בביתם שביישוב איתמר יחד עם שלושה מילדיהם, העניקו בקיץ האחרון ראיון מיוחד לצלם אמציה איתן מ'אולפני אתרוג', לאחר שרכשו בית ביישוב איתמר. "הגענו לכאן מאריאל, לשם הגענו מנצרים", סיפר אב המשפחה אודי, "קנינו בית בכוונה להשתקע כאן וגם בגלל הישיבה". 

אודי לימד במכינה הקדם-צבאית באיתמר, וסיפר על האמונה הגדולה ורצון בני הנוער שהגיעו למכינה לתרום למדינה. "אני מכיר את החבר'ה האלה, בריאים, רוצים לעשות צבא אבל קודם באים ללמוד בישיבה. הם הזכירו לי את עצמי, הייתי קצין בשיריון ואז הלכתי לכולל בעלי".

רות, אם המשפחה, התראיינה כשהיא מחזיקה את אחד מילדיה. "אנחנו פה שנה ומתחילים לטעום", אמרה, "מה שייחודי פה הוא החום, האהבה, הפתיחות ומגוון הדעות של האנשים. כל אחד חושב אחרת וזה לא מפריע לאף אחד". עוד סיפרה רות כי תהליך ההתאקלמות שלהם במקום היה מהיר, והשכנים החדשים גרמו להם להרגיש רצויים.

תמר חזרה מבני עקיבא - ומצאה את הגופות

חמשת בני משפחת פוגל נרצחו אמש בפיגוע דקירה קטלני ביישוב איתמר שבצפון השומרון, כשמספר מחבלים חמושים בסכינים קפצו מעל הגדר המקיפה את ההתנחלות, פרצו לבית המשפחה - ודקרו אותם למוות בזמן שישנו. מצוד נרחב מתנהל אחר האחראים לפיגוע, עד כה ללא הצלחה.

שני ילדים נוספים, רועי בן ה-8 וישי בן השנתיים וחצי, ישנו במיטותיהם שנת ישרים בחדר הסמוך ולא שמעו דבר. למרבה המזל המחבלים לא סרקו את הבית וכך ניצלו שני האחים. כעבור שעתיים, הבת הבכורה, תמר בת ה-12, שבה לבית מפעולה ב"בני עקיבא" וניסתה להיכנס הביתה, אך הדלת הייתה נעולה.

מי שפתח את הדלת לאחותו היה רועי בן ה-8, שהתעורר מהדפיקות בדלת. אז נכנסה גם האחות לבית וגילתה את משפחתה מוטלת ללא רוח חיים. היא רצה לשכנים - ואלו הזעיקו את כוחות הביטחון, בתקווה לנסות ולאתר מהר ככל שניתן את האחראים לפיגוע.

מאז האירוע שוהים הילדים שנותרו יתומים – תמר בת ה-12, רועי בן ה-8 וישי בן השנתיים - בביתם של סבם וסבתם ביישוב נווה צוף. עובדים סוציאליים נמצאים בקשר רצוף עם הילדים ועם משפחות נוספות ביישוב, זאת לאחר שארגון העו"סים אישר מתן סיוע למרות השביתה הנמשכת.

הסבא: "בשלוש בבוקר ראינו את זירת הרצח המתועב"

הסבא, חיים פוגל, סיפר הערב: "קיבלנו את הבשורה המרה על הפיגוע בשלוש לפנות בוקר, מפי צוות החירום היישובי של נווה צוף, בראשות הרב יונתן בלס. הסיעו אותנו לבית של אודי באיתמר, ראינו את זירת הרצח המתועב. חזרנו הביתה עם שלושת הילדים שנותרו בחיים".

"שיחת הטלפון האחרונה הייתה אתמול, בערב שבת, כרגיל", סיפר הסב. "אודי שוחח איתי ועם צילה רעייתי וגם עם מתן ומיכל אחיו ואחותו. רק במוצאי השבת שעברה היינו אצלם באיתמר והשתתפנו במלווה מלכה (סעודת מוצאי שבת) לרגל ערב ראש חודש אדר".

לאורך כל השבת הוצבו מחסומים רבים בישובים הסמוכים וכלי הרכב שעוברים במקום עוברים בדיקה קפדנית. על מנת לסייע לכוחות הביטחון בשעות החשיכה נורו פצצות תאורה לאוויר. כוחות צה"ל והשב"כ פועלים באזור בכוחות גדולים על מנת ללכוד את מבצעי הפיגוע - עד כה ללא הצלחה. 20 פלסטינים חשודים בטרור נעצרו בפעילות כוחות הביטחון, אך אין עדיין קצה חוט למבצע הפיגוע.

פיגוע באיתמר - סיקור מיוחד:

הותרו לפרסום שמות הנרצחים: בני משפחת פוגל

שחזור הטבח: כך פעלו המחבלים

רה"מ: הרשות מובילה את ההסתה

תיעוד: כך נראתה זירת הרצח באיתמר

מצוד נרחב אחר האחראים לפיגוע

5 בני משפחה נרצחו בדקירות סכין

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק