בצה"ל מנהלים בשעות האחרונות מצוד נרחב אחר האחראים לרצח חמשת בני המשפחה, הלילה ביישוב איתמר בצפון השומרון. ההערכה הראשונית היא כי מחבל חמוש אחד הוא שביצע את הפיגוע, אם כי נבדקת האפשרות גם שמדובר בחוליית מחבלים.

הרמטכ"ל בני גנץ ביקר בשעות הבוקר בזירת הפיגוע, יחד עם אלוף פיקוד המרכז, ושוחח עם השכנים ועם קרובי משפחה של ההרוגים והנחה את הכוחות בשטח להמשיך בפעילותם במקום. בצה"ל חוששים כעת מפעולות נקם של המתנחלים.

כוחות גדולים, ובהם גם גששים, מנסים בשעות האחרונות לעלות על עקבותיו של המחבל הרוצח. מזל"טים מסייעים בפעילות מן האוויר. מספר כפרים פלסטינים קרובים לאיתמר, וקל מאוד להגיע אליהם, להיטמע בשטח ולהיעלם.

החמאס והג'יהאד: "פעולה אמיצה"

כוחות צה"ל פועלים באזור איתמר, הבוקר (צילום: חדשות 2)
כוחות צה"ל פועלים הבוקר באיתמר | צילום: חדשות 2

אף ארגון פלסטיני עדיין לא נטל אחריות לפיגוע. באתרי האינטרנט של החמאס והג'יהאד האיסלאמי ברכו על הפעולה וכינו אותה "אמיצה", אם כי לא נטלו אחריות רשמית לפיגוע.

המתנחלים מתחו לאחרונה ביקורת על שורת ההקלות שאישרה הממשלה לתנועת פלסטינים בשטחים, שבאה לידי ביטוי בהסרתם של מחסומים רבים ביהודה ושומרון. שכם נחשבה במהלך שנות האינתיפאדה הקשות כאחת מ"בירות הטרור", אך היום תושביה נהנים מתנועה כמעט חופשית לחלוטין בכל שטחי הגדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק