אבל כבד הערב ביישוב איתמר, עם פרסום שמותיהם של חמשת הרוגי הפיגוע הרצחני בליל שבת: הרב אהוד (אודי) פוגל, בן 37, אבי המשפחה, קצין שריון במילואים, עסק בחינוך בישיבה הגבוהה באיתמר; רות פוגל, בת 35, אם המשפחה שעסקה גם היא בחינוך; והילדים יואב פוגל, בן 11; אלעד פוגל, בן 4; והדס פוגל, בת 4 חודשים בלבד.

משפחת פוגל פונתה מגוש קטיף בהתנתקות ב-2005 והתיישבה ביישוב איתמר. הלוויתם של בני המשפחה תיערך מחר בשעה 13:30 בהר המנוחות בירושלים, הספדים יינשאו בגבעת שאול.

חמשת בני משפחת פוגל נרצחו אמש בפיגוע דקירה קטלני ביישוב איתמר שבצפון השומרון, כשמספר מחבלים חמושים בסכינים קפצו מעל הגדר המקיפה את ההתנחלות, פרצו לבית המשפחה - ודקרו אותם למוות בזמן שישנו. מצוד נרחב מתנהל אחר האחראים לפיגוע, עד כה ללא הצלחה.

תמר חזרה מבני עקיבא - ומצאה את הגופות

שני ילדים נוספים, רועי בן ה-8 וישי בן השנתיים וחצי, ישנו במיטותיהם שנת ישרים בחדר הסמוך ולא שמעו דבר. למרבה המזל המחבלים לא סרקו את הבית וכך ניצלו שני האחים. כעבור שעתיים, הבת הבכורה, תמר בת ה-12, שבה לבית מפעולה ב"בני עקיבא" וניסתה להיכנס הביתה, אך הדלת הייתה נעולה.

מי שפתח את הדלת לאחותו היה רועי בן ה-8, שהתעורר מהדפיקות בדלת. אז נכנסה גם האחות לבית וגילתה את משפחתה מוטלת ללא רוח חיים. היא רצה לשכנים - ואלו הזעיקו את כוחות הביטחון, בתקווה לנסות ולאתר מהר ככל שניתן את האחראים לפיגוע.

מאז האירוע שוהים הילדים שנותרו יתומים – תמר בת ה-12, רועי בן ה-8 וישי בן השנתיים - בביתם של סבם וסבתם ביישוב נווה צוף. עובדים סוציאליים נמצאים בקשר רצוף עם הילדים ועם משפחות נוספות ביישוב, זאת לאחר שארגון העו"סים אישר מתן סיוע למרות השביתה הנמשכת.

הסבא: "בשלוש בבוקר ראינו את זירת הרצח המתועב"

הסבא, חיים פוגל, סיפר הערב: "קיבלנו את הבשורה המרה על הפיגוע בשלוש לפנות בוקר, מפי צוות החירום היישובי של נווה צוף, בראשות הרב יונתן בלס. הסיעו אותנו לבית של אודי באיתמר, ראינו את זירת הרצח המתועב. חזרנו הביתה עם שלושת הילדים שנותרו בחיים".

"שיחת הטלפון האחרונה הייתה אתמול, בערב שבת, כרגיל", סיפר הסב. "אודי שוחח איתי ועם צילה רעייתי וגם עם מתן ומיכל אחיו ואחותו. רק במוצאי השבת שעברה היינו אצלם באיתמר והשתתפנו במלווה מלכה (סעודת מוצאי שבת) לרגל ערב ראש חודש אדר".

לאורך כל השבת הוצבו מחסומים רבים בישובים הסמוכים וכלי הרכב שעוברים במקום עוברים בדיקה קפדנית. על מנת לסייע לכוחות הביטחון בשעות החשיכה נורו פצצות תאורה לאוויר. כוחות צה"ל והשב"כ פועלים באזור בכוחות גדולים על מנת ללכוד את מבצעי הפיגוע - עד כה ללא הצלחה. 20 פלסטינים חשודים בטרור נעצרו בפעילות כוחות הביטחון, אך אין עדיין קצה חוט למבצע הפיגוע.

רה"מ לסב המשפחה: מחבק אותך ואת נכדיך ששרדו

רה"מ נתניהו התקשר הערב לאביו של אבי המשפחה שנרצחה באיתמר, ואמר לו: "לא ניתן להגדיר במילים את הזוועה שהתרחשה. זהו טבח בדם קר של ילדים והורים חפים מפשע. אני וכל עם ישראל מחבקים אותך ואת שלושת נכדיך ששרדו את התופת".

"אני מבטיח לעשות כל שבידינו לסייע לכם ברגעים הנוראים האלה. אני מתכוון לעקוב אחר זה באופן אישי ואתה יכול לפנות אליי בכל דבר. אני מבטיח לך שלא נשקוט ולא ננוח עד לחשיפת הרוצחים ומיצוי הדין עימם. מי ייתן ולא תדעו עוד צער".

תא"ל במיל. אבי רונצקי, דובר היישוב איתמר ולשעבר הרב הצבאי הראשי, סיפר בשיחה עם חדשות 2 על התחושות ביישוב בעקבות מסע הטבח. "15 חללים ליישוב מאז הקמתו, ואמש נוספו עוד 5. הגענו ל-20 חללים. ליישוב כזה, שבנוי על חברים וחברות שבאו מתוך אידיאולוגיה של יישוב ארץ ישראל, זו מכה קשה מאד", אמר רונצקי.

"בליל שבת אנשים נשארים בבתיהם, בוודאי שביישוב דתי. דווקא בשקט הזה הם הצליחו לעשות את המלאכה המזוויעה הזו, רצח של תינוקות בסכין, זה נורא. אבל היישוב הוא חזק כמו ההרים שסביבנו, תושבי המקום ימשיכו הלאה למרות הקושי העצום. נמשיך לחיות, לבנות ולגדל כאן את ילדינו".

פיגוע באיתמר - סיקור מיוחד:

שחזור הטבח: כך פעלו המחבלים

רה"מ: הרשות מובילה את ההסתה

תיעוד: כך נראתה זירת הרצח באיתמר

מצוד נרחב אחר האחראים לפיגוע

5 בני משפחה נרצחו בדקירות סכין