בת ארבעה חודשים בלבד הייתה הדס פוגל. ארבעה חודשים של חיים שנגדעו בדקירת סכין. השאלות הראשונות שעלו לאחר הטבח עסקו באיך קרה שהתייחסו להתרעת הגדר כהתרעת שווא, לאחר מכן הביעו חשש מפעולות תג מחיר של המתנחלים.

אבל כאן במקרה הזה, בו תינוקת שהגיחה לאוויר העולם לפני ארבעה חודשים בלבד נשחטת, ולא עשתה שום דבר רע לאף אחד – הוא פשוט בלתי נתפס.

אביחי רונסקי, דובר היישוב איתמר לא מעכל את הרצח: "זה לא ייאמן שקוברים ילדה בת ארבעה חודשים. נכנסתי לבית באחת בלילה בליל שישי. כשנכנסתי, עין אחת הביטה וראתה בריסטול שכתוב "מזל טוב להולדת הדס התינוקת", היא נולדה לא מזמן הרי, לא ידעתי לאן אני נכנס כי הכרתי את המשפחה מקרוב".

"העין השנייה ראתה את הגופה, ליד אודי, מה נאמר זה תיאור עדין. אני חושב שכל הרצח הזה נורא, אבל הנורא מכל זו תינוקת, בקושי טעמה טעם של חיים. היא נשחטה שם, זה דבר שהוא קשה להעלות על הדעת. זה מה שהיה ואסור לשכוח", אמר.

הוא המשיך לדבר בכאב: "רוצים לעשות שלום, הלוואי שזה היה ככה. המחזה שנגלה לעיניי הוא איום ונורא, אני אזכור אותו כל חיי".

הדס פוגל, התינוקת שנרצחה (צילום: חדשות 2)
הדס שנרצחה בטבח המשפחה באיתמר | צילום: חדשות 2
חשש מפעולות תג מחיר

שוטרים וחיילים פזורים בכל אזור יהודה ושומרון על מנת למנוע פעולות נקם אחרי הלוויותיהם של בני משפחת פוגל. חמשת בני המשפחה שנרצחו באכזריות בליל שבת, יובאו למנוחות היום בשעה 13:30. במערכת הביטחון חוששים מפעולות "תג מחיר".

צה"ל והשב"כ ממשיכים במצוד אחר המחבלים שעדיין לא נתפסו. כוחות הביטחון פועלים בכל האזור בניסיון לאתר את המרצחים שטבחו בבני המשפחה. צוותי המחלקה לזיהוי פלילי עדיין פועלים בבית בו אירע הטבח, כדי לאסוף עוד ראיות ממה שאירע בלילה המחריד.

_OBJהבת תמר משחזרת את הזוועה

הראשונה שראתה את הזוועה מספרת: כשתמר פוגל, בתם של רות ואודי שנרצחו יחד עם שלושת ילדיהם באיתמר בסוף השבוע, מספרת על הזוועה אליה נחשפה, קולה נשבר. קטעים מעדותה בפני החוקרים והעובדים הסוציאליים נחשפים הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות".

"חזרתי מהפעולה בסביבות 12 בלילה. ניסיתי לפתוח את הדלת, אבל היא הייתה נעולה", משחזרת תמר. "ההורים שלו היו אמורים להשאיר את הדלת פתוחה, ולכן לא לקחתי מפתח. דפקתי בדלת כמה פעמים ולא ענו לי. לא הבנתי מה קורה, למה לא פותחים לי את הדלת".

הדלת נפתחה - הזוועה נחשפה

תמר הקיפה את הבית, ניסתה להציץ מבעד לחלונות, צעקה שוב ושוב את שמות הוריה. איש לא ענה. הבלבול התחלף בפחד כששמעה את אחיה הקטן בוכה לפתע. "הלכתי לשכן. הוא בא וניסה לפתוח את הדלת אבל לא הצליח", היא מספרת. השכן יעקב כהן ניגש עמה אל חלון חדר הילדים וקרא בשמו של רועי, אחד הילדים שניצלו מהאסון, עד שזה התעורר ופתח להם את הדלת. כשנכנסו השניים פנימה - התגלה לעיניהם המראה הנורא.

"ראיתי את אמא שלי שוכבת עם דם. הכל היה מבולגן ומלא דם", סיפרה תמר. "רצתי מהר לחדר וראיתי שהאחים הקטנים שלי בסדר". כהן סייע לילדים להימלט: הם רצו בין שלוליות הדם ומצאו מחסה בבית סמוך. שם חיבקה תמר את אחיה ומיררה בבכי - עד שהגיעו סבם וסבתם המתגוררים ביישוב נווה צוף. מאוחר יותר התבשרה המשפחה על האסון הנורא.

בצהריים תובא רות לקבורה בהר המנוחות בירושלים. לצדה ייטמנו בעלה אודי (36) וילדיה: יואב (11), אלעד (4) והתינוקת הדס בת השלושה חודשים. היחידים מבני המשפחה שניצלו היו הבת תמר (12), רועי (8) וישי בן השנתיים וחצי.

פיגוע באיתמר - סיקור מיוחד:

הריאיון האחרון של הזוג פוגל

הותרו לפרסום שמות הנרצחים: בני משפחת פוגל

שחזור הטבח: כך פעלו המחבלים

רה"מ: הרשות מובילה את ההסתה

תיעוד: כך נראתה זירת הרצח באיתמר

מצוד נרחב אחר האחראים לפיגוע

5 בני משפחה נרצחו בדקירות סכין

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק