ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס הערב (ד') מסיבת עיתונאים משותפת עם ראש ממשלת בריטניה דיויד קמרון במסגרת ביקורו של האחרון בירושלים, והגיב לירי מכיוון הרצועה לעבר יישובי הדרום. "צה"ל מגיב בעוצמה על הירי על אזרחי ישראל מצד הג'יהאד האיסלאמי ברצועת עזה", עדכן נתניהו. "אם לא יהיה שקט בדרום, יהיה רעש בעזה, וזה בלשון המעטה. אני קורא לתושבי הדרום לפעול לפי ההנחיות. צה"ל יעשה את העבודה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהמשך פנה נתניהו באופן אישי לקמרון ובירך אותו על בואו לירושלים בערב הגשום. "אבל הערב אין כאן רק גשם של מים", ציין נתניהו. "לצערנו, יש גם גשם של רקטות על אזרחי ישראל בדרום הארץ. דיברת בנאומך בכנסת על המוסלמים הרדיקליים המשתמשים בטרור נגד חברות חופשיות. זה בדיוק מה שקורה כאן. מה שאנחנו רואים הערב זו פעילות של קבוצות טרור הנתמכות על ידי אירן ברקטות, פוגעות באזרחים חפים מפשע. זה משהו שאף מדינה לא יכולה להשלים איתו".

"אם אנחנו רוצים הסכם שלום עם הפלסטינים - זה לא יכול לקרות", הבהיר נתניהו. "חייבים לוודא שהתומכת של הטרוריסטים, אירן, לא תהיה עם נשק גרעיני בידיה. היום אנחנו הישראלים בטווח הסכנה, אבל אם התכנית שלהם תתפתח, לונדון תהיה בטווח, וושינגטון תהיה בטווח, ולמעשה כל העולם יהיה בטווח. אסור שזה יקרה. אני יודע שהתחייבת למנוע את זה והתחייבת לעזור להשיג ביטחון ושלום. בלי ביטחון, שלום הוא בלתי אפשרי".

רקטה שנחתה באחד מיישובי הדרום (צילום: חגי הקר)
רקטה שנחתה באחד מיישובי הדרום | צילום: חגי הקר

גם קמרון פתח את חלקו במסיבת העיתונאים בהתייחסות למתקפת הרקטות. "אני רוצה להצטרף ולגנות את ירי הרקטות מעזה לארצכם", אמר קמרון. "אלו התקפות אכזריות שאומרות הכל על האנשים המרושעים שאחראים לפעולות הברבריות האלו, ואנחנו מגנים אותם בכל תוקף".

קמרון אף קישר בין מטח הרקטות לבין המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים, והדגיש: "חשוב שכל הקהילה הבינלאומית תכריז בקול אחד שהמדינה הפלסטינית תוכל לקום רק בשיחות ובמשא ומתן, ולא באלימות ובטרור".

הסלמה בדרום - הסיקור המלא:

התגובה לירי: חיל האוויר תוקף בעזה

הג'יהאד מאיים: אם צה"ל יתקוף נרחיב את הירי

נתניהו: "אין שקט בדרום? יהיה רעש בעזה"

מתקפה על הדרום: לפחות 60 רקטות נורו מעזה

אחרי הירי, בהלה בדרום: "חוזרים למקלטים"

ליברמן: "אין מנוס מכיבוש הרצועה"

אחרי הירי: צה"ל תקף תשתיות טרור בעזה