אחרי הירי המאסיבי לעבר אזור הדרום - תגובת ישראל לא מאחרת להגיע: צה"ל תקף הערב (ד') באמצעות טנקים שתי תשתיות טרור ברצועת עזה. הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ, השוהה בארצות הברית, שוחח עם סגנו אלוף גדי איזנקוט ועודכן במתרחש. מוקדם יותר קיים האחרון הערכת מצב עם אלופי מטכ"ל. גורם צבאי: "רואים בחמאס אחראי ותגובה הולמת תגיע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הגורם הוסיף כי "ההנחיות כרגע הן להתנהג כרגיל, להישמע להנחיות ולפעול בהתאם לצורך. כרגע לא בוטלו מסיבות פורים ואירועים לכבוד החג, אך אנו קוראים לציבור להתנהג באופן רציני ואחראי". הוא הדגיש כי התושבים מתבקשים להישאר סמוך למרחבים מוגנים.

במקביל, פרסמו בארגון הג'יהאד האסלאמי הודעה שבה הגדירו את הירי כמבצע אותו כינו "שוברים שתיקה". "שיגרנו 90 רקטות ופצצות מרגמה", נאמר בהודעה. "אנו מבטיחים שאם ישראל מעוניינת בהסלמה - נגיב בעוצמה". מוקדם יותר אמרו בארגון, כי "תקיפת היישובים הישראלים בעוטף עזה היא תגובה לתקיפות הישראליות האחרונות ברצועה ולהרג שלושת הפעילים אתמול". 

שוטרים ליד שרידי רקטה
שוטרים ליד שרידי רקטה | צילום:

כ-60 רקטות ופצצות מרגמה נורו הערב מרצועת עזה לעבר יישובי הדרום. רובן נפלו בשטחים פתוחים ושלוש יורטו מעל שדרות על ידי מערכת כיפת ברזל, אך כמה רקטות התפוצצו בתוך יישובים וגרמו לנזק. לא היו נפגעים. 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתגובה על הירי: "נראה שמטחי הרקטות באים בתגובה לפעולות הסיכול שלנו אתמול. נמשיך לסכל ולפגוע באלה שרוצים לפגוע בנו, ונפעל נגדם בעצמה רבה.
בשנה האחרונה מספר הרקטות שנורה מעזה הוא הנמוך ביותר מזה עשור, אבל אנחנו לא מסתפקים בזה. נמשיך לפעול כדי להבטיח את ביטחונם של אזרחי ישראל בדרום ובכל הארץ".

הסלמה בדרום - הסיקור המלא:

מתקפה על הדרום: לפחות 60 רקטות נורו מעזה

אחרי הירי, בהלה בדרום: "חוזרים למקלטים"

ליברמן: "אין מנוס מכיבוש הרצועה"