"אין מנוס מכיבוש מלא של הרצועה" - כך הגיב הערב (ד') שר החוץ אביגדור ליברמן על מתקפת הטילים הנרחבת לעבר יישובי הדרום, במסגרתה נחתו יותר מ-50 רקטות בשטח ישראל. "אין שום מחיר שאנחנו יכולים לשלם עבור ביטחונם של אזרחי ישראל", אמר ליברמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"החלק המרכזי לפי תפיסתנו בכל בהסדר הוא ביטחונם של אזרחי ישראל", הדגיש שר החוץ. "בלי ביטחון אין טעם לשום הסדר".

לטענת ליברמן, המתקפה היום מעידה כי ארגון הג'יהאד האסלאמי, שלקח אחריות למתקפה, ספג אתמול מכה כואבת מאוד כששלושה מאנשיו נהרגו בתקיפת חיל האוויר באזור כרם שלום. "הג'יהאד האסלאמי מאותת לראש ממשלת בריטניה שמבקר בישראל כי בכוונתו למנוע הסדר בין ישראל לפלסטינים", אמר ליברמן.

"אני חושב שאנחנו לא יכולים לעבור על זה לסדר היום", ציין שר החוץ. "אחרי מבצע עמוד ענן ועופרת יצוקה, אין מנוס מכיבוש מלא של כל רצועת עזה, ניקוי אורוות ורק אחר כך נחשוב על ההסדר יחד עם המצרים איך להבטיח שם סדר, כך שהתמונות הללו לא יחזרו. אני אישית אתנגד לכל מבצע מוגבל. עמדת ישראל ביתנו ברורה. במקום מבצע - חייבים לדבר על כיבוש מלא של רצועת עזה".

נתניהו: "נפעל בעוצמה נגד מי שמעוניין לפגוע בנו"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגיב אף הוא למתקפה ואמר כי "נראה שמטחי הרקטות באים בתגובה לפעולות הסיכול שלנו אתמול". נתניהו הוסיף: "נמשיך לסכל ולפגוע באלה שרוצים לפגוע בנו, ונפעל נגדם בעצמה רבה".

"בשנה האחרונה מספר הרקטות שנורה מעזה הוא הנמוך ביותר מזה עשור", הדגיש ראש הממשלה. "אבל אנחנו לא מסתפקים בזה. נמשיך לפעול כדי להבטיח את ביטחונם של אזרחי ישראל בדרום ובכל הארץ".

בנט. "מבינה שהוא עסוק" (צילום: פלאש 90, חדשות)
תקף את ההתנתקות. בנט | צילום: פלאש 90, חדשות

שר הכלכלה נפתלי בנט קישר בין מתקפה על עוטף עזה לבין חוק משאל העם, שיגיע מחר להצבעה במליאת הכנסת. "אם היה משאל עם על תכנית ההתנתקות, תושבי הדרום היום לא היו צריכים לשבת במקלטים", אמר בנט. "לצערי, את החוק שאני עומד להציג כעת, לא יוכלו לשמוע תושבי עוטף עזה, כי מהמקום שפינינו יורים עליהם עכשיו טילים כדי להרוג אותם".

"אם היה אז חוק משאל עם, יכול להיות שההתנתקות לא הייתה באה לעולם, והרבה חיי אדם היו נחסכים", הדגיש בנט. "אם היה אז חוק משאל עם, לא היו נורים משנת 2005 ועד היום כ-14 אלף רקטות ופצמ"רים לעבר ישראל. אם היה משאל עם, תושבי הדרום היום לא היו צריכים לשבת במקלטים. 60 רקטות נורו היום, בוודאי בתדירות הרבה יותר נמוכה משהייתה לפני ההתנתקות".

הסלמה בדרום - הסיקור המלא:

מתקפה על הדרום: לפחות 60 רקטות נורו מעזה

אחרי הירי, בהלה בדרום: "חוזרים למקלטים"

אחרי הירי: צה"ל תקף תשתיות טרור בעזה