שלמה בניזרי והרב עובדיה יוסף (צילום: חדשות 2)
עובדיה יבקר במעשיהו | צילום: חדשות 2

ביקור נדיר בבית הכלא מעשיהו בשבוע הבא: הרב עובדיה יוסף מתכוון להגיע לבקר את השר המורשע שלמה בניזרי בכלא מעשיהו, מספר ימים בלבד לאחר שבניזרי נכנס למאסר בגין קבלת שוחד.

נתי בניזרי, בנו של שלמה בניזרי סיפר לחדשות 2 באינטרנט, "המשפחה תגיע לבקר את אבא ביום ראשון והרב יוסף יגיע עם הפמליה של מועצת חכמי התורה במהלך השבוע כדי לתמוך ולחזק את אבי".

עוד מספר בנו של בניזרי, "הרב רצה אפילו ללוות את אבא ביום כניסתו לכלא, אך אבי סרב בכל תוקף בדאגה לבריאותו". נתי מספר על הקשר המיוחד שנקשר בין הרב יוסף לבניזרי, "הוא איתו 25 שנים, יד ימינו, יהיה יחד איתו וימשיך ללוות אותו".

עשרות ליוו את בניזרי בכניסה לכלא

שלמה בניזרי (צילום: חדשות 2)
בניזרי נכנס לכלא, ארכיון | צילום: חדשות 2

השר לשעבר שלמה בניזרי נכנס  ביום שלישי לארבע שנות מאסר בכלא מעשיהו, בעוד שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון נכנס מעט אחריו לחמש וחצי שנות מאסר בכלא חרמון.

בניזרי, שהתקשה להסתיר את מצב רוחו הירוד, ניסה לתאר את תחושתו זמן קצר לפני שהוא נכנס מאחורי סורג ובריח. "אני מרגיש כמו אדם שנשלח לגלות על לא עוול בכפו", הסביר השר לשעבר מחוץ לביתו בירושלים. בניזרי סיפר כי בניו לא ילוו אותו ברגעים הקשים בדרך אל הכלא. "הילדים שלי לא יראו את אבא שלהם נכנס לכלא", נימק.

"אני אשתדל להתגבר על כאבי האישי, אבל כאבם (של הקרובים לי) כל כך גדול ", אמר בניזרי דקות ספורות לפני שנכנס בשערי הכלא. "זה לא דמעות רק שלהם זה דמעות של אלפים ורבים בעם ישראל שנפרדתי מהם בשבועות האחרונים. הענישו אותם, לא אותי. אני אמצא לי את הפינה שלי, אני אוכל ללמוד".

בניזרי חזר והדגיש שאינו מסכים עם גזר הדין. לשאלה האם הוא מבין מדוע הוא נכנס הבוקר לכלא השיב השר לשעבר "מי שרוצה - שינסה להבין, אני מצדי הבאתי את נימוקי בבית המשפט, שנעשה לי עוול משפטי".

נכנסים לכלא: סיקור מיוחד

איך הגיב בניזרי לעונשו של הירשזון?

דרעי חוגג קאמבק - בניזרי נפרד מהחברים

רגע לפני העונש, החזיר הירשזון כסף

בניזרי: "אני מספיק חזק להתמודד"

בניזרי השווה את עצמו לדודו טופז

מיוחד: חתונת בתו של שלמה בניזרי