הנער מוחמד אבו חדיר (צילום: רויטרס)
מוחמד אבו ח'דיר | צילום: רויטרס

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה הורה היום (ד') על שחרורם ממעצר של שלושה מתוך ששת החשודים ברצח הנער הפלסטיני מוחמד אבו ח'דיר לפני כשבוע, לאחר שהתברר בחקירתם במשטרה ובשב"כ כי לא היו קשורים לאירוע הרצח והחטיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שלושת החשודים האחרים, שיישארו במעצר, הם השלושה שהודו במעשה ואף שיחזרו כיצד חטפו את הנער תושב שכונת שועפאט שבמזרח ירושלים, רצחו אותו ולאחר מכן שרפו את גופתו. החשודים שישוחררו מחר הם קרובי משפחתם של השלושה שהודו במעשה.

ארגון "חוננו", המייצג משפטית את החשודים, מתח ביקורת חריפה על המשטרה והשב"כ בעקבות מה שכינו מעצר שווא. "אני מברך על השחרור אך מביע צער עמוק על כך ששלושת הצעירים הוחזקו בידיעה ברורה כי אין להם שום קשר לאירועים", אמר עו"ד עדי קידר.

אילוסטרציה (צילום: AP, חדשות)
מקום מציאת גופת הנער ביער ירושלים | צילום: AP, חדשות

החשודים ניסו לבצע חטיפה נוספת - מספר ימים לפני הרצח

מחקירת המשטרה עלה כי הרצח בוצע על רקע לאומני כנקמה על חטיפתם ורציחתם של שלושת הנערים היהודים שהובאו למנוחות מספר שעות לפני המעשה. המשטרה העריכה כי המעשה בוצע כיוזמה פרטית של קבוצת נערים קיצונים שמכירים אחד את השני, ולא במסגרת התארגנות מסודרת.

עוד העלתה החקירה כי שלושת החשודים שהודו ברצח אבו ח'דיר, הגיע לאותו מקום באזור בית חנינא יומיים קודם לרצח, שם ניסתה החבורה לחטוף ילד בן תשע מידי אמו. משנכשלו הצעירים בניסיונם - נמלטו מהמקום.

מספר ימים לאחר הרצח פרסמה סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" את מממצאי דוח נתיחת הגופה של מוחמד אבו-חדי'ר. על פי הפרסום, ההערכה של היא כי חוטפיו של אבו חדיר שרפו אותו בעודו בחיים - זאת לאחר שנמצא פיח בריאותיו של הנער ובדרכי הנשימה שלו. לטענת הפלסטינים, הממצא הזה מעיד על כך שהיה חי ונשם בזמן שנשרף.

סיקור מיוחד: רצח הנער הפלסטיני

החשודים שחזרו: כך רצחנו את הנער

בסביבת מקורבי החשודים ברצח הנער מגוננים: "הוא יהודי טוב"

ראש הממשלה לאבי הנער שנרצח: "מעשה מתועב"

הנער הפלסטיני שהוכה: "הותקפתי בלי סיבה"

יהודים נעצרו בחשד לרצח הנער הפלסטיני

אביו של הנער שנרצח: "לא מאמין במשטרה"

מטעני צינור, אבנים ובקבוקי תבערה: מהומות בירושלים

חשד לחטיפה: נער ערבי נעדר, גופה נמצאה ביער ירושלים