מיהודה ונינט עד ג'יי לו ובן אפלק, מערכות היחסים הגדולות באמת מגיעות עם תמונות שנצרבות לנו היטב בזיכרון. להבדיל כל ההבדלות שבעולם, גם ג'וני דפ ואמבר הרד יכולים למלא אלבום כזה, אבל אצלם לא מדובר בסתם תמונות אלא בכתמי רורשאך. מראת אמבטיה מכוסה בדם, גוש צואה מונח על מיטה או דפ המעולף עם גביע גלידה בידו – כולם מספרים סיפור עם יותר מפרשנות אחת.

בשבוע שעבר, כשהרד העידה בדמעות על מערכת היחסים האלימה בין השניים בבית המשפט בווירג'יניה, עוד תמונה הצטרפה לרשימה. חלק ראו קורבן שנלחמת באחת ממכונות היח"צ הכי משומנות בהוליווד; אחרים ראו אישה מסוכנת ומזויפת שמחזירה את תנועת MeToo# שנים אחורה.

התחושה היא של קמפיין בחירות בלתי נגמר, והדרך היחידה לדעת כמה-כמה בקרב על דעת הקהל היא לבדוק מה הולך ברשת. כך, למשל, ניתן למצוא עצומה אינטרנטית שקוראת להסרת דמותה של הרד מהסרט "אקוומן 2". זו צברה כ-4 מיליון חתימות, ולפי גרייס רנדולף, עיתונאית בעלת רזומה מוכח בתחום ההדלפות על סרטי קומיקס, הלחץ הציבורי כבר רשם ניצחון: תפקידה של הרד בסרט הבא עומד על פחות מ-10 דקות מסך. מעריצי דפ גם קראו שלא לצפות ב"העמדה", מיני-סדרה בכיכובה של הרד שעלתה במהלך הקורונה, אולם הביקורות עליה הבהירו כי הכישלון לא תלוי רק בחרם על השחקנית, שהחלה להיתפס כמקרבנת. 

אמבר הרד (צילום: Photo by JIM LO SCALZO POOL AFP Getty Images)
צילום: Photo by JIM LO SCALZO POOL AFP Getty Images

פסיכולוגית מטעמו של דפ אבחנה את הרד כבעלת הפרעת אישיות גבולית. אז עלתה לדוכן העדים מומחית מטעמה, שהסבירה כי לשחקנית הפרעת דחק פוסט-טראומטית - שהיא תולדה ישירה של ההתעללות מצד דפ

עכשיו, כשמשפט הדיבה נגדה מגיע לשיאו, הרד מגלה איך כל חתיכה מחייה הופכת לכלי נשק במלחמה על הנרטיב. הדמעות שלה, אותנטיות או מאולצות, הן ממש לא הדוגמה היחידה: פסיכולוגית פורנזית שזומנה להעיד מטעמו של דפ אבחנה את הרד כבעלת הפרעת אישיות גבולית משולבת בהפרעת אישיות היסטריונית. הכותרות הבומבסטיות פורסמו, המסקנות של תומכי דפ הוסקו, ואז עלתה לדוכן העדים המומחית מטעמה של הרד. השחקנית, היא הסבירה, סובלת מהפרעה אחת בלבד: הפרעת דחק פוסט-טראומטית (PTSD), שהיא תולדה ישירה של ההתעללות מצדו של דפ. 

אבל הסיפור הזה הוא הרבה יותר מסכסוך בסגנון "הוא אמר/היא אמרה". נקודת הרתיחה בקרב בין הרד לדפ, שמשודרת בשידור חי כיאה לקרקס התקשורתי שהיא, מקפלת בתוכה אינספור דיונים אפשריים, ובהם גם הסיפור על האישה שכמעט עשתה את זה בהוליווד - צעדה בדרכן של כוכבות בלוקבאסטרים אחרות, כמו קמרון דיאז או אפילו גל גדות - ואז השיט פגע במאוורר. 

נתפסה בחכה של ענקית קומיקס

אמבר לורה הרד נולדה באפריל 1986 בטקסס, וגדלה סמוך לבירה אוסטין. הילדות שלה נעה בין רכיבה על סוסים, השתתפויות בתחרות יופי (שלימים התנערה מהמסרים שלהן) וחינוך קתולי. בגיל 16, אחרי שחברתה הטובה נהרגה בתאונת דרכים, היא החלה להגדיר את עצמה כאתאיסטית. "פתאום הבנתי שמחר אולי לא יגיע", אמרה באחד הראיונות הראשונים שלה ב-2007. "ועכשיו זה המוטו שאני חיה לפיו". קריירת דוגמנות ומשחק שהחלה לפתח באה על חשבון הלימודים בתיכון, אותם השלימה באופן עצמאי בחינוך ביתי.

Photo by JONATHAN ERNST POOL AFP Getty Images | עיבוד סטודיו mako

התפקידים הראשונים של הרד הגיעו סביב גיל 17, ועם הזמן הם תפסו נפח גדול יותר ויותר. פרסומות מקומיות, קליפים, הסדרות "מחשבות פליליות" ו"האו-סי" והסרט "אורות ליל שישי" - המון קרדיטים למלא איתם את הרזומה, אבל שום דבר שבאמת יהפוך אותך למפורסמת. כשכבר קיבלה תפקיד ראשי בסרט האימה "כל הבנים אוהבים את מנדי ליין" משנת 2006, הפרויקט נתקע בשלב ההפצה ועלה בארצות הברית רק שבע שנים לאחר מכן. 

אקוומן (צילום: טוליפ אנטרטיינמנט)
מתוך "אקוומן" | צילום: טוליפ אנטרטיינמנט

את הטעימה הראשונה שלה מאהבת הקהל קיבלה הרד בגיל 22, כשגילמה את חברתו של סת' רוגן בלהיט הסטלנים "פיינאפל אקספרס". בהמשך היו לה גם הופעות ב"לעולם אל תיכנע", "ברוכים הבאים לזומבילנד", "מג'יק מייק 2" ועוד שלל סרטי אימה נשכחים, כישלונות קופתיים ופרס "פטל הזהב" המעליב על התפקיד שלה בסרט הנשכח "London Fields". אבל כמו שגל גדות יכולה להעיד, כל חוסר ההערכה שבעולם לא מעניין כשאת נתפסת בחכה של ענקית קומיקס. מאותו רגע את לא סתם שחקנית מדרג ב' ומטה שכולם לועגים לה ושוכחים, אלא כוכבת של ממש שיכולה להוביל שוברי קופות עתידיים.

הופעת הבכורה של הרד ביקום הקולנועי של DC הייתה כמעט מקבילה לזו של גדות, והגיעה בסרטים "ליגת הצדק" (2017) ו"אקוומן" (2018). היא שיחקה את מירה, מלכת אטלנטיס ואהובתו של אקוומן, שאותו מגלם ג'ייסון מומואה מ"משחקי הכס". עיכובים בהפקה, והקורונה באופן כללי, הפכו את "אקוומן 2" - שצפוי לצאת במרץ 2023 - לאחד הסיקוולים הכי מדוברים בהוליווד. אבל הרד של 2017 והרד של 2022 היא דמות שונה לגמרי בנוף ההוליוודי, הפוכה ב-180 מעלות מהחזות הנקייה ונטולת הפגמים של גדות ואחרות. וכמו אצל רבות בתעשייה, פניית הפרסה הזו החלה במדורי הרכילות.

הרמזים המטרימים 

בשנת 2010 יצאה הרד מהארון כשהגיעה לאירוע של הליגה ההומו-לסבית עם בת זוגה דאז, הצלמת טסיה ואן רי. השתיים החלו לצאת שנתיים קודם לכן ונפרדו שנתיים אחר כך, ובתווך הספיקה הרד לשנות את שם המשפחה שלה לזה של ואן רי. מכיוון שהרד הייתה בארון באותם ימים, והרבה לפני הפריצה הקולנועית הגדולה שלה, מעט מאוד ידוע על הזוגיות ההיא. אך הליכי הגירושים שלה ושל דפ חשפו לימים כי בשנת 2009 היא נעצרה בשדה התעופה בסיאטל בחשד להתנהגות אלימה כלפי ואן רי. אף אישום לא הוגש, וכשדבר המעצר פורסם ואן רי הבהירה שמדובר היה בטעות. "התקרית הזאת לא פורשה נכון", הסבירה. "היא שוחררה בתוך כמה רגעים".

אמבר הרד (צילום: Photo by John Shearer WireImage Getty Images)
צילום: Photo by John Shearer WireImage Getty Images

"הדבר הראשון שג'וני אמר לי אחרי החתונה", העיד לימים השושבין של דפ, "היה שעכשיו הוא יכול לחבוט לה בפרצוף ואף אחד לא יעשה עם זה שום דבר"

בהמשך החלה הרד לצאת עם דפ, שאותו הכירה לראשונה עוד ב-2009 על סט צילומי הסרט "יומן הרום". השניים נישאו בשנת 2015, באי הפרטי בקאריביים של כוכב "שודדי הקאריביים", והרמזים המטרימים הופיעו כבר אז. "הדבר הראשון שג'וני אמר לי אחרי הטקס", העיד לימים השושבין של דפ, "היה שעכשיו הוא יכול לחבוט לה בפרצוף ואף אחד לא יעשה עם זה שום דבר".

כשהרד ודפ איחדו כתובות, עם 23 שנים שמפרידות ביניהם, לאף אחד לא היה ספק שהוא זה שמחזיק ברקורד המפוקפק יותר. השחקן התמודד עוד בנעוריו עם התמכרות לאלכוהול ולסמים ("עד גיל 14 עשיתי כל סם שידוע לאנושות"), נעצר בשלושה מקרים שונים (בחשד לתקיפת מאבטח, השחתת חדר המלון שבו שהה עם זוגתו דאז קייט מוס וקטטה עם צלם פפראצי שתיעד אותו ואת ונסה פאראדי) והבהיר בכל צורה אפשרית שהאקסצנטריות של הדמויות שלו מתבטאת היטב בחייו האישיים. דפ נתבע לא מעט פעמים גם במהלך העשור האחרון, בין היתר בטענות להעסקה לא הוגנת של מאבטחיו ותקיפה של איש צוות על סט הצילומים. ואיך אפשר לשכוח את התמונות שצילמה הרד והוגשו כראיות נגדו; באחת הוא מעולף וראשו מונח בתוך שידה, ובאחרת הוא מעולף בעודו אוחז גלידה שנמסה.

בני הזוג אף הספיקו לרשום הסתבכות משותפת אחת: הרשויות באוסטרליה גילו כי השניים הטיסו במטוסם הפרטי את שני כלבי היורקשייר טרייר שלהם, בו ופיסטול, ללא אישורים מתאימים ובניגוד לתקנות במדינה. האיומים במאסר ארוך הסתכמו בסרטון התנצלות מביך להחריד, אחרי שהרד הסבירה ששכחה למלא את הטפסים בגלל תשישות וג'ט לג. בשנה שעברה פורסם כי הרשויות במדינה חוקרות בשיתוף ה-FBI את האפשרות שהרד מסרה עדות שקר בתיק, ובתגובה היא קראה לכלב החדש שלה ברנבי ג'ויס - על שמו של שר החקלאות האוסטרלי לשעבר, מי שאיים להמית את הכלבים שלה ושל דפ בעיצומה של הפרשה.

במאי 2016, שנה ושלושה חודשים מאז החתונה וקצת לפני שתנועת MeToo# שינתה את התפיסה של התעללות מינית ופיזית בנשים, הגישה הרד בקשה לגירושים מדפ. ארבעה ימים לאחר מכן ביקשה גם צו הרחקה זמני נגד השחקן, שקידם באותם ימים סרט חדש. הרד הגיעה לבית המשפט בפנים חבולות, העידה שדפ הכה אותה לאחר שפרץ ביניהם ויכוח, וטענה שהתעלל בה מילולית וגופנית לכל אורך נישואיהם - לרוב כשהוא תחת השפעת אלכוהול וסמים. צו ההרחקה הושג, וכשבני הזוג סיימו את הליכי הגירושים הם פרסמו הצהרה משותפת וידידותית, יחסית: "מערכת היחסים שלנו הייתה מלאת תשוקה והפכפכה לעיתים, אבל תמיד אוהבת. מעולם לא הייתה לנו שום כוונה לפגיעה רגשית או פיזית".

אחרי הזוגיות עם דפ (לפי טענות, ייתכן שאף במקביל) המשיכה הרד לפרטנר הבא שלה: המיליארדר אילון מאסק, שחיזר אחריה במשך שנים. הם החזיקו מעמד שנה, נפרדו, חזרו לעוד כמה חודשים ואז הפרידו כוחות רשמית. "התזמון לא היה נכון עבורם, אבל עדיין אכפת להם זה מזה", הסביר בזמנו מקורב. בקיץ האחרון, בהפתעה מוחלטת, היא הודיעה שהביאה לעולם את בתה הראשונה אוּנה פייג' (Oonagh Paige) באמצעות פונדקאית.

שלל רגעי השפל

באופן מפתיע, הפרידה של הרד ומאסק - היום אחד האנשים הכי מסעירים בעולם - הייתה הרבה פחות סנסציונית מהגירושים שלה ושל דפ. שנתיים אחרי הגירושים, כשדפ לוהק לתפקיד ראשי בסרט "חיות הפלא: הפשעים של גרינדלוולד", פורסם ב"סאן" הבריטי מאמר שיצא נגד הליהוק וכינה את דפ "בעל מכה". הכינוי הזה נמחק בדיעבד מהגרסה האינטרנטית של המאמר, וכלל לא ירד לדפוס, אבל הוא תועד - ודפ החליט לתבוע את הצהובון. במשפט שנערך בלונדון ב-2020, הוא טען כי דווקא הרד, שאף זומנה כעדה, הייתה הצד המתעלל בזוגיות ביניהם. אותם דיונים בבית המשפט היו למעשה פרומו לקראת הקרב הנוכחי; עדויות קשות מטעם שני הצדדים, ששוב חוזרות כעת לכותרות, זכו לדיון מעמיק ולסיקור נרחב. דפ הפסיד במשפט.

הדיון שמתנהל היום נוגע בכלל לתביעה אחרת. "לפני שנתיים הפכתי לדמות ציבורית שמייצגת את המאבק באלימות במשפחה", כתבה הרד במאמר שפרסמה בוושינגטון פוסט בדצמבר 2018, "והרגשתי את מלוא הזעם של התרבות שלנו נגד נשים שמעיזות לדבר". אומנם הרד - שכבר הפכה לסמל כשיצאה במאבק על פרטיותה אחרי שתמונות עירום שלה דלפו לרשת במסגרת פריצת הענק לחשבונותיהן של ידועניות - לא ציינה את שמו של דפ במאמר, אך לטענתו היה ברור לכולם שהיא מדברת עליו, והוא תבע אותה על סכום של 50 מיליון דולר בשל פגיעה בשמו הטוב.

בין שני המשפטים, ולצד סיקור בלתי נגמר בצהובונים, מערכת היחסים של דפ והרד סיפקה שלל רגעי שפל. רובם, כאמור, לווו בתיאורים וצילומים גרפיים. אחת מאותן תמונות מציגה את דפ שוכב על אלונקה עם אצבע חתוכה ומדממת. "אמבר פצעה את האצבע שלי עם בקבוק הוודקה השני שהיא זרקה לעברי", הסביר דפ, ואילו היא טענה שזו תוצאה של ויכוח סוער, אך אלים באופן הדדי. תמונה נוספת מציגה את מראת חדר האמבטיה בבית באוסטרליה שבו שהו בני הזוג באותה תקופה, כחודש לאחר נישואיהם, ובה אפשר לראות כתובות רבות שנכתבו על המראה, חלקן ככל הנראה באמצעות ליפסטיק או צבע - אך גם את המילים "אני אוהב אותך", שאותן כתב דפ באמצעות אצבעו המדממת.

אותו מקרה תואר בהרחבה בעבר על ידי הרד, ולטענתה אלו היו "שלושה ימים של תקיפה פיזית" שבהם הוחזקה כבת ערובה של בן זוגה. היא העידה ש"חששה לחייה" לאחר שדפ תלש את כתונת הלילה שלה מגופה, דחף אותה אל עבר שולחן פינג-פונג וחנק אותה בעודו מצמיד אותה למקרר. הרד סיפרה שאותם ימים מפחידים השאירו אותה עם פציעות "הכוללות שפה חבולה, אף נפוח וחתכים בכל הגוף".

אמבר הרד (צילום: Photo by ELIZABETH FRANTZ POOL AFP Getty Images)
צילום: Photo by ELIZABETH FRANTZ POOL AFP Getty Images

כשמשפט הדיבה נגדה מגיע לשיאו, הרד מגלה איך כל חתיכה מחייה הופכת לכלי נשק במלחמה על הנרטיב. הדמעות שלה, אותנטיות או מאולצות, הן ממש לא הדוגמה היחידה

היו עוד תקריות קשות, כמו הצואה על המיטה המשותפת של בני הזוג. יום לאחר מסיבת יום ההולדת של השחקנית באפריל 2016, עוזרת הבית נתקלה באותו מִפגע ותיעדה אותו בתמונה שפורסמה בהמשך גם בתקשורת. "ידעתי שהצואה לא שייכת לשני הכלבים הקטנים שלהם, בו ופיסטול", העידה במשפט נגד הסאן. לפי דפ, הרד סיפרה לו שזו הייתה מתיחה שהתרחשה במהלך המסיבה. כלומר אלו הצרכים שלה, במקרה הטוב של אחד מחבריה, ולדבריו אותן תמונות הבהירו לו שהנישואים מוכרחים להסתיים. הרד טענה בתגובה שאין לה קשר לדברים, ושאולי הוא בכלל טמן לה מלכודת: "מר דפ דיבר על הרעיון לבצע מתיחה שכזו שנים לפני כן, והיא מתאימה לחוש ההומור המתעלל שלו".

ההאשמות של הרד נגד דפ לא נגעו רק להתעללות נפשית ופיזית. הייתה גם תקיפה מינית, שעליה היא סיפרה בדמעות במהלך עדותה במשפט הנוכחי. העימות בין השניים באוסטרליה, הסבירה, החל כשדפ האשים אותה שבגדה בו עם הקולגות בילי בוב תורנטון ואדי רדמיין (האשמות שהרד מכחישה בתוקף). "הוא פתאום עלה עליי וצרח שהוא שונא אותי. בחיים לא פחדתי כל כך", סיפרה. "הדבר הבא שאני זוכרת זה שהייתי כפופה לאחור על הבר, הגב שלי היה על השיש, הרגשתי לחץ באזור איבר המין, הרגשתי את היד שלו זזה, חשבתי שהוא נתן לי אגרוף. אני זוכרת שהסתכלתי מסביב, על כל הבקבוקים השבורים והזכוכיות, ולא רציתי לזוז כי לא ידעתי אם הבקבוק שהיה בתוכי שבור. אני לא יודעת איך זה נגמר, אני רק זוכרת שהייתי בשירותים. איבדתי שליטה על שלפוחית השתן שלי והיה המון דם על הרצפה". 

ראיית הזהב

כששומעים את העדות הזו, בטח באקלים הנוכחי, קל וכמעט מתבקש להאמין לדבריה של הרד. לאורך שנות המשבר המתוקשר נראה שבשעון הקריירה של דפ נותרו גרגירי חול בודדים, והוא הולך בדרכם של וינשטיין, קוסבי, ספייסי ואחרים. דפ איבד את הקהל הרחב, בעוד מעגל המעריצים שלו נהיה מושבע אך מצומצם. אפילו "חיות הפלא" המשיכו הלאה בלעדיו. אבל ב-31 בינואר 2020 שעון החול התהפך.

"ראיית הזהב" הייתה הקלטה שדלפה לתקשורת ובה הרד מודה באופן שאינו משתמע לשתי פנים שהכתה את דפ והייתה גם היא גורם מתעלל במערכת היחסים שלהם. "הכיתי אותך, לא חבטתי בך", היא נשמעת אומרת בהקלטה, "אני לא יכולה להבטיח לך שלא אהיה אלימה שוב בעתיד. לפעמים אני כל כך מתעצבנת שאני מאבדת את זה". "מותק, אמרתי לך את זה פעם", דפ משיב לה, "אני פוחד פחד מוות שאנחנו נמצאים עכשיו בפאקינג זירת פשע". בהנחה שהרד דיברה אמת באותה הקלטה, המחלוקת הציבורית השתנתה. זו כבר לא הייתה שאלה של מי המתעלל ומי הקורבן, אלא עד כמה הדדית הייתה ההתעללות. מרחיקי הלכת יטענו שבמקרה הזה התהפכו היוצרות לחלוטין - הרד היא המתעללת, דפ הוא הקורבן. 

אמבר הרד (צילום: Photo by STEVE HELBER POOL AFP Getty Images)
צילום: Photo by STEVE HELBER POOL AFP Getty Images

בהקלטה שדלפה לתקשורת ובה הרד מודה שהכתה את דפ והייתה גם היא גורם מתעלל במערכת היחסים שלהם, הוא משיב לה: "אני פוחד פחד מוות שאנחנו נמצאים עכשיו בפאקינג זירת פשע"

אנקדוטות אחרות על הרד, כאלה שלא בהכרח החמיאו לה, הוארו פתאום באור אחר: עוזרת שפוטרה על ידי השחקנית טענה שהיא "גנבה" את סיפור התקיפה המינית שלה, ירקה לה בפרצוף כשביקשה העלאה ומעולם לא נראתה חבולה במהלך שלוש השנים שעבדה אצלה; ארגוני הצדקה שהייתה אמורה לתרום להם מיליוני דולרים במסגרת הסדר הגירושים עם דפ דיווחו שהכסף טרם הועבר; ואולי היא בכלל הוסללה להתנהגות אלימה מילדות, מאחר שאביה נהג להכות את אמה. "ג'וני גורם לאבא להיראות כמו קדוש", כתבה הרד לאמא שלה בהתכתבויות שנחשפו בבית המשפט, שבהן גם תיארה את התנהגותו של השחקן כ"דוקטור ג'קיל ומיסטר הייד".

ההפסד של דפ במשפט הקודם לא בהכרח מנבא לו תבוסה בסבב הנוכחי. אומנם המסקנה של בית המשפט בלונדון הייתה שנכון לפרסומים באותה עת מותר היה לכנותו בתקשורת "בעל מכה", והפסיקה קבעה ש-12 מתוך 14 ההאשמות של הרד על התעללות מצדו היו נכונות, אך הדיון לא הכריע בסוגיה הרחבה יותר. ובכל זאת, העובדה שמותר לקרוא לדפ "בעל מכה" לא אומר שהוא לא גם בעל מוכה. 

האובססיה החדשה של טיקטוק

באופן רשמי, הדיון שמתנהל כרגע בווירג'יניה מחפש תשובה לשאלה כיצד השפיע המאמר שכתבה הרד על שמו הטוב של דפ, ולא מי התעלל במי. מעל הכל זו מלחמה על כבוד, על מוניטין, ועל האפשרות שהרד או דפ יצליחו לחזור להוליווד בצורה כזו או אחרת. וכמו כל מלחמה בשנת 2022, גם משתמשי הטיקטוק נמצאים בקו האש.

בדיוק כשנדמה היה שהמבוגרים הצליחו להבין, בערך, מה הילדים שלהם עושים שם – הסאגה של הרד ודפ טרפה את כל הקלפים וזכתה לתהודה בלתי נתפסת ברשת החברתית. בטיקטוק דרים בכפיפה אחת דיווחים אובייקטיביים לחלוטין מדוכן העדים לצד סרטונים מעולמות הביוטי: כך, למשל, עורכת הדין של הרד הציגה פלטת קונסילרים שאיתה נהגה השחקנית לכסות את החבלות שלה, אלא שאז הגולשים שמו לב לעובדה שאותו קונסילר יצא לשוק כשהשניים כבר היו גרושים. מקורביה של הרד הסבירו שהדוגמה שהוצגה בבית המשפט היייתה לצורכי המחשה בלבד.

וזה לא נעצר כאן. סרטונים אחרים שעלו ברשת הראו כיצד הרד "מתגרה" בדפ בכך שהיא מעתיקה אלמנטים מהבגדים שלו בלבוש שלה; תהו אם העדות שלה למעשה מורכבת מציטוטים מתוך סרטים; העלו תיאוריה שלפיה עורכת הדין שלה היא מעריצה סודית של דפ; ותפסו את דפ מצייר לעצמו דיוקן קטן של האקסית. והיו גם המעריצה של דפ שהגיעה לבית המשפט עם אלפקות ("חשבתי שהן יאירו לו את היום"), סניף הסטארבאקס שהשיק משאל בין הלקוחות באמצעות כוסות טיפים, והתיעוד של שאגות התמיכה שדפ זוכה להן מחוץ לבית המשפט, בזמן שהרד סופגת קריאות בוז. הצעירים, לפחות אלה שבטיקטוק, מצביעים ברגליים, והם טים ג'וני. המבוגרים? הם כנראה יזדהו עם השופטת שנראתה מותשת מהדיונים הבלתי נגמרים בעוד סרטון ויראלי.

@bearlylegal0 She is so done #Trial #johnnydeppfan #fyp #foryoupage #johnnydepp ♬ original sound - barely legal

ובכל זאת, המשפט של ג'וני דפ ואמבר הרד הוא לא מם ולא טרנד. הסלחנים, כאמור, רואים בו מקרה מצער של זוגיות רעילה ומסוכנת בפרופיל גבוה, והמחמירים תופסים את הרד כאחת הנשים הראשונות בהוליווד שמרגישות את נחת זרועה של תנועת MeToo# דווקא מהצד השני. מי מהם צודק יותר? זו שאלה ששום גורם אובייקטיבי, אפילו לא השופטת המתוסכלת, מעוניין להכריע בה כרגע. וזה גם לא באמת משנה: עוד לא נולד האיש שישכנע את מי מהצדדים שהוא טעה במשך כל הזמן הזה. אם יש משהו שכולם יכולים להסכים עליו, זה שהעתיד לא מאיר פנים להמשך הקריירות של שניהם, בצדק או שלא בצדק. עד להודעה חדשה, זה ייזכר בתור הסיפור על הכוכב הגדול של הוליווד שהחליף את השטיחים האדומים בבית המשפט – ועל השחקנית שכמעט שברה קופות בבתי הקולנוע, ובסוף נשברה בבכי בשידור חי מדוכן העדים.