שלב ההוכחות במשפטו של ג'וני דפ נמשך, וגם ביומו החמישי הכותרות לא מפסיקות לזרום. השחקן, שתובע את צהובון ה"סאן" הבריטי בטענה כי הכפיש את שמו וכינה אותו "בעל מכה", עדיין מכחיש את הטענות לפיהן תקף את בת זוגו לשעבר, השחקנית אמבר הרד. דפ המשיך להציג אתמול את עדותו, שהגיעה עד כה לכדי 23 שעות במצטבר מעל הדוכן, ובהמשך השבוע גם הרד צפויה להציג את גרסתה. זאת בניגוד לדיווחים קודמים, שטענו כי היא לא תיקח חלק פעיל במשפט, מאחר ודפ תובע גם אותה באופן נפרד.

כמו בימים קודמים, גם הפעם הכותרת המשמעותית ביותר שיצאה מבית המשפט היא תמונה של השחקן המצליח. בתמונה, שצולמה באוגוסט 2014, דפ מוצג כשהוא מעולף לחלוטין על ספה, עם גלידה נוזלת על רגליו ומעבר להן. דפ, שאתמול היה היום האחרון לעדותו, סיפר כי הרד "הראתה לי את התמונה ביום למחרת ואמרה 'תראה מה הפכת להיות... זה פתטי'".

בדומה למקרה הקודם בו הוצגה בפניו תמונה שלו מעולף, דפ הכחיש כל קשר אפשרי בין ההתמוטטות להרגלי צריכת הסמים שלו. השחקן טען כי העילפון שלו נבע מיום עבודה ארוך של 17 שעות, אך ציין כי באותה תקופה הוא אכן החליט להיגמל מתרופות מרשם, ועשה זאת באי הפרטי שלו באיי הבהאמה. "היא ביקשה ממני להחזיק את גביע הגלידה שלה", הסביר, "היד הימנית שלי הייתה בכיס, והחזקתי את הגלידה ביד השנייה. אני מן הסתם הייתי מטושטש ומאוד עייף, נרדמתי, והגלידה נשפכה לי על הרגל".

View this post on Instagram

A post shared by Corona Awareness (@coronaawarenessofficial) on

דפ, כאמור, לא רק טוען שהוא לא תקף את אמבר במהלך הזוגיות ביניהם - אלא גם מאשים אותה בתקיפה שלו. במהלך העדות שלו אתמול, דפ טען כי במהלך אפריל 2016, חודש לפני שהתגרשה ממנו, הרד חבטה בפניו. התזמון, הסביר דפ, לא היה מקרי, והגיע שעות לאחר שנודע לו כי הפסיד סכום כספי של 750 מיליון דולר. "מאז 'שודדי הקאריביים 2' ו-'3', הרווחתי - וזה די מוזר להגיד את זה, זה מביך - 650 מיליון דולר", העיד דפ. השחקן טען כי באותו יום הוא גילה כי מנהלו העסקי לשעבר "גנב" את כספו: "לא רק שהפסדתי 650 מיליון דולר, אני גם הייתי חייב 100 מיליון כי הוא לא שילם לממשלה את החובות שלי במשך 17 שנים".

לפי דפ, הוא עזב באותו יום את אותה פגישה עסקית "לא נעימה ומכוערת", והגיע למסיבת יום ההולדת של הרד בלוס אנג'לס, לאחר שככל הנראה צרך קנאביס בדרכו אליה. עורך הדין של דפ, דיוויד שרבורן, ציין כי אחות רפואית שנכחה במסיבה הבחינה כי הרד נראתה "מעוצבנת ומתוסכלת", ו"עצבנית על בעלה בגלל שהוא איחר". באותו ערב דפ אף גילה כי אדם כלשהו השאיר צואה על מיטתם של השניים, פרט שכבר צוין במהלך המשפט. לפי דפ, ייתכן ומדובר היה ב"מתיחה" כלשהי אותה יזמה בת זוגו לשעבר. בנוסף, נטען כי בהמשך אותו ערב דפ דחף את הרד לרצפה, משך אותה בשערה והשאיר לה פתק בו כתוב "יום הולדת מזדיין שמח". 

אמבר הרד, 2020 (צילום: Karwai Tang/WireImage via GettyImages)
עובדת ראתה אותה חבולה אחרי "לילה עם אילון מאסק". אמבר הרד בבית המשפט, אתמול | צילום: Karwai Tang/WireImage via GettyImages

דפ, מצדו, העיד כי לא יכול היה לפגוע בהרד במהלך אותו ערב, וזאת מאחר שאצבעו הייתה מכוסה בגבס, בעקבות פציעה שנויה במחלוקת שעמדה במרכז דיון מוקדם יותר בבית המשפט. בכדי להוכיח את טענתו לפיה הרד הייתה התוקפנית מבין השניים, דפ גם הציג הקלטה בה הוא נשמע אומר להרד "את חבטת בי ב'היימייקר', את הגעת למיטה והתחלת לחבוט בי ב'היימייקר'". כשנשאל מה הכוונה ב"היימייקר", דפ הסביר כי מדובר ב"סוג של סיבוב פרוע, מעין חבטה מסובבת". 

השחקן לא היה היחיד שעלה אתמול לדוכן העדים. עדה נוספת, עובדת לשעבר בבניין בו בני הזוג התגוררו, ציינה כי ראתה את הרד עם חבלות על צווארה. רק שבלילה המדובר בני הזוג לא היו יחד, ועל פי הדיווחים הרד בילתה את הלילה עם לא אחר מאשר איש העסקים אילון מאסק, עמו נטען שניהלה רומן באותה תקופה ובהמשך אכן הייתה איתו בזוגיות, למשך שנה. לאחר החשיפה בבית המשפט, מאסק סירב למסור תגובה כלשהי לכלי התקשורת שפנו אליו, ובעבר הוא הכחיש כי קיים רומן כלשהו עם הרד באותם ימים. כשעורכת הדין של ה"סאן", סשה וואס, קיבלה את ההזדמנות לתשאל את אותה עדה, היא שאלה אם היא רומזת כי מאסק היה זה שהכה אתה הרד. "לא רמזתי את זה, אני לא יודעת", השיבה.

המשפט בעניין תביעתו של דפ צפוי להמשיך במשך שבועיים נוספים, כאשר מלבד הרד יעלו לדוכן העדים שתי בנות זוג לשעבר של השחקן: וינונה ריידר וונסה פאראדי. הן, בניגוד להרד, צפויות להעיד לטובתו.