נראה שמעריצי ג'וני דפ רק חיכו לרגע הזה במשך שנים, והם לא מתכוונים לוותר. אחרי שהאשימה את בן זוגה לשעבר בהתעללות ואלימות כלפיה, נאבקה בתביעת הדיבה שהגיש נגדה ואף החלה קמפיין נגד פורנו-נקמה, השחקנית אמבר הרד הפכה בן לילה מגיבורת על לאיש הרע בפרשה. או לפחות לאחד האנשים הלא לגמרי טובים בפרשה.

הקלטה שדלפה בתחילת השבוע תיעדה שיחה בין בני הזוג לשעבר, בה הרד מודה שהכתה את דפ ושהיתה, למעשה, גורם מתעלל במערכת היחסים ביניהם. השיחה מוכיחה את טענותיו של כוכב הקולנוע לפיהן הוא זה שסבל מאלימות כלפיו מצד רעייתו לשעבר, ואף אושפז בבית חולים לאחר שניפצה בקבוק על אצבעו. בהקלטות נשמעים שני השחקנים שמעידים, לכאורה, על האלימות ביניהם.

הרד נשמעת אומרת לדפ "אני מצטערת שלא, אה, היכיתי אותך על הפנים בסטירה כמו שצריך, אבל הכיתי אותך, לא חבטתי בך. מותק, לא קיבלת אגרוף", ו-"אני לא יודעת מה היתה התנועה המדויקת של היד שלי אבל אתה בסדר, לא הכאבתי לך, לא חבטתי בך, הכיתי אותך". בחלק אחר בהקלטה היא נשמעת אומרת "אתה כזה תינוק, תתבגר כבר, ג'וני". בהמשך, הרד נשמעת בהקלטה כשהיא מנמקת את מעשיה: "אם אתה מציק לחיה מספיק זמן, באיזהשהו שלב, זה לא משנה כמה היא ידידותית - זה לא בסדר". דפ נשמע כשהוא אומר "אם היינו ממשיכים, זה היה נהיה פאקינג רע. מותק, אמרתי לך את זה פעם: אני פוחד פחד מוות שאנחנו בזירת פשע מזוינת עכשיו".

תגובת המעריצים לא איחרה לבוא, ועצומה שקוראת לפיטוריה של הרד מסרט ההמשך ל"אקוומן" זכתה כבר ליותר מ-160 אלף חתימות. החותמים טוענים כי כפי שדפ פוטר מסדרת "שודדי הקריביים" וסבל מפגיעה בקריירה שלו אחרי פרסום טענותיה של הרד נגדו, מן הראוי שהיא תזכה לאותו יחס. במקביל, ההאשטאג #JusticeForJohnnyDepp צובר תאוצה ברשתות החברתיות. נזכיר כי הרד התלוננה כבר ב-2016, כשנה וחצי לאחר נישואיה לדפ, שהכוכב תקף אותה באלימות. חלק מהראיות שהוגשו במשפט הגירושים של השניים כללו צילומים של פניה החבולות של הרד לאחר שדפ סטר לה, חנק אותה ודחף אותה אותה. ראיה נוספת כללה קווצת שיער שנתלשה מראשה של הרד על ידי דפ. משפט הגירושים שלהם הסתיים בהסדר שכלל פיצוי כספי בסך 7 מיליון דולרים להרד - סכום שהשחקנית תרמה לצדקה.

הרד, כאמור, מתמודדת כעת עם משבר תדמיתי. פוסט תמים לכאורה שהעלתה לפני כמה ימים בחשבון האינסטגרם שלה זוכה לתגובות נאצה בלתי פוסקות, וכשהרד ניסתה למחוק אותן המגיבים לא נשארו חייבים. "אם היא מחקה לך את התגובה, פשוט תפרסמי שבע נוספות ותוסיפי אחת בכל יום, בואי נראה למי יש יותר זמן להתעסק בזה, הא!", הגיבה גולשת בפוסט, ואחרת כתבה: "תפסיקי למחוק תגובות באנגלית. אני נהנית לקרוא אותן". "את לא יכולה לעצור את זה, זה רק יגדל ויגדל. שום דבר לא יעזור לך, אנשים לא יאמינו לך לעולם. וכל החברות והארגונים צריכים להפסיק לעבוד איתך", נכתב בתגובה שלישית. זאת במקביל לעצומה שנוסדה כבר בקיץ האחרון, שקראה להשיב את דפ לתפקיד ג'ק ספארו בסרט הבא במותג "שודדי הקאריביים", אחרי שאולפני דיסני פרסמו שבכוונתם להחיות את סדרת הסרטים בלעדיו.

View this post on Instagram

A post shared by Amber Heard (@amberheard) on

בלוגים ואתרי בידור עם התמחות בשוברי קופות וסרטי קומיקס מסקרים את הפרשה כבר מסוף השבוע שעבר, כשההקלטות נחשפו לראשונה. מספר כותבים התנבאו שמפיקי "אקוומן" (שהכניס 1.148 מיליארד דולרים במהלך הפצתו בבתי הקולנוע) לא ירצו לקחת את הסיכון ולעבוד עם הרד על סרט נוסף, למרות התפקיד המרכזי שגילמה ב"אקוומן" הראשון. כך או כך, ל"אקוומן 2" לא נקבעו עדיין מועד תחילת צילומים או תאריך הפצה, לכן עוד חזון למועד.

עורכי דינה של הרד הגיבו לפרשה ואמרו למגזין "ניוזוויק": "העובדה שאישה נאבקת או עונה לא אומר שהיא לא היתה קורבן להתעללות ואלימות חוזרות ונשנות בתוך קשר זוגי. דפ רומז שהסטירה של הרד פירושה שהיא לא יכולה להיות קורבן. זה פשוט לא נכון".

עורכי דינו של דפ מסרו מנגד: "ההקלטה הראשונה שלה חושפת שיחה שכל קורבן להתעללות יזהה מיד. היא חושפת את זה שהרד הפעילה אלימות חוזרת ונשנית על מר דפ, ואז בדתה שקר מנופח על התעללות כדי לחפות על כך".