בסוף השבוע האחרון עלתה בשירות הסטרימינג האמריקאי CBS All Access דרמה פוסט-אפוקליפטית חדשה בשם "העמדה" (The Stand), המבוססת על ספרו המוערך של סטיבן קינג. "העמדה" מתהדרת בלא מעט שחקנים מוכרים, בהם ג'יימס מרסדן, וופי גולדברג, עזרא מילר, אלכסנדר סקארסגארד - וגם אמבר הרד, כוכבת "אקוומן" שנמצאת בכותרות בשנים האחרונות בשל הסכסוך האישי והמשפטי שלה עם בן זוגה לשעבר, ג'וני דפ. ובזמן שהרד ודפ ממשיכים להטיח האשמות זה בזו, כשכל אחד טוען שחווה התעללות מצד השני, מעריציו המושבעים של דפ החליטו לפתוח במלחמה נגד השחקנית. ואם העצומה שקוראת לפיטוריה של הרד מסרטי "אקוומן" כבר צברה יותר ממיליון חתימות, מדובר בכוח שאי אפשר להתייחס אליו בביטול.

בזמן שהשחקן האהוב עליהם מתמודד עם תבוסה בתביעה שהגיש נגד צהובון הסאן, שכינה אותו "בעל מכה", מעריציו של דפ החליטו - בתזמון מאוד לא מקרי - להכריז בסוף השבוע האחרון ברשתות החברתיות על מרתון צפייה של 24 שעות בסרטיו הגדולים ביותר. המטרה המוצהרת אמנם הייתה להביע תמיכה בשחקן, אך בהתחשב בתאריך שנבחר לאותה חגיגה, יום עליית "העמדה", ככל הנראה מדובר בניסיון להסיח את הדעת מהפרויקט החדש של הרד ולהדיח אותו מטבלת התכנים המבוקשים ביותר בשירות הסטרימינג. וכך, התגיות DeppMovieNight# ו-JusticeForJohnnyDepp# החלו להתפשט לצד אלפי פוסטים של מעריצים.

 

"אצפה בסרטים של ג'וני דפ כל היום משום שאני תומך במרדף שלו אחר צדק", כתב אחד מהם, ואחר הוסיף, "מחו נגד אמבר הרד ו'העמדה' ביום חמישי ה-17 בדצמבר, צפו רק בסרטים של ג'וני דפ". "תצפו בסרטים של ג'וני דפ מחר", קראה גולשת נוספת, "במקום לצפות ב'העמדה' תמחקו את אמבר הרד, היא גם ככה חרא שחקנית". "אני אוותר על הגרסה הזו של 'העמדה'", כתב אחד הגולשים בתגובה לציוץ של סטיבן קינג עצמו, "משום שאמבר הרד נמצאת בה, מי שהודתה שהתעללה, הכתה וזרקה דברים על ג'וני בכמה מקרים". 

במקביל, "העמדה" חוטפת קריאות לחרם גם מצד קהילת החירשים, שטוענים כי אחת הדמויות בה, המגולמת על ידי השחקן הנרי זאגה (שאינו חרש במציאות), מסבה נזק לייצוג שלהם. בעצומה עליה חתומים יותר מ-70 אנשים, ביניהם גם שחקנים חירשים, נטען כי "בתקופה זו של גיוון והכללה, המעגל של חוסר בייצוג ובשוויון בהזדמנויות ההעסקה של חירשים בתעשיית הבידור, הן לפני המצלמה ומאחוריה, חייב להסתיים. זה קורה במשך עשורים, מספיק ודי". "אף שחקן חירש לא נקרא להיבחן לתפקיד", נכתב, "וההחלטה נעשה מבלי לכבד בעלי מקצוע חירשים, ולא ניתנה הכרה בפסיכולוגיה של דמות חירשת. להיות חירש זה יותר מלא לשמוע".