כבר חמש שנים עברו מאז המקרה המפורסם בו דלפו לרשת מאות תמונות וסרטונים אינטימיים של כמה מהסלבס הגדולות בעולם, ושחקניות הוליווד עדיין ממשיכות להילחם כדי שדברים כאלה לא יקרו שוב - להן או לכל אישה אחרת. אתמול (22.5) הגיע תורה של כוכבת "אקוומן", השחקנית אמבר הרד, לבקר בגבעת הקפיטול בוושינגטון, בניסיון לקדם חוק חדש שיהפוך פורנו נקמה לפשע פדרלי, כלל ארצי. זאת לאחר שברבות ממדינות ארה"ב עברו חוקים מקומיים בנושא - למשל כאלה שמחייבים את חברות ההייטק הגדולות להסיר תכני פורנו נקמה שמועלים לפלטפורמות שלהם. החוק החדש מציע עונש של קנס או מאסר של עד חמש שנים, עבור מי שיפיץ חומרים פורנוגרפיים שמציגים אדם אחר מבלי לקבל אישור מראש. 

"פורנו שמופץ ללא הסכמה הוא אחד ההפרות הכי חמורות של פרטיות", אמרה הרד בדיון על החקיקה. "הוא משפיע על נשים באופן לא פרופורציונלי, עם תוצאות הרסניות שפוגעו בהן כלכלית, חברתית ונפשית. תוכן אינטימי שמופץ ברשת הוא כמעט בלתי אפשרי למחיקה, מה שגורם לקורבנות שלו להיות עוד יותר חשופות להטרדה ושיפוטיות מאנשים זרים וגם ממכרים. הפורנו שלי שהופץ עדיין נמצא שם בחוץ כיום. אם זה יכול לקרות לי זה יכול לקרות לכל אחת - וזה אכן קורה". מחקרים ראשונים מאשרים את טענתה הבסיסית של הרד – בסקר מ-2015 השיבו 23% מהנשאלים שהיו קורבנות של איום בהפצת חומרים פורנוגרפיים בהשתתפותם ללא הסכמה או בהפצה שלהם. סקר מקביל שנערך שנה לאחר מכן הגיע לשיעור של 25%. בשני הסקרים, אגב, הנפגעות היו ברובן המוחלט נשים, שהיוו 90% מהנפגעים של פורנו נקמה. 

הרד חווה בימים אלה נקמה מסוג אחר - היא עדיין במאבק משפטי חריף עם הגרוש ג'וני דפ, שתובע ממנה 50 מיליון דולר על הוצאת דיבה, בטענה שהיא משקרת לגבי ההתעללות הנפשית והפיזית שסבלה ממנו, וגם שמערכת היחסים שהייתה לה אחריו התחילה למעשה כבגידה. כזכור, השניים התגרשו ב-2017, ובמהלך משפט הגירושים טענה הרד שדפ הכה אותה, ואף סיפקה לבית המשפט תמונות בפנים חבולות. ההתפתחות האחרונה במקרה היא הצהרה רשמית שהגיש דפ לבית המשפט, בה הוא כותב שהחבלות שאמבר הציגה על עצמה כעדות להתעללות שלו היו מצוירות או מאופרות עליה, ושהוא ימשיך "להכחיש את ההאשמות עד סוף חיי". דפ שילם להרד בשעתו 7 מיליון דולרים, אותם תרמה הרד לארגוני צדקה.