האישה שאיתו אורית מופז אשתו של שאול מופז (צילום: חדשות2)
האישה שאיתו. בני הזוג מופז | צילום: חדשות2

אנחנו מכירים אותם היטב, רואים אותם כל יום כמעט על המסך - אבל מה אנחנו יודעים על בני זוגם של הפוליטיקאים שלנו? פרויקט "האישה שאיתו" הוא פרויקט מיוחד של חדשות 2 באינטרנט, במסגרתו נכיר לכם בכל פעם רעייה של אחד מחברי הכנסת שלנו. האישה שננסה הפעם לחשוף היא אורית מופז, רעייתו של חבר הכנסת ושר הביטחון לשעבר, שאול מופז ממפלגת קדימה.

אורית מופז הכירה את בעלה בשנת 1974 בעת ששירתו יחד בסיירת צנחנים. "הוא היה סמג"ד ואני פקידה", היא נזכרת בחיוך. "לקראת השחרור שלי התפתח סיפור אהבה ומאז אנחנו יחד 33 שנה".

בעוד שבעלה טיפס בסולם הדרגות הצבאיות פנתה אורית ללימודי תואר ראשון בחינוך מיוחד באוניברסיטת בר אילן. עם סיום התואר בחרה שלא לעבוד, ולגדל את ארבעת הילדים מאיה (30), יונתן (27), איתמר (23) ונעה (21) ולהעניק להם חינוך המבוסס על התנדבות ונתינה.

"את המחיר המשפחתי שילם שאול"

"אף פעם לא הרגשתי שוויתרתי על הקריירה שלי בגלל הקריירה של בעלי", היא טוענת. "הילדים שלנו אומרים שאת המחיר הכי כבד שילם שאול כי הוא לא היה מעורב בגידולם". יחד עם זאת, ניתן בהחלט לומר שמשהו מאופיו של אביהם בכל זאת חלחל: עם סיום הלימודים, הילדים בחרו לתרום לקהילה תחילה במסגרת שנת שירות, כאשר בסופה, כל אחד מהם התגייס לצה"ל והתנדב ליחידה קרבית.

בנט מתחזק (צילום: רויטרס)
שאול מופז. "האיש הראוי" | צילום: רויטרס

לאחר שילדיה גדלו התפנתה אורית "לקריירה שנייה" כפי שהיא מכנה זאת ושימשה מורה, מחנכת וסגנית מנהלת תבית ספר יסודי לחינוך מיוחד. הדגש שלה כאשת חינוך התמקד בערכים החשובים לה: חינוך לאהבת הארץ, כיבוד המסורת היהודית והנחלתה בקרב הדור הצעיר.

בין השנים 1998 עד 2002 בהן כיהן שאול כרמטכ"ל, אורית פעלה רבות למען הקהילה במסגרת ארגוני התנדבות. בין היתר, אורית מעורבת בארגון מ.מ.ש (מקשיבות, מלמדות, שותפות) אשר חרט על דגלו את הצורך בהעצמת נשות אנשי הקבע, וכן בתפקידי ניהול במסגרת תנועת הצופים.

גם לאחר שמופז פרש מהשירות הצבאי אורית המשיכה להתנדב וכיום היא משמשת כיו"ר צופי שבא - ארגון המסייע בשילובם של עולי אתיופיה בחברה הישראלית. את תפקיד הזה היא מכנה "גולת הכותרת" הכותרת. "מטרת הארגון היא להקנות לעולי אתיופיה כלים יצירתיים לביטוי, ולשילובם בחברה", היא מסביר. "מה שיאפשר להם להפוך לחלק אינטגרלי ממנה".

"איבדתי את האנונימיות"

המעבר של בעלה לפוליטיקה לא הפתיע את אורית במיוחד. "הוא האיש הראוי עם ניסיון והבנה בביטחון", היא אומרת, אם כי גם היא הודתה בעבר שהיא היא משלמת על כך מחיר אישי. "כאשת פוליטיקאי איבדתי את האנונימיות", היא סיפרה בראיון שנערך עמה. "אני תמיד נמצאת תחת העין הציבורית. לכל מה שאני עושה יש יותר משקל".

"לא מתרגלים למאבטחים צמודים, אבל זה חלק מהמחיר", היא מודה אך גם ממהרת להוסיף בחינוך: "בשנייה שראיתי את שאול ידעתי שהוא האיש של חיי ועל זה לא הצטערתי מעולם".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

עוד "נשים שאיתו" שנחשפו:

האישה שאיתו: שמעונה ודניאל הרשקוביץ

האישה שאיתו: ציפי ואלי ישי

האישה שאיתו: מיכל ויצחק (בוז'י) הרצוג

האישה שאיתו: אורלי ואופיר פינס-פז

האישה שאיתו: אלה ואביגדור ליברמן

האישה שאיתו: שלי וגדעון סער

הווידאופדיה: שרה נתניהו

נילי פריאל יוצאת למפגינים

הווידאופדיה: קרלה ברוני

מישל אובמה - הגברת הראשונה של ארה"ב

אשתו של המועמד לנשיאות אירן עושה כותרות