לאחר מספר ימי חסד לממשלה החדשה, חזרו היום אנשי מטה שליט אל הרחוב, בעיקר כדי לדאוג שהנושא ישוב לכותרות, ואיתן לסדר היום הלאומי. עשרות מפגינים הגיעו למעונו של שר הביטחון אהוד ברק במגדלי אקירוב עם שלטים הקוראים להשיב את גלעד שליט הביתה.

ההפגנה התקיימה תחת הסיסמא: "ברק - אתה קובר חייל חי בעזה". "רצינו להבהיר לו שבמבחן התוצאה הוא נכשל", סיפרה הדר מילר, ממטה המאבק למען גלעד שליט. "בשונה מביבי, שעדיין לא היה לו זמן להיכשל, לברק אין שנייה, ואפילו לא מאית שנייה של חסד".

את ההפגנה ארגנו אמהות, בעיקר אמהות לחיילים בסדיר וחיילים משוחררים שהגיעו יחד עם חיילי מילואים ואזרחים להרים קול צעקה. אנשי המילואים הביאו עמם מכתב אותו ביקשו למסור לשר הביטחון. לאכזבתם הרבה, ברק לא היה באותה עת בבית. למרבה הפתעתם, רעייתו נילי פריאל קיבלה את המכתב בשמו.

פריאל למפגינים: אלחץ על ברק להיפגש עמכם

הפגנה לשיחרור גלעד שליט במגדלי אקירוב
מפגינות על רקע "מגדלי אקירוב" בת"א | צילום: חדשות2

"האמירה שנשמעת במשך שנתיים וחצי היא שעושים הכול ולא יכולים להגיד. זה יוצר תחושה קשה מאוד כששומעים כל הזמן את המשפט הזה ולא יודעים מאומה מה נעשה", אמרה אחת המפגינות לפריאל. "אולי מה שנעשה כן אפשר לספר, ואז תהיה תחושה של אמון. כי היום אין אמון, לא במערכת ולא בברק".

"נילי הייתה נחמדה מאוד וקשובה לאנשים שהתנפלו עליה בשאלות, היא קיבלה את המכתב מאנשי המילואים, והשיבה להם שליבה איתם והיא מבינה לכאבם, כיוון שגם לה יש ילדים" הוסיפה מילר. "למרות ההבנה הגדולה שגילתה, ביקשנו ממנה להעביר את המכתב לבעלה, כיוון שהוא בעל ההשפעה".

"המסר ברור", השיבה פריאל למפגינים. "אני אעביר גם את הכתובים וגם את מה שנאמר בעל פה: אתם רוצים להיפגש איתו ועל זה אני אלחץ".

כזכור מכתב דומה הוגש לפני מספר חודשים לראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. אנשי המילואים הגיעו למשרדו בירושלים ימים אחדים לפני תום כהונתו, במטרה להשפיע על המהלכים לשחרור שליט. "המכתב ההוא לא זכה לתגובה", ציינה מילר. "הפעם פנו אנשי המילואים בבקשה להיפגש איתו ולקחת חלק בתהליך כדי שנוכל לראות את גלעד בבית ולא לצאת להפגנות בימי שישי".