בעזה מנסים להתאושש היום מפתיחת מבצע "עמוד ענן" של צה"ל, במסגרתו חוסל אחמד ג'עברי, ראש הזרוע הצבאית של חמאס ברצועה. הארגון פרסם היום תיעוד של מה שהגדיר כשיגור טילי פאג'ר לעבר תל אביב. בדובר צה"ל טוענים שהם לא מכירים את האירוע. במקביל, מונה מרוואן עיסא למחליפו של ג'עברי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במקביל להלוויתו של אחמד ג'עברי, ראש הזרוע הצבאית של חמאס ברצועת עזה, שחוסל אתמול ע"י צה"ל עם פתיחתו של מבצע "עמוד ענן", טוענים בחמאס כי הצליחו לשגר טיל לעבר תל אביב. הטלוויזיה של ארגון הטרור פרסמה תיעוד של שיגור הטיל.

לטענת הארגון מדובר בטיל פאג'ר ארוך טווח, עוצמתי יותר מהגראדים והקסאמים שנורים לטווחים קצרים יותר, שמסוגל להגיע לערי המרכז. בדובר צה"ל הכחישו את הפרטים.

במקביל, מינו בחמאס את מרוואן עיסא למחליפו של ג'עברי כמנהיג הזרוע הצבאית של הארגון ברצועה. עיסא נחשב לדמות בכירה בקרב הכוחות החמושים של הארגון ושימש ככל הנראה כאחד מסגניו של ג'עברי. 

הלווית אחמד ג'עברי בעזה (צילום: AP)
הלווית אחמד ג'עברי בעזה | צילום: AP

סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, מוסא אבו מרזוק טען כי במקביל לחיסולו של ג'עברי כוחות צה"ל ניסו לחסל אתמול גם את עיסא ואת מפקד חטיבת רפיח, רעאד עטר, אך הניסיון נכשל.

חאלד משעל, ראש הלשכה המדינית של חמאס, נשא היום הספד לג'עברי בחרטום, בירת סודן. "ג'עברי היה שהיד, גיבור. התקשרתי לעמיתי בעזה", סיפר משעל בנאומו, "דיברתי עם כמה מאחיי ויותר מאחד אמר לי תירגע, אנחנו גברים, לא נאכזב אתכם. בני עזה דינם לנצח ובני ירושלים והגדה צריכים להיות איתם".

חאלד הוסיף וניסה לחזק את בני עמו. "אנחנו עם האצבע על ההדק. המערכה עם האויב הזה היא ארוכה. גברים ונשים עומדים בתור להיות לוחמי ג'יהאד. האויב לא ישבור את עזה, לא ימגר את דרום לבנון. האויב חלש, היה חלש וחלש עוד יותר עכשיו".

מבצע בעזה - סיקור מלא:

צפו: כיפת ברזל יירטה עשרות רקטות

צה"ל לתושבי עזה: "התרחקו ממתקני חמאס"

הערכה: בהלוויית ג'בארי הירי ייגבר

הבוקר: מטחי רקטות לעבר ישראל

צפו: כך מתכוננים בעזה לשגר טילים לתל אביב

הערכות: המבצע בעזה יימשך כמה ימים

רה"מ: "צה"ל ערוך להרחבת הפעולה"

בעקבות החיסול: חשש מפיגועים ומחטיפות

צפו: כך חוסל אחמד ג'עברי

נועם שליט: "ג'עברי נהג כפושע מלחמה"

דובר צה"ל: "נערכים לפעולה קרקעית ברצועה"

הנחיות לתושבי הדרום בעקבות החיסול