נסגר החשבון: נועם שליט, אביו של גלעד ששוחרר משבי חמאס לפני יותר משנה והוחזק על ידי ג'עברי במשך כל שנות שביו, הגיב לראשונה על חיסולו. "אין פה עניין אישי ולא חיפשנו נקמה אישית בג'עברי", אמר והוסיף שסיפר לגלעד על החדשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"גלעד לא הגיב על החדשות. הוא לא מסתכל אחורה, אלא קדימה", סיפר אביו של החייל שהוחזק בשבי חמאס למעלה מ-5 שנים. "אין פה עניין אישי. אנחנו לא מחפשים נקמה אישית. יש פה מלחמה מתמשכת בטרור והערב הזה אנחנו מאוחדים כולנו מאחורי חיילי צה"ל ומפקדיו", הוסיף שליט.

"ג'עברי עם הרבה דם על הידיים. פעילותו כוונה נגד נשים וילדים בלתי מעורבים", אמר שליט. "הוא לא היסס לשגר רקטות וטילים למרכזי אוכלוסיה אזרחית. פעילות כזו נגד אוכלוסייה בלתי מעורבת היא פשע מלחמה", הטיח.

"גלעד חושב קדימה". נועם שליט (צילום: פוראת נאסר)
"גלעד חושב קדימה". נועם שליט | צילום: פוראת נאסר

שליט, שמתמודד בימים אלה בפריימריז של מפלגת העבודה מקווה שהפעולה השיגה את ההיבט ההרתעתי ומדגיש שמתישהו ישראל תצטרך להידבר עם החמאס. "חמאס לא ייעלם, עזה לא תיעלם - ובסופו של דבר נצטרך להגיע לערוצי הידברות כאלה או אחרים עם הארגון הזה, שיש לו גם ערוצים מדיניים. נצטרך למצוא ערוצי הידברות כדי לשכנע אותם שכדאי להם לשמור על השקט לטובת שני הצדדים".

"אם זה לא היה ג'עברי, אולי זה היה מישהו אחר. אין וואקום בטרור. מנהיגי המחבלים והטרור מתחלפים. חיסלנו את שחאדה ואז הגיע ג'עברי. מה שמעניין כרגע הם תושבי הדרום שהם בני ערובה של העימותים המתמשכים והאינסופיים האלה", הוסיף. "כאשר בני הדרום משמשים בני ערובה כנראה שלא הייתה ברירה".

האיש שתכנן את חטיפת שליט

_OBJ

אחמד סעיד ח'ליל אל-ג'עברי, מפקד הזרוע הצבאית של החמאס, הוא איש הצללים שניהל בפועל את כל "מבצע שליט" בחמאס. הוא שתכנן את חטיפתו של גלעד, והוא האיש שחתם באופן אישי על העסקה לשחרורו של החייל .מי שנחשב לאחת הדמויות המשמעותיות בהנהגת הארגון, הוא שניהל את המשא ומתן לשחרורו בשנה וחצי האחרונות ויהיו שמייחסים לאופיו הקשה ולעקשנותו את הסיבה לעיכוב המתמשך בביצוע העסקה. היום הוא חוסל על ידי צה"ל.