"צריך לקחת את מספר האסירים שחמאס מבקש, להוסיף 30%, לתת להם אותם, שייחנקו, ולהביא את גלעד" - כך אמר היום האלוף (במיל') עמירם לוין, סגן ראש המוסד לשעבר, שהגיע למאהל שהקימה משפחת שליט מול מעון ראש הממשלה בירושלים.

לוין קורא לממשלה לעשות הכל כדי ששליט ישוחרר. "צריך לשבור את מעגל ה'מסחרה' של מספר האסירים, וזה לא משנה דם על הידיים או לא דם על הידיים", הוסיף.

אל מאהל המחאה הגיע גם אדם בשם דוד יששכר שהפגין נגד משא ומתן עם חמאס. על השלטים שאחז כתב: "המשא ומתן מסכן את ביטחון ישראל", "משא ומתן מחליש את ישראל פסיכולוגית ומוסרית" ו"גלעד שליט ישוחרר רק במלחמה".

יששכר אמר לנועם שליט, אביו של גלעד, כי המחאה שלו היא לא נגד בני משפחת שליט. "זה לא נגדך", אמר. "אני לא מאמין במשא ומתן לשיחרור אסירים". שליט אמר לו: "איפה הפלקט השלישי שבו כתוב מה אתה מציע?". אז הוציא המפגין רשימת הצעות משלו.

פואד: זו שעת האפס

גם שר התשתיות בנימין בן-אליעזר ביקר היום באוהל המחאה של משפחת שליט. בן-אליעזר אמר להוריו של

כותרות העבר 10.7 (צילום: החדשות 2 -ארכיון)
גלעד שליט. לשחרר אסירים תמורת שיחרורו | צילום: החדשות 2 -ארכיון
שליט כי אסור לממשלה לפנות את השולחן בלי שגלעד שליט יהיה בחזרה בביתו. "ההכרעות הקשות שראש הממשלה עושה, והוא עושה, לא הגיעו לשולחן הממשלה ולא לשולחן ועדת השרים לענייני ביטחון", אמר.

"הגענו לשעת האפס, אין זמן לדיונים ולוויכוחים", הוסיף בן-אליעזר בביקורת על ראש הממשלה אהוד אולמרט. "אני קורא מפה לראש הממשלה שלא ייתן לזמן לעשות את שלו. שיקרא לשרים גם במוצאי שבת. צריך להניח את כל העובדות ולעשות הכרעה. אין לי ספק שהרוב המכריע של השרים יהיה בעד שחרור אסירים".

בפגישה עם השר בן-אליעזר אמר נועם שליט כי "אני מציע לחמאס למהר ולסגור עסקה בתנאים הקיימים כי לא יהיו להם תנאים טובים יותר, לפי מה שאנחנו שומעים. אנחנו גם לא יודעים מי יהיה בממשלה הבאה ומי יהיה ראש הממשלה הבא. צריך להבין שחלון ההזדמנויות הולך ונסגר".

"המאהל של שליט נובע מחולשה מנהיגותית"

"האוהל של משפחת שליט, והפגנות הנגד של משפחות קרבנות הטרור - זהו מחזה מכאיב ולא אנושי הנובע מחולשה מנהיגותית" - דברים אלה אמר הבוקר, ראש אמ"ן לשעבר, האלוף (במיל') אהרן זאבי-פרקש, בכנס בנושא המלחמה בטרור שהתקיים בטכניון. "האזרחים מבינים שמדובר בחולשה מנהיגותית ולכן פועלים בעצמם", הוסיף ראש אמ"ן לשעבר.

המתווך המיוחד מטעם ראש הממשלה, עופר דקל, הגיע אמש למצרים כדי לקיים מגעים עם בכירים במדינה בנושא שחרורו של החייל החטוף. דקל מנסה לקבל תשובה מחמאס בנוגע לרשימת האסירים שישראל הציגה במפגשים הקודמים למצרים.

ביקורו הנוכחי של דקל במצרים נעשה על רקע מודעות ציבורית גבוהה מאי פעם לנושא החייל החטוף בישראל. הוריו של שליט, נועם ואביבה, עדיין שוהים במאהל המחאה מול מעון ראש הממשלה בירושלים, והצהירו שלא ייצאו משם - לפחות עד סוף כהונתו של אהוד אולמרט.

גלעד שליט נמצא בשבי כבר 990 ימים.

הווידאופדיה: גלעד שליט

"בכיר חמאס קיבל מכתב משליט" 

עליזה אולמרט נפגשה עם הורי שליט

פרס לשליט: "ראו את בית הנשיא כביתכם שלכם"

 חמאס להורי שליט: במצב הזה, כדאי שתחזקו את יסודות האוהל