"אני מבקש שתראו את בית הנשיא כביתכם שלכם. נשמח תמיד לקבל אתכם ולארח אתכם כאן. לבי איתכם כמו לבו של כל העם בישראל" - כך אמר היום נשיא המדינה שמעון פרס לנועם ואביבה שליט עימם נפגש במשכנו. "אתם מבטאים את הרגש העמוק ביותר של העם שהוא האהבה לצה"ל והאחריות לגורלו של כל חייל. העובדה שכל חלקי העם באים לבקר אתכם באוהל היא ביטוי חזק ואותנטי לרגש העמוק הזה".

פרס עדכן את בני המשפחה על שיחותיו האחרונות עם ראש הממשלה, עם עופר דקל הממונה על נושא השבויים והנעדרים ועם גורמי המודיעין הבכירים ביותר בכל הקשור בתמונת מצב עדכנית לגבי מצבו של בנם גלעד. הנשיא העניק למשפחת שליט משלוח מנות של משכן הנשיא כדי "לנסות ולהמתיק בעבורם ולו במעט את חג הפורים".

"אין לנו מה לחדש", אמר נועם שליט עם צאתו מבית הנשיא. "הנשיא מבין את הצורך והחשיבות הערכית של שחרור חייל צה"ל שנמצא בשבי שלוש שנים, ותומך בשחרורו של גלעד בהקדם".

פרס התרשם מהתמיכה הציבורית

"זו לא הפגישה הראשונה עם הנשיא", הוסיף שליט. "הנשיא פרס משתדל לעזור ולתמוך בנושא. הוא רואה את הציבור מגיע לאוהל המחאה ומתרשם מהתמיכה הציבורית הרחבה שלה אנו זוכים". כשנשאל שליט האם שאל את הנשיא מה עמדתו על שחרור רוצחים בתמורה לבנו, הוא הסתפק באמירה: "הנשיא תומך בשחרור שליט".

משפחת רגב תומכת במשפחת שליט (צילום: חדשות 2)
צבי רגב באוהל המחאה | צילום: חדשות 2

לאחר פגישתה עם הנשיא, חזרה משפחת שליט לאוהל המחאה. באוהל חיכה להם צבי רגב, אביו של החייל החטוף אלדד רגב ז"ל. "הרגשתי חובה לבוא ולתמוך במשפחת שליט", אמר רגב. "אני מאוד מקווה שזה יעזור ושיחליטו להחזיר את גלעד כמה שיותר מהר".

"עברנו שנתיים יחד עם משפחת שליט", סיפר רגב. "לצערנו, אנחנו יודעים מה היו התוצאות אצלנו. אני מקווה שנביא את גלעד הביתה, זה הכי חשוב".

"אי אפשר לתאר הסבל שהם עוברים"

"אשתי אסתר לא ישנה בלילות עקב הדאגה לגלעד שליט", סיפר היום יהודה וקסמן, אביו של נחשון וקסמן ז"ל, שביקר מוקדם יותר את משפחת שליט באוהל המחאה מול בית ראש הממשלה.

"אנחנו עברנו את הסבל הזה שבוע,. הם עוברים את הסבל הזה כבר שלוש שנים", הוסיף וקסמן שבאוקטובר 1994 נרצח בנו לאחר שבוע שישב, כמו גלעד שליט, בשבי חמאס. "אי אפשר לתאר את הסבל שהם עוברים. אנחנו כואבים יחד איתם. באנו לתמוך בהם. אישתי ואנוכי באותה דעה שצריך לעשות הרבה כדי לראות את גלעד כאן".

אמש ביקר במאהל גם שר הביטחון אהוד ברק, מי שיחד עם ראש הממשלה אהוד אולמרט אמון על החזרת גלעד שליט לחיק משפחתו. אביו של החייל החטוף אמר בתום הביקור כי לא שמע משר הביטחון דברים חדשים. בתום הביקור נמנע ברק מלמסור הצהרות לכלי התקשורת שהיו במקום.

הווידאופדיה: נחשון וקסמן ז"ל

הווידאופדיה: גלעד שליט

"בכיר חמאס קיבל מכתב משליט" 

חמאס להורי שליט: במצב הזה, כדאי שתחזקו את יסודות האוהל