הוריו של גלעד שליט, נועם ואביבה, נפגשו הערב עם אשת ראש הממשלה, עליזה אולמרט במעונה בירושלים. לפני הפגישה אמרו בני הזוג, שרואים באולמרט דמות מפתח בנושא שחרור בנם, מתכוונים לבקש מעליזה להפעיל לחץ על בעלה, אך עם זאת לא תלו תקוות גדולות בפגישה עמה.

"הייתה שיחה טובה, עליזה הביעה הזהות ותמיכה במאבק", אמר נועם שליט בצאתו מהפגישה. "היא אמרה שהיא מבינה אותנו כאם וכסבתא ומעבר לכך איני יכול לפרט עוד".

סבו של גלעד, צבי שליט, נכח גם הוא בפגישה. "עליזה הציעה שנוכל להתקשר איתה בכל עת ובכל בקשה. דיברנו על תקופה של 3 השנים שגלעד בבור החמאס", אמר שליט בראיון לתכנית שש עם עודד בן עמי. "הייתה התייחסות מאוד אוהדת, אבל גם הגברת הראשונה לא יודעת על משהו שניתן למסור לנו".

עליזה אולמרט עצמה אמרה כי "אין כל חומת ניכור בין בית רה"מ ואוהל משמרת המחאה שבפתחו. אני מזדהה לחלוטין עם המאבק לשחרורו של גלעד, ולולא הייתי עדה למאמצים האינטנסיביים המושקעים בהחזרתו, ודאי הייתי יוצאת אל אוהל המחאה בעצמי".

עליזה אולמרט (צילום: חדשות 2)
עליזה אולמרט, ארכיון | צילום: חדשות 2

"אני עדה אילמת למאמצים האינטנסיבים, היומיומיים, למנופים המופעלים ולקול הרוחש מתחת לפני השטח במטרה להשיב את גלעד", הוסיפה אולמרט. "מה שמותר לפרסום בתקשורת בנושא זה הוא רק קצה הקרחון. רובם של המהלכים מתנהלים באופן דיסקרטי וזה לטובת השגת המטרה".

השכולים מפרקים את המאהל

במקביל לפגישה החליטו ההורים השכולים המוחים על הכוונה לשחרר מחבלים תמורת החייל החטוף, להפסיק נכון לעכשיו את מאבקם מול מעון ראש הממשלה ולקפל את האוהל. "כרגע אנחנו לא יכולים לעשות הרבה. אין לנו את הלוגיסטיקה שיש כאן מעבר לכביש, גם אין לנו את אותה צמיחה כלכלית לצורך העניין", סיפר לחדשות 2 באינטרנט יוסי מנדלביץ'."שלחנו מכתבים לשרי הממשלה, לראש הממשלה ולנשיא המדינה ולא זכינו לתשובה עד כה". עם זאת הוסיף מנדלביץ', כי מארגני המחאה לא יהססו לפנות בהמשך לערכאות משפטיות.

במהלך היום נועדו בני הזוג שליט עם נשיא המדינה שמעון פרס, שהתחייב להמשיך ולפעול למען קידום שחרורו של גלעד. "אני מבקש שתראו את בית הנשיא כביתכם שלכם. נשמח תמיד לקבל אתכם ולארח אתכם כאן. ליבי איתכם כמו ליבו של כל העם בישראל", אמר הנשיא פרס לבני המשפחה במשכנו. "אתם מבטאים את הרגש העמוק ביותר של העם שהוא האהבה לצה"ל והאחריות לגורלו של כל חייל, העובדה שכל חלקי העם באים לבקר אתכם באוהל היא ביטוי חזק ואותנטי לרגש העמוק הזה".

"אין לנו מה לחדש"

פרס עדכן את המשפחה על שיחותיו האחרונות עם ראש הממשלה, עם עופר דקל הממונה על נושא השבויים והנעדרים ועם גורמי המודיעין הבכירים ביותר בכל הקשור בתמונת מצב עדכנית לגבי מצבו של גלעד שליט. הנשיא העניק למשפחת שליט משלוח מנות של משכן הנשיא כדי "לנסות ולהמתיק בעבורם ולו במעט את חג הפורים".

"אין לנו מה לחדש", אמר נועם שליט עם צאת המשפחה מבית הנשיא. "הנשיא מבין את הצורך והחשיבות הערכית של שחרור חייל צה"ל שנמצא בשבי 3 שנים ותומך בשחרורו של גלעד בהקדם".

אביו של נחשון וקסמן, יהודה וקסמן, הגיע גם הוא כדי לחזק את ידיהם של בני משפחת שליט. "אשתי אסתר לא ישנה בלילות עקב הדאגה לגלעד שליט". סיפר וקסמן. "אנחנו עברנו את הסבל הזה שבוע. הם עוברים את הסבל הזה כבר 3 שנים", הוסיף וקסמן שבאוקטובר 1994 נרצח בנו לאחר שבוע שישב, כמו גלעד שליט, בשבי חמאס. "אי אפשר לתאר את הסבל שהם עוברים. אנחנו כואבים יחד איתם. באנו לתמוך בהם. אישתי ואנוכי באותה דעה שצריך לעשות הרבה כדי לראות את גלעד כאן".

הווידאופדיה: גלעד שליט

הווידאופדיה: נחשון וקסמן ז"ל

"בכיר חמאס קיבל מכתב משליט" 

חמאס להורי שליט: במצב הזה, כדאי שתחזקו את יסודות האוהל