גלעד שליט מתוך וידאו ביתי (צילום: חדשות2)
שליט. מתחדשים המגעים לשחרורו | צילום: חדשות2

המתווך המיוחד מטעם ראש הממשלה, עופר דקל, הגיע למצרים כדי לקיים מגעים עם בכירים במדינה בנושא שחרורו של החייל החטוף, גלעד שליט. דקל ינסה לקבל תשובה מחמאס בנוגע לרשימת האסירים שישראל הציגה במפגשים הקודמים למצרים.

ביקורו הנוכחי של דקל במצרים נעשה על רקע מודעות ציבורית גבוהה מאי פעם לנושא החייל החטוף בישראל. הוריו של שליט, נועם ואביבה, עדיין שוהים במאהל המחאה מול מעון ראש הממשלה בירושלים, והצהירו שלא ייצאו משם - לפחות עד סוף כהונתו של אהוד אולמרט.

שר התמ"ת אלי ישי הגיע בערב למאהל המחאה, ואמר כי "לא נעשה די לשחרורו של גלעד". בני הזוג שליט נפגשו אחר הצהריים עם רעייתו של ראש הממשלה, עליזה אולמרט. אולמרט הזמינה את השניים, שהגיעו יחד עם סבו של גלעד, צבי.

עופר דקל - שליחו של אולמרט בענייני גלעד שליט (צילום: חדשות 2)
עופר דקל, ארכיון | צילום: חדשות 2

"הייתה שיחה טובה, עליזה הביעה הזהות ותמיכה במאבק", אמר נועם שליט בצאתו מהפגישה. "היא אמרה שהיא מבינה אותנו כאם וכסבתא ומעבר לכך איני יכול לפרט עוד".

סבו של גלעד, צבי שליט, נכח גם הוא בפגישה. "עליזה הציעה שנוכל להתקשר איתה בכל עת ובכל בקשה. דיברנו על תקופה של 3 השנים שגלעד בבור החמאס", אמר שליט בראיון לתכנית שש עם עודד בן עמי. "הייתה התייחסות מאוד אוהדת, אבל גם הגברת הראשונה לא יודעת על משהו שניתן למסור לנו".

ההורים השכולים מפרקים את האוהל

עליזה אולמרט עצמה אמרה כי "אין כל חומת ניכור בין בית רה"מ ואוהל משמרת המחאה שבפתחו. אני מזדהה לחלוטין עם המאבק לשחרורו של גלעד, ולולא הייתי עדה למאמצים האינטנסיביים המושקעים בהחזרתו, ודאי הייתי יוצאת אל אוהל המחאה בעצמי".

"אני עדה אילמת למאמצים האינטנסיבים, היומיומיים, למנופים המופעלים ולקול הרוחש מתחת לפני השטח במטרה להשיב את גלעד", הוסיפה אולמרט. "מה שמותר לפרסום בתקשורת בנושא זה הוא רק קצה הקרחון. רובם של המהלכים מתנהלים באופן דיסקרטי וזה לטובת השגת המטרה".

במקביל לפגישה החליטו ההורים השכולים המוחים על הכוונה לשחרר מחבלים תמורת החייל החטוף, להפסיק נכון לעכשיו את מאבקם מול מעון ראש הממשלה ולקפל את האוהל. "כרגע אנחנו לא יכולים לעשות הרבה. אין לנו את הלוגיסטיקה שיש כאן מעבר לכביש, גם אין לנו את אותה צמיחה כלכלית לצורך העניין", סיפר לחדשות 2 באינטרנט יוסי מנדלביץ'.

"שלחנו מכתבים לשרי הממשלה, לראש הממשלה ולנשיא המדינה ולא זכינו לתשובה עד כה". עם זאת הוסיף מנדלביץ', כי מארגני המחאה לא יהססו לפנות בהמשך לערכאות משפטיות.

פרס לשליט: "ראו את בית הנשיא כביתכם שלכם"