שר התשתיות בנימין בן אליעזר ביקר היום באוהל המחאה של משפחת שליט מול בית ראש הממשלה. בן אליעזר אמר להוריו של שליט כי "אסור לממשלה לפנות את השולחן בלי שגלעד שליט יהיה בחזרה בביתו".

"ההכרעות הקשות שראש הממשלה עושה, והוא עושה, לא הגיעו לשולחן הממשלה ולא לשולחן ועדת השרים לענייני ביטחון", אמר השר בן אליעזר.

"הגענו לשעת האפס, אין זמן לדיונים ולוויכוחים", הוסיף פואד בביקורת על ראש הממשלה, אהוד אולמרט. "אני מפה קורא לראש הממשלה שלא ייתן לזמן לעשות את שלו. שיקרא לנו (לשרים) גם במוצאי שבת. צריך להניח את כל העובדות ולעשות הכרעה. אין לי ספק שהרוב המכריע של השרים יהיה בעד (שחרור אסירים)".

בפגישה עם השר בן-אליעזר אמר נועם שליט כי "אני מציע לחמאס ולמהר ולסגור עסקה בתנאים הקיימים כי לא יהיו להם תנאים טובים יותר, לפי מה שאנחנו שומעים. אנחנו גם לא יודעים מי יהיה בממשלה הבאה ומי יהיה ראש הממשלה הבא. צריך להבין שחלון ההזדמנויות הולך ונסגר".

גלעד שליט נמצא היום בשבי כבר 990 ימים.

חודשו המגעים לשחרור שליט

המתווך המיוחד מטעם ראש הממשלה, עופר דקל, הגיע למצרים כדי לקיים מגעים עם בכירים במדינה בנושא שחרורו של החייל החטוף. דקל מנסה לקבל תשובה מחמאס בנוגע לרשימת האסירים שישראל הציגה במפגשים הקודמים למצרים.

ביקורו הנוכחי של דקל במצרים נעשה על רקע מודעות ציבורית גבוהה מאי פעם לנושא החייל החטוף בישראל. הוריו של שליט, נועם ואביבה, עדיין שוהים במאהל המחאה מול מעון ראש הממשלה בירושלים, והצהירו שלא ייצאו משם - לפחות עד סוף כהונתו של אהוד אולמרט.

שר התמ"ת אלי ישי הגיע אמש למאהל המחאה, ואמר כי "לא נעשה די לשחרורו של גלעד". בני הזוג שליט נפגשו אתמול אחר הצהריים עם רעייתו של ראש הממשלה, עליזה אולמרט. אולמרט הזמינה את השניים, שהגיעו יחד עם סבו של גלעד, צבי.

משפחת שליט מחוץ לביתו של ראש הממשלה (יוסי. ז) (צילום: יוסי זילברמן)
נועם ואביבה שליט יוצאים מפגישה עם עליזה אולמרט | צילום: יוסי זילברמן

"הייתה שיחה טובה, עליזה הביעה הזהות ותמיכה במאבק", אמר נועם שליט בצאתו מהפגישה. "היא אמרה שהיא מבינה אותנו כאם וכסבתא ומעבר לכך איני יכול לפרט עוד".

סבו של גלעד, צבי שליט, נכח גם הוא בפגישה. "עליזה הציעה שנוכל להתקשר איתה בכל עת ובכל בקשה. דיברנו על תקופה של 3 השנים שגלעד בבור החמאס", אמר שליט בראיון לתכנית שש עם עודד בן עמי. "הייתה התייחסות מאוד אוהדת, אבל גם הגברת הראשונה לא יודעת על משהו שניתן למסור לנו".

ההורים השכולים מפרקים את האוהל

עליזה אולמרט עצמה אמרה כי "אין כל חומת ניכור בין בית רה"מ ואוהל משמרת המחאה שבפתחו. אני מזדהה לחלוטין עם המאבק לשחרורו של גלעד, ולולא הייתי עדה למאמצים האינטנסיביים המושקעים בהחזרתו, ודאי הייתי יוצאת אל אוהל המחאה בעצמי".

"אני עדה אילמת למאמצים האינטנסיבים, היומיומיים, למנופים המופעלים ולקול הרוחש מתחת לפני השטח במטרה להשיב את גלעד", הוסיפה אולמרט. "מה שמותר לפרסום בתקשורת בנושא זה הוא רק קצה הקרחון. רובם של המהלכים מתנהלים באופן דיסקרטי וזה לטובת השגת המטרה".

ההורים השכולים המוחים על הכוונה לשחרר מחבלים תמורת החייל החטוף, החליטו אתמול להפסיק, נכון לעכשיו, את מאבקם מול מעון ראש הממשלה ולקפל את האוהל. "כרגע אנחנו לא יכולים לעשות הרבה. אין לנו את הלוגיסטיקה שיש כאן מעבר לכביש, גם אין לנו את אותה צמיחה כלכלית לצורך העניין", סיפר לחדשות 2 באינטרנט יוסי מנדלביץ'.

"שלחנו מכתבים לשרי הממשלה, לראש הממשלה ולנשיא המדינה ולא זכינו לתשובה עד כה". עם זאת הוסיף מנדלביץ', כי מארגני המחאה לא יהססו לפנות בהמשך לערכאות משפטיות.

פרס לשליט: "ראו את בית הנשיא כביתכם שלכם"