עד המדינה בפרשת הרצח בברנוער, מי שעל פי דבריו עלולים להיות מוגשים כתבי אישום בתיק נגד חגי פליסיאן ושלושת העצורים הנוספים - נמצא עדיין במסתור, טרם סיום ההליכים בבית המשפט והברחתו לחו"ל. היום (ה'), התייצב בן זוגו לשעבר מול המצלמה וסיפר על הימים שאחרי אירועי ליל אחד באוגוסט 2009.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בן הזוג לשעבר סיפר על פרק הזמן שבו הפך עד המדינה, לדבריו, לאדם אחר. "הוא כל הזמן היה מסתגר והיינו רבים הרבה. הוא פשוט לא היה מי שהכרתי".

"הוא הקריב הרבה בגלל הסיפור הזה", המשיך בן הזוג לשעבר. "זה סיפור שבגללו הוא נאלץ להשאיר את כל החיים שלו מאחוריו".

עד המדינה ובן זוגו לשעבר, ארכיון
עד המדינה ובן זוגו לשעבר | צילום: חדשות 2

חברו של עד המדינה התייחס גם להיכרות בין בן זוגו לשעבר לבין החשודים בפרשה. "הם ידעו שהוא מכיר את פרטי הברנוער", סיפר, "ופנו אליו בשביל לדעת עוד על דרכי הגישה למקום. הוא חשב שהם הולכים רק להכות את אותו פעיל בקהילה. הוא לא היה מודע לזה שהולך להיות רצח".

עו״ד משה שוחטמן, שייצג בעבר את עד המדינה אמר כי "עוד יתברר כי חלקה של האגודה למען הלהט״ב ושל עד המדינה בפיצוח הרצח הינו חשוב ומשמעותי. התהליך שעבר עד המדינה בעת מאסרו בכלא בשיתוף הסיוע שקיבל מהקהילה תרמו תרומה מכרעת לפיענוח הפרשה". 

תלונה: "הפעיל בקהילה ניסה לאנוס בעבר"

ובתוך כך, האם חלה היום התפתחות נוספת בחקירת הרצח בברנוער? הבוקר פורסם ב"קול ישראל" כי לפני ימים אחדים הוגשה במשטרת תל אביב תלונה נגד הפעיל המוכר מהקהילה הגאה, שנעצר בחשד שידע על המניע לרצח בברנוער לפני ארבע שנים. על פי התלונה, הוא ניסה לאנוס גבר אחר לפני כעשר שנים.

עו
עו"ד שוחטמן, פרקליטו של עד המדינה | צילום: חדשות 2

המתלונן הוא היום מתלוננת, לאחר שעבר ניתוח לשינוי מין. על פי התלונה, הפעיל ניסה לאנוס אותו, ובעקבות פרסום פענוח הרצח בברנוער, הוגשה התלונה. בשלב זה לא ברור האם התלונה החדשה תסייע לחקירה ולהוכיח מעשים סדרתיים של החשוד. ככל הנראה, על התלונה החדשה חלה התיישנות ולכן לא ניתן יהיה להרשיע את הפעיל.

החשוד המרכזי. פליסיאן
החשוד המרכזי. פליסיאן | צילום: מתוך יוטיוב

בנוסף למתלוננת, שטענה כי הפעיל ניסה לאנוס אותה, עולות בימים האחרונים תלונות וטענות נוספות אודות התנהגותו של הפעיל. מ', צעיר בדואי מהנגב, שהגיע אל החשוד כי פחד לספר לבני משפחתו על נטייתו המינית, טען כי הותקף מינית על ידו: "נכנסתי אליו, הוא הכין לי משהו לשתות וסיפרתי מה היה בבית. תוך כדי שאני מדבר איתו הוא הביא לי חיבוק, נתתי לו, ותוך כדי החיבוק התמשך. הוא התחיל ללטף אותי בכל הגוף, הרגשתי לא בנוח. הוא נגע לי באיברים המוצנעים וניסה לגרום לי לשכב איתו".

פענוח הרצח בברנוער - סיקור מלא:

אחות החשוד במעורבות ברצח בברנוער: "הוא חף מפשע"

אמו של אחד החשודים: "אם הוא קשור לרצח - עליו להיענש"

עד המדינה בפרשת הברנוער: "זה ישב לי על הלב"

"היו כבר שמועות על המוכר בקהילה"

"הוא אמר לי אל תדבר עם השוטרים"

הוארך מעצרו של הפעיל בקהילה הגאה

הותר לפרסום: חגי פליסיאן נקם על תקיפת נער

הקהילה הגאה מגיבה לפרסום שנגנז: "פשע כזה נובע רק משנאה"

פרשנות: חילופי האשמות בין המשטרה לבית המשפט

הרצח בברנוער: הפרטים נגנזו  

אחי החשודים: "הרוצח מסתובב חופשי"

מעקבים והאזנות: כך נעצרו החשודים

מצעד הגאווה יתקיים מחר כמתוכנן: "עיתוי מטורף"

"אי אפשר להגיד שזה לא פשע שנאה"

הרצח בברנוער: בכיר בקהילה נעצר

משפחות הקורבנות: "לא מתרגשים - זו לא הפעם הראשונה שנעצרו חשודים"

שלושה חשודים במעורבות ברצח בבר-נוער בתל אביב