הפעיל החשוד
הפעיל החשוד | צילום: חדשות 2

התפתחות בחקירת הרצח בברנוער? היום פורסם לראשונה ב"קול ישראל" כי לפני ימים אחדים הוגשה במשטרת תל אביב תלונה נגד הפעיל המוכר מהקהילה הגאה, שנעצר בחשד שידע על המניע לרצח בברנוער לפני ארבע שנים. על פי התלונה, הוא ניסה לאנוס גבר אחר לפני כעשר שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המתלונן הוא היום מתלוננת, לאחר שעבר ניתוח לשינוי מין. על פי התלונה, הפעיל ניסה לאנוס אותו, ובעקבות פרסום פענוח הרצח בברנוער, הוגשה התלונה. בשלב זה לא ברור האם התלונה החדשה תסייע לחקירה ולהוכיח מעשים סדרתיים של החשוד. ככל הנראה, על התלונה החדשה חלה התיישנות ולכן לא ניתן יהיה להרשיע את הפעיל.

הרצח בברנוער: נקמה בפעיל הקהילה הגאה

חגי פליסיאן, צעיר בן 23 מפרדס כץ, חשוד כי הוא שביצע את מעשה הרצח כנקמה על פגיעה באחד בקרובי משפחתו מצד הפעיל המוכר בקהילה הגאה.

הפרשה החלה לאחר שפלסיאן, שהיה חייל בזמן המעשה, שמע כי קרוב משפחתו הותקף על ידי אחד הפעילים המרכזיים בברנוער. חשוד נוסף בשם טרלן חנקישייב סיפק לפלסיאן אקדח. בליל ה-1 באוגוסט 2009 לפי החשד לקח פלסיאן את האקדח ויצא לנקום. הוא נכנס אל תוך המועדון וירה למוות בשני צעירים, ניר כץ וליז טרובישי.

עד המדינה, שהוא הומו מוצהר, סייע על פי החשד לשלושת החשודים ברצח להימלט ולהסתתר. לפני כחצי שנה, לאחר שחש כי בגד בקהילה, החליט ביוזמתו ליצור קשר עם בכירים בימ"ר תל אביב. בשיחה איתם אמר כי הוא יודע הכל ורוצה לספר - הפרטים שחשף הביאו לפענוח הפרשה.

נחשפות תלונות נוספות על הפעיל

בנוסף למתלוננת, שטענה כי הפעיל ניסה לאנוס אותה, עולות בימים האחרונים תלונות וטענות נוספות אודות התנהגותו של הפעיל. מ', צעיר בדואי מהנגב, שהגיע אל החשוד כי פחד לספר לבני משפחתו על נטייתו המינית, טען כי הותקף מינית על ידו: "נכנסתי אליו, הוא הכין לי משהו לשתות וסיפרתי מה היה בבית. תוך כדי שאני מדבר איתו הוא הביא לי חיבוק, נתתי לו, ותוך כדי החיבוק התמשך. הוא התחיל ללטף אותי בכל הגוף, הרגשתי לא בנוח. הוא נגע לי באיברים המוצנעים וניסה לגרום לי לשכב איתו".

"הברנוער היה בית זונות"

פרקליטו עו"ד רז אלון מכחיש את החשדות באופן מוחלט. הוא טוען כי לא היה לו שום מידע על הרצח בברנוער, או שמשהו שהוא עשה במהלך חייו הוביל למעשה. הוא טוען כי האיש לא ניצל את מעמדו בשום אופן כדי לשכב עם נערים.

גם על הברנוער עצמו כעת מתחילות לצאת עדויות שלא נשמעו בעבר. א', פעיל ותיק בקהילה הגאה, מספר על אופי אחר לחלוטין מבית חם לנערים במצוקה: "מאחורי הקלעים המקום פשוט הפך לבית זונות. חלק מהמדריכים ניסו למגר את התופעה וחלק עודדו אותה. זה לא היה חד פעמי אלא משהו שנמשך לאורך שנים". הסיפור האמיתי ככל הנראה לא ייחשף בעתיד הקרוב.

פענוח הרצח בברנוער - סיקור מלא:

אחות החשוד במעורבות ברצח בברנוער: "הוא חף מפשע"

אמו של אחד החשודים: "אם הוא קשור לרצח - עליו להיענש"

עד המדינה בפרשת הברנוער: "זה ישב לי על הלב"

"היו כבר שמועות על המוכר בקהילה"

"הוא אמר לי אל תדבר עם השוטרים"

הוארך מעצרו של הפעיל בקהילה הגאה

הותר לפרסום: חגי פליסיאן נקם על תקיפת נער

הקהילה הגאה מגיבה לפרסום שנגנז: "פשע כזה נובע רק משנאה"

פרשנות: חילופי האשמות בין המשטרה לבית המשפט

הרצח בברנוער: הפרטים נגנזו  

אחי החשודים: "הרוצח מסתובב חופשי"

מעקבים והאזנות: כך נעצרו החשודים

מצעד הגאווה יתקיים מחר כמתוכנן: "עיתוי מטורף"

"אי אפשר להגיד שזה לא פשע שנאה"

הרצח בברנוער: בכיר בקהילה נעצר

משפחות הקורבנות: "לא מתרגשים - זו לא הפעם הראשונה שנעצרו חשודים"

שלושה חשודים במעורבות ברצח בבר-נוער בתל אביב