עד המדינה בפרשת הרצח בברנוער, העמיד היום את משטרת ישראל על הרגליים, לאחר שנמלט מדירת המסתור שבה שהה - למרות השמירה עליו. אחרי שברח, הוא נפגש עם כתב חדשות 2 מתן חצרוני וסיפר בשיחה עמו על מצבו הקשה ועל החשש לחייו. בריאיון הבלעדי שישודר הערב במלואו במהדורה המרכזית, הוא אומר: "אני בן אדם חי-מת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עד המדינה, שבמשטרה בונים על עדותו כנדבך המרכזי בהעמדתם לדין של שלושת החשודים במעורבות ברצח - חגי פליסיאן, קרוב משפחתו הקטין וטרלן חנקישייב - מספר על הפחד שבו הוא חי ועל התחושות הקשות מאז שחצה את הקווים.

"יש לך לחץ מהצד של המשטרה, שמחכים לתוצאות, ויש לך לחץ מהצד של החבר'ה החשודים, שאתה חושש כל רגע נתון על החיים שלך", הוא אומר. "אני בן אדם חי ומת. אני בעצם חי, אבל אני גם מת - מבפנים".

עד מדינה, ברנוער
הביא לפענוח הרצח בברנוער, עד המדינה | צילום: חדשות 2

"לא ביקשתי כסף, אלא הגנה"

עד המדינה דוחה את הטענות כי בגד בחבריו תמורת כסף או סגירת תיקים התלויים נגדו. "אולי אנשים חושבים שעשיתי את זה בשביל כסף או בשביל להציל את עצמי מאיזה תיקים, אז צר לי לאכזב הרבה אנשים - אני עמדתי להשתחרר 3 חודשים לפני שפניתי, אין לי תיקים פתוחים".

לדבריו, "אני הייתי מאוד שמח שיחשפו את החוזה כדי שיראו שלא ביקשתי סכום, אלא הגנה. אז לא עשיתי את זה בשביל כסף ולא כדי שימחקו לי תיקים".

לשאלה מדוע החליט להפוך לעד הוא משיב: "מטרה אחת מצפונית, זה הציק לי, וסגירת חשבון".

מעצר החשודים בפרשה, ארכיון
מעצר החשודים בפרשה, ארכיון | צילום: 0404פייסבוק שוקי לרר

סריקות נרחבות אחרי העד שברח

גם בשעות אלה ממשיכים כוחות גדולים של משטרה בחיפושים אחרי עד המדינה שברח ונעלם מעיני השוטרים ששמרו עליו. מוקדם יותר פורסמו פרטים נוספים אודות נסיבות היעלמותו, מהם עולה כי העד ככל הנראה ניצל שעת כושר, ונמלט דרך חלון חדר השינה שלו - בלי ששני השומרים עליו הבחינו בכך.

במהלך הלילה נכנס עד המדינה לחדר השינה בדירת המסתור. מי שנמצא תחת אבטחה צמודה במשך 24 שעות, ניצל את העובדה כי השוטר השומר עליו נמצא מחוץ לחדר, ויצא מחלון חדר השינה. הבוקר היה אמור העד לקום ולצאת לחקירה במחוז תל אביב של המשטרה. משלא התייצב לחקירה, ניסו השוטרים ליצור עמו קשר ואז גילו כי עקבותיו נעלמו.  

גורם במשטרה הסביר כי עד המדינה זקוק לפרטיות ולכן לא נמצא שומר בתוך חדר השינה. במשטרה מעריכים עתה כי קיימת סבירות גדולה כי העד מנסה להתחכם, והוא יחזור ביוזמתו. יחד עם זאת, קיים חשש כי הוא יימלט לחו"ל ואפילו שיפגע בעצמו. יש לציין כי העד אינו מוחזק בשום צורה של מעצר, הוא אינו חשוד בכל מעשה הקשור ברצח, והוא הוסתר על מנת לשמור מפני פגיעה בו.

פענוח הרצח בברנוער - סיקור מלא:

"עד המדינה נמלט מחדר השינה"

פרשת הרצח בברנוער: עד המדינה נעלם מדירת המסתור

גנון מדבר: "אין לי קשר למקרה"

מחשש לחייו: העד הועבר למסתור

כך נכשלה הפללת החשוד הרביעי

עד המדינה בפרשת הברנוער: "זה ישב לי על הלב"

"הוא אמר לי אל תדבר עם השוטרים"

הוארך מעצרו של הפעיל בקהילה הגאה

הותר לפרסום: חגי פליסיאן נקם על תקיפת נער

הרצח בברנוער: הפרטים נגנזו  

אחי החשודים: "הרוצח מסתובב חופשי"

מעקבים והאזנות: כך נעצרו החשודים