דודו טופז בדרך למעצר (צילום: חדשות 2)
כתב אישום - כבר השבוע. דודו טופז | צילום: חדשות 2

דודו טופז חזר אמש למקום אותו למד להכיר היטב בתקופה האחרונה: חדר החקירות במרחב ירקון. במשטרה מתחילים "לסגור את הקצוות", במטרה לגבש במהרה את הראיות לכתב אישום נגד הבדרן ושותפיו לכאורה - כבר השבוע.

הגשת כתב האישום הקרבה, או שאולי הלחץ במהלך החקירה, גרם לטופז לחוש ברע, ובמהלך הלילה הוא פונה לבית החולים וולפסון בחולון לצורך סדרת בדיקות. לדבריו, הוא חש ברע בעקבות כאבים עזים בחזה.

הבוקר תבקש המשטרה מבית המשפט להאריך שוב את מעצרו של טופז והמעורבים הנוספים בפרשת תקיפת אנשי התקשורת. בדומה לדיונים הקודמים, טופז עצמו לא יופיע באולם בית המשפט, אלא ישתתף בדיון באמצעות שיחת וידאו מבית המעצר באבו-כביר.

הערכה: עונש חמור ל"מלך הרייטינג"

במקביל תכריז המשטרה בקרוב גם על כוונתה להגיש "הצהרת תובע", כצעד מקדים להגשת כתב האישום. על הכנת כתבי האישום אמונה עו"ד ענת בן-זאב מפרקליטות מחוז תל אביב.

דודו טופז ורוני חן בטקס הנישואים (צילום: חדשות 2)
יואשם גם בניסיון רצח? הבדרן וגרושתו | צילום: חדשות 2

בשלב זה טרם ברור כמה חמור יהיה כתב האישום נגד הבדרן, והאם בעקבות החשד לפיו תיכנן להתנקש בחיי גרושתו רוני חן, תופיע בו גם עבירה של ניסיון לרצח.

כך או כך, גורמים משפטיים מעריכים כי עונשו הצפוי של טופז יהיה חמור למדי. מרבית הפרשנים מסכימים כי מי שהיה "מלך הרייטינג" עתיד לבלות כמה שנים טובות מאחורי סורג ובריח.

"ברחתי עד אילת כי חששתי מדודו"

ביום שישי האריך בית משפט השלום בתל אביב את מעצרו של אופיר סספורטס, החשוד כי תיווך בין טופז לבין תוקפיו של מנכ"ל קשת אבי ניר. "מדובר באלימות בדרגה קשה של תכנון ותחכום", טענו השופטים בהחלטתם ושלחו את סספורטס לחמישה ימים נוספים בבית המעצר.

לדברי החשוד, הוא נאלץ להרחיק עד אילת כיוון שחשש מהבדרן. עם זאת, השופטת רחל גרינברג התקשתה להאמין לגרסתו. "טופז נמצא זמן רב במעצר, ועל כן לא ברור על מה מתבססת הטענה", תהתה.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

טופז נעצר - סיקור מיוחד:

החשוד: ברחתי מאילת כי חששתי מדודו

מיוחד: חתונתם של טופז וחן

גרושתו של טופז דליה: זה לא אנושי

תיעוד מיוחד: כך הופללו תוקפי שירה מרגלית

טופז לכתבתנו: תיזהרי שלא תסתבכי

מכתב ההתאבדות: "קצתי בחיי"

טופז כתב לאבי ניר: "אתה עומד למות"

רשימת החיסול של טופז כללה את צביקה הדר, ארז טל ואברי גלעד