"אני מרגיש בסדר, אני אופטימי", כך אמר היום הבדרן דודו טופז, מייד לאחר שחרורו מבית החולים "וולפסון", ועם שובו לבית המעצר באבו כביר. "את העונש שלי כבר קיבלתי", אמר לעיתונאים.

כשהוא כבול באזיקים בידיים וברגליים, השיב טופז לשאלה מה בדיוק העונש עליו הוא מדבר: "יש משהו יותר גרוע מלפגוע בשמו של בן אדם? זה שאתה מדבר איתי פה". הוא גם גילה לנוכחים כי הוא עומד לכתוב ספר. "על מה הספר?", שאל אותו אחד העיתונאים. "על מה?! על אחותך!", השיב טופז.

בלילה שבין שבת לראשון אושפז טופז בבית החולים, שם עבר סדרת בדיקות, בהן א.ק.ג. ואקו לב. בבית החולים אמרו אתמול כי כל הבדיקות מצביעות על כך שמצבו הבריאותי של טופז תקין, אולם צוות הרופאים שסביבו סיפר שהוא 'שבר כלי'. בבית החולים לא לקחו סיכונים, ובשל גילו ובהתחשב במצבו הוחלט להשאירו שם להשגחה במשך 24 שעות.

יואשם ב"חבלה חמורה"

אתמול הגישה הפרקליטות הצהרת תובע לבית המשפט המחוזי, לפיה טופז, שכנו דניאל זנקו והחשודים בתקיפת שירה מרגלית סלימאן חיאדרה ואימן זובידאת - יואשמו בחבלה חמורה בנסיבות מחמירות ובעבירות נוספות. כתב האישום נגד הארבעה צפוי להיות מוגש עד יום חמישי.

בדיון הארכת המעצר שהתקיים אתמול בשעות הבוקר בנוגע לטופז, הוחלט שהוא יישאר במעצר עד למועד הגשת כתב האישום, וזאת בהסכמת סנגוריו ציון אמיר וגיל שמר. טופז עצמו לא הגיע לדיון הארכת מעצרו, בעקבות אשפוזו.

נציגי המשטרה בדיון הארכת המעצר אמרו כי עדיין מתנהל מצוד אחר חשודים נוספים בתקיפתו של מנכ"ל קשת אבי ניר, "אך לא רק". בתום הדיון הכחיש פרקליטו של טופז עו"ד ציון אמיר את הפרסומים לפיהם טופז תכנן להתנקש בגרושתו רוני חן. "אלה תכנונים לא אחראיים שפגעו במשפחתו ובילדו של טופז", אמר עו"ד אמיר.

"העונש הצפוי: בין 3 ל-5 שנים"

טופז בימים קשים, ארכיון (צילום: חדשות 2)
יואשם בחבלה חמורה | צילום: חדשות 2

מרבית הפרשנים מסכימים כי מי שהיה "מלך הרייטינג" עתיד לבלות כמה שנים טובות מאחורי סורג ובריח. "אני לא מקנא בשופט שיצטרך להכריע בתיק הזה", אמר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט עורך הדין משה מרוז. "בנתינת העונש מתחשבים גם במצב נפשי, שכאן הוא מאוד יוצא דופן. הוא היה בטיפול פסיכיאטרי, יכול להיות ששיקול הדעת נפגם בצורה כל כך קיצונית בעקבות המצב הנפשי ובית המשפט לא יוכל שלא להתחשב בזה".

עו"ד מרוז הוסיף, "יש מקרים שכשאדם מוכר זה יכול לבוא דווקא לטובתו. מצד שני, השופט גם עלול להחמיר איתו. בנוסף, עומד פה המעשה החמור - שהוא לא חד פעמי. ברור שבמהלך המשפט יהיה לחץ מצד התקשורת ובסך הכל אני מעריך שהעונש ינוע בין 3 ל-5 שנים".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

טופז נעצר - סיקור מיוחד:

החשוד: ברחתי מאילת כי חששתי מדודו

מיוחד: חתונתם של טופז וחן

גרושתו של טופז דליה: זה לא אנושי

תיעוד מיוחד: כך הופללו תוקפי שירה מרגלית

טופז לכתבתנו: תיזהרי שלא תסתבכי

מכתב ההתאבדות: "קצתי בחיי"

טופז כתב לאבי ניר: "אתה עומד למות"