היום התיר בית המשפט לפרסם את זהותו של שאול גנון, מנהל הברנוער שנעצר בחשד שתקף מינית את קרוב משפחתו של אחד החשודים ברצח, תקיפה שעל פי החשד היוותה את המניע למסע הירי הקטלני בשנת 2009, מסע מזוויע שבו נהרגו שני בני נוער ו-11 נוספים נפצעו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גנון, פעיל מוכר ומוערך בקהילה הגאה התראיין חודש בלבד לאחר המקרה לתכנית "שש" עם עודד בן עמי שבו נראה עדיין נסער. "לפי מה שהמשטרה אמרה לנו, והם בקשר איתנו, יש אולי כיוונים אבל אין משהו קונקרטי שעליו עובדים", אמר האיש שעל פי החשד ידע בארבע השנים האחרונות מה גרם למרצח להגיע למועדון הנוער שאותו ניהל.

במהלך הריאיון הוביל גנון את המצלמה במועדון שעדיין ניכרו בו היטב הסימנים מערב הדמים. "הספקנו לנקות, אנחנו מסדרים את המקום", הוא אומר ומצביע לעבר מזגן ומיקרוגל מחוררים מקליעים.

גנון שבמשך עשרות שנים שימש כמתנדב עם בני נוער ואף זכה בתואר יקיר העיר תל אביב על פועלו סיפר על התחושות של בני הנוער בימים שלאחר המקרה. "יש פחד, אבל הוא מובן, אנחנו מחוברים לנוער ולרגשות שלהם", הדגיש.

יוצא לאור, גנון
חודש אחרי, שאול גנון | צילום: חדשות 2

"למרות הפחד יהיו פה הרבה בני נוער שיגיעו וימשיכו את המסורת של המקום הזה שמגיע מאהבה ומכבוד לזולת", אמר האיש שכעת נמצא במוקד אחד הפרשיות החמורות ביותר שידעה הקהילה הגאה בישראל.

בדיון בהארכת מעצרו שהתקיים הבוקר בבית משפט השלום בתל אביב, הוחלט בהסכמת שני הצדדים לשחרר את גנון למעצר בית בן כשבועיים. בתום הדיון דחה עורך דינו של גנון את המיוחס לו. "כפי שטענתי, למרשי אין קשר לפרשת הרצח", הדגיש עו"ד רן אלון. "הוא לא סייע, לא לפני ולא אחרי וגם לא ידע דבר על כך".

 פענוח הרצח בברנוער - סיקור מלא:

אחות החשוד במעורבות ברצח בברנוער: "הוא חף מפשע"

אמו של אחד החשודים: "אם הוא קשור לרצח - עליו להיענש"

עד המדינה בפרשת הברנוער: "זה ישב לי על הלב"

"היו כבר שמועות על המוכר בקהילה"

"הוא אמר לי אל תדבר עם השוטרים"

הוארך מעצרו של הפעיל בקהילה הגאה

הותר לפרסום: חגי פליסיאן נקם על תקיפת נער

הקהילה הגאה מגיבה לפרסום שנגנז: "פשע כזה נובע רק משנאה"

פרשנות: חילופי האשמות בין המשטרה לבית המשפט

הרצח בברנוער: הפרטים נגנזו  

אחי החשודים: "הרוצח מסתובב חופשי"

מעקבים והאזנות: כך נעצרו החשודים

מצעד הגאווה יתקיים מחר כמתוכנן: "עיתוי מטורף"

"אי אפשר להגיד שזה לא פשע שנאה"

הרצח בברנוער: בכיר בקהילה נעצר

משפחות הקורבנות: "לא מתרגשים - זו לא הפעם הראשונה שנעצרו חשודים"

שלושה חשודים במעורבות ברצח בבר-נוער בתל אביב