בת זוגו של החשוד שלכאורה הותקף מינית על ידי פעיל בקהילה הגאה, מגיבה היום על דבר מעצרו ועל החשדות העומדים נגדו. כמוהו, היא שוללת את התקיפה - שלפי המשטרה הייתה המניע לרצח - ואת מעורבתו. במקביל, בחדרי החקירות מתקיים קרב גרסאות בין החשודים לבין עד המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי המשטרה, ששואבת את המידע מעד המדינה בפרשה, בן הזוג שלה - כיום בן 19 ואז רק בן 15 - סיפר על התקיפה המינית שעבר - ואז בוצע הרצח בברנוער כנקמה. הוא חשוד במעורבות באירוע. בת זוגו הופתעה מהחשדות האלה, גם בגלל פרט אישי שהיא חושפת.

"במשך שנתיים ניסינו להיכנס להיריון, ורק לפני חודשיים הצלחנו", סיפרה. "קשה לי עם כל המצב הזה. גרנו ביחד, הוא לא מסוגל לעשות כזה דבר. המשטרה סתם מעלילה".

"זו תחושה איומה ונוראית", ציינה בת הזוג. "אני כל היום בוכה ולא ישנה בלילות. הוא אהב אותי ברמות מטורפות. תמיד היינו ביחד - 24 שעות ביממה. עשינו הכל ביחד. כבר כשהיה בן 15 הוא היה גבר שבגברים. תמיד היו סביבות בחורות".

פרקליטו של החשוד: "למה לא נותנים לו ללכת למכונת אמת?"

עורך הדין שי שורר, הפרקליט שגרם למבוכה הגדולה של המשטרה עם הסרת צו איסור הפרסום, נפגש היום עם מרשו, בן זוגה של ספיר. הוא לא מבין מדוע המשטרה מסרבת למלא אחר דרישותיו של החשוד.

"לוקחים אדם עבריין ושקרן - ועושים ממנו עד מדינה", אמר הפרקליט, "ועד המדינה הזה - נהיה מפורסם, מתראיין בכל פינה, משחרר אינפורמציה כזאת ואחרת, ולשמחתי - גם לא אחידה. מרשי חף מפשע. הוא מבקש מזה יומיים ללכת למכונת אמת. למה זה לא קורה?"

עו
"מרשי חף מפשע". עו"ד שורר | צילום: חדשות 2

במקביל, חגי פליסיאן, החשוד המרכזי ברצח עומת עם עד המדינה. שם השמיעו לו את ההקלטה שנחשפה אמש במהדורה המרכזית, שבה הוא לכאורה מתוודה. בחקירתו טען: "הכל שטויות, עד המדינה אמר לי שהוא מתכנן לסחוט אדם מהקהילה הגאה, רצה שאני אשתתף בהקלטה - ולתת לי 4,000 שקלים בתמורה, אז אמרתי את מה שאמרתי".

ביום שישי הקרוב יובא לבית המשפט הפעיל המוכר בקהילה הגאה, בפעם השלישית, להארכת מעצרו. תיק הברנוער רק בתחילת דרכו. מצד אחד ארבעה חשודים שמנסים לקעקע ולפגוע באמינותו של עד המדינה - ומנגד משטרת ישראל ששמה את כל משקלה על העדות הזו, של עבריין שבעצמו מודה - שהיה שותף לתכנון הרצח.

פענוח הרצח בברנוער - סיקור מלא:

הראיה המפלילה בפרשת הרצח בברנוער: הקלטה של החשוד המרכזי

אחות החשוד במעורבות ברצח בברנוער: "הוא חף מפשע"

אמו של אחד החשודים: "אם הוא קשור לרצח - עליו להיענש"

עד המדינה בפרשת הברנוער: "זה ישב לי על הלב"

"היו כבר שמועות על המוכר בקהילה"

"הוא אמר לי אל תדבר עם השוטרים"

הוארך מעצרו של הפעיל בקהילה הגאה

הותר לפרסום: חגי פליסיאן נקם על תקיפת נער

הקהילה הגאה מגיבה לפרסום שנגנז: "פשע כזה נובע רק משנאה"

פרשנות: חילופי האשמות בין המשטרה לבית המשפט

הרצח בברנוער: הפרטים נגנזו  

אחי החשודים: "הרוצח מסתובב חופשי"

מעקבים והאזנות: כך נעצרו החשודים

מצעד הגאווה יתקיים מחר כמתוכנן: "עיתוי מטורף"

"אי אפשר להגיד שזה לא פשע שנאה"

הרצח בברנוער: בכיר בקהילה נעצר

משפחות הקורבנות: "לא מתרגשים - זו לא הפעם הראשונה שנעצרו חשודים"

שלושה חשודים במעורבות ברצח בבר-נוער בתל אביב