הצצה לזירת האסון: לאחר שתושבי הבניין שנפגע בפיצוץ הגז הקטלני פונו, החלו חוקרי התאונות בבחינת הבניין. מימדי הנזק וההרס תועדו על ידי מצלמה, שהותקנה על קסדתו של אחד מהכבאים משירותי כיבוי והצלה ירושלים שהוזעק לזירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

צוותי החילוץ עברו ברחבי הבניין, חדר אחר חדר, על מנת לוודא שלא נלכדו פצועים או הרוגים נוספים. הפיצוץ החריב קירות רבים, וגרם לדלתות להיעקר ממקומן. הציוד בדירות נותר הרוס והפוך. בין השרידים נמצאו גם פריטים אישיים של הדיירים שנמלטו או פונו, בהם גם דובי אחד צהוב שנותר מיותם.

המשטרה ממשיכה בחקירת נסיבות הפיצוץ, בו נהרגו שלושה בני משפחה אחת, ובית המשפט האריך עד ליום רביעי את מעצרו של טכנאי הגז, שביצע אמש בדיקות בבניין בעקבות תלונות דיירים. ההרוגים בפיצוץ הם אברהם טופאן בן 56, אשתו גילה, בת 42, ובנם בן השנתיים יוסף-חיים הם בני המשפחה שנהרגו בפיצוץ בבניין המגורים בשכונת גילה שבירושלים.

הפיצוץ הקטלני נשמע סמוך לשעה 1:20 בלילה, ברחוב שבתאי הנגבי שבדרום ירושלים. תושבים מספרים כי רעש חזק במיוחד נשמע למרחק גדול מאוד, ולאחר מכן אנשים החלו לצאת לרחוב ובמקביל כוחות הצלה גדולים זרמו לאירוע.

הפיצוץ בירושלים בחודש שעבר (צילום: skooper)
"נורא, כמו זירת פיגוע" | צילום: skooper

תשעה דיירים נוספים נפצעו

מלבד בני משפחת טופאן, נפגעו תשעה דיירים בפיצוץ ופונו לבית החולים הדסה עין כרם: אישה בשנות ה-40 לחייה נפגעה קשה מאוד, בני זוג בשנות ה-80 לחייהם נפגעו בינוני, ארבעה בני אדם נוספים נפגעו קל ועוד שניים הוגדרו נפגעי חרדה.

צוותי החילוץ וההצלה שהוזעקו הלילה (ב') לשכונת גילה בירושלים הזדעזעו ממראה הבניין: "זה היה מראה נוראי, ממש כמו זירת פיגוע", אמרו. "זה היה אירוע פשוט איום ונורא", סיפר קמב"ץ זק"א מאיר אקר, שהגיע עם אנשיו לזירה.

"מההדף של הפיצוץ נהרגו שני בני הזוג, ולאחר מכן מצאנו יחד עם שאר כוחות החילוץ את התינוק כשהוא במצב אנוש. הרבה זמן לא ראינו זירה במצב כזה. התקרות פשוט נפלו והקירות התפוררו לחלוטין. חלקים שלמים מהמבנה עפו למרחקים ארוכים בהמשך הרחוב", הוסיף אקר.

ההתקן שככל הנראה גרם לפיצוץ (צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2)
"הקירות התפוררו לחלוטין" | צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2

פיצוץ בבניין בעקבות דליפת גז - הסיקור המלא:

אברהם, גלית ויוסף טופאן נהרגו בפיצוץ

האם אפשר היה למנוע את האסון בירושלים?

צוותי החילוץ וההצלה: "הבניין נראה כמו אחרי פיגוע"

גרסת הטכנאי: "הוזעקתי לדירה אחרת"

גיבור היום: הנכד חילץ את סבתו מפיצוץ הגז

משפחה נמחקה - דירות נחרבו

חשד: הפיצוץ נגרם מרשלנות

הורים ותינוקם נהרגו בפיצוץ שנגרם מדליפת גז בבניין מגורים