הפיצוץ העז שהרעיד את בניין המגורים בירושלים גבה את חייהם של זוג הורים ותינוק, אך החילוץ המהיר הציל דיירים רבים שנלכדו בבניין. אחד המחלצים הנועזים הוא אילייה איוונוב, מתנדב משטרה צעיר שגר בבניין הסמוך ומיהר להושיט עזרה למשפחות - בהן גם סבתו, אינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנכד אילייה חשב בתחילה שמדובר בפיגוע. "שמענו בום ענקי, היינו בטוחים שזו פצצה או רקטה", סיפר. "הבנו שכל הבניין סובל מנזקים ואנשים נצורים בבתים. נכנסתי מעט ללחץ אבל התעשתתי מהר - ידעתי שאם אהיה בלחץ זה יפגע בתפקוד. הקירות התחילו להתמוטט אז הוצאנו אותה מהבית כדי שהיא תוכל להרגיש יותר טוב ולהירגע". אחרי החילוץ הועברה סבתו לטיפול בבית החולים שערי צדק.

"הייתה משפחה נוספת בבניין שפרצנו דלת פלדלת כדי להגיע אליהם", הוסיף. ראינו אותם מתחבאים והוצאנו אותם. חשתי פחד ברגעים האלו אבל עשיתי את מה שצריך לעשות - לחלץ אותם ולדאוג להם". 

פיצוץ בלון הגז בשכונת גילה, ארכיון (צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2)
זירת הפיצוץ, הבוקר | צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2

"זה הרגיש כמו פצצה"

סבתו, אינה איוונוב, שחזרה את רגעי האימה. "בשעה אחת בלילה היה פיצוץ - לא הבנו מה קרה", סיפרה לחדשות 2 Online. "פתאום עפו החלונות והדלת. הקירות רעדו וברחנו לחדר מדרגות. אז הגיע אמבולנס וכוחות משטרה והבנו שמדובר בפיצוץ גז בבית ממול. זה היה פיצוץ גדול מאוד, זה הרגיש כמו פצצה ומאותו רגע ברחנו מהבניין לגמרי".

כ-20 דיירים פונו מבתיהם לאחר הפיצוץ בשכונת גילה, ותשעה מהם נזקקו לטיפול רפואי. על פי ההערכה, המקור לפיצוץ העז הוא בדליפת גז שהתרחשה באחד מהחדרים בבניין. הפיצוץ הוביל למותם של בני זוג בני 35 ובנם, תינוק בן שנתיים. זרימת הגז לכל האזור הופסקה.

"פיצוץ גדול מאוד". הסבתא, אינה איבנוב (צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2)
"פיצוץ גדול מאוד". הסבתא, אינה איבנוב | צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2

הורים ובנם התינוק נהרגו בפיצוץ גז - הסיקור המלא:

צוותי החילוץ וההצלה: "הבניין נראה כמו אחרי פיגוע"

גרסת הטכנאי: "הוזעקתי לדירה אחרת"

משפחה נמחקה - דירות נחרבו

חשד: הפיצוץ נגרם מרשלנות

המשפחה נמחקה: הורים ותינוקם נהרגו בפיצוץ שנגרם מדליפת גז בבניין מגורים בירושלים; עוד 8 נפצעו