אחרי קריאות הבוז והמתקפה של תאגיד השידור הישראלי נגד הנהלת האירוויזיון, תיעוד נוסף נחשף: דגל פלסטין הונף באולם בזמן החזרה של עדן גולן, והוחרם במהירות על ידי מאבטח. כזכור, הנהלת האירוויזיון הודיעה שלא תאפשר הנפת דגלים שאינם דגלי המדינות המשתתפות או דגל הגאווה, וגם דגלי פלסטין נכללים בהגדרה זו.

התיעוד מראה תגובה מהירה ותקיפה של מאבטח באולם נגד הנפת הדגל - אולם נותר לתהות כמה קל להכניס דגל לאולם האירוויזיון, ומה ייעשה בעניין אם קבוצה גדולה של אנשים תיכנס עם הדגלים מוחבאים ותשלוף אותם בעת הביצוע הישראלי.

גם חצי הגמר הראשון שהתקיים לפני יומיים לא היה חף מפרובוקציות - מצידם של זמרים על הבמה. הזמר השוודי אריק סעדה הופיע בשירי הפתיחה, לפני התחרות עצמה, ועלה לבמה כשהוא עוטה על ידו כאפייה פלסטינית. בתגובה לפניית mako וגופי תקשורת ישראליים נוספים, הבהירו באיגוד השידור האירופי כי הם דוחים את הניסיון של סעדה "להכניס פוליטיקה לאירוע", והוא, מצידו, היתמם: "לא חשבתי שיום אחד זה יהפוך לסמל פוליטי".

בנוסף, גם פרד לאונה, אחד הנגנים של הצמד האוסטרלי שהופיע בחצי הגמר הראשון, עלה לבמה כשעל חזהו חצי עיגול - אבטיח, כמו אימוג'י האבטיח שהפך להיות מזוהה עם דגל פלסטין בשל צבעיו. "זה אבטיח על החזה שלי... 200 מיליון איש צפו וחגגו בזמן שילדים חפים מפשע, אמהות ואבות מתים באלפיהם ברצח עם", הכריז לאונה אחרי השידור. כך או כך, האוסטרלים לא עלו לגמר התחרות.

בראיון ל-mako סיפרה עדן מה תחושותיה על המחאות במאלמו: "אני פה בשביל המוזיקה ואהבה ולמסור פיס ולאב ולגעת בנשמות של אנשים וזהו", הבהירה. בראיון ל"רויטרס" אמרה עדן על המפגינים: "יש להם את הזכות להשמיע את הקול שלהם, אבל אני מתמקדת בחלק שלי שהוא לתת את ההופעה הטובה ביותר".