אוהבים לאכול קינוח לאחר ארוחת הערב? ייתכן שאתם מחבלים לעצמכם בשינה באופן בלתי מודע. מתברר שצריכת סוכר בסמיכות לשעת השינה יכולה לפגוע באיכות השינה.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

מחקר שפורסם בכתב העת הרפואי Journal of Clinical Sleep Medicine מצא שמזונות בעלי כמות גדולה של שומן רווי וסוכר קשורים לשינה לא עמוקה, כזו שלא רק מונעת מנוחה טובה – אלא גם לא תורמת לשיקום וחידוש הגוף, אחד התפקידים החשובים של תהליך השינה. אז אם אתם מתכננים בקרוב להתפנק על עוגת שוקולד, היינו ממליצים להשאיר את התענוג לצהריים.

View this post on Instagram

A post shared by Dailymotion UK (@dailymotionuk) on


מאכלים המכילים סוכר ושומן רווי הם לא היחידים שיכולים להרוס לכם את השינה. נראה שגם למאכלים חריפים השפעה דומה. מאכלים חריפים נוטים לגרום לצרבת, שעשויה להחמיר אם אתם נשכבים לישון זמן קצר לאחר שאכלתם. וזה לא נעים בכלל ובטח שלא עוזר לכם להירדם.

עוד ב-mako בריאות:
>> בעלי עיניים חומות? יש לנו חדשות רעות בשבילכם 
>> חוק ה-50 אחוז עזר לג'ן להשיל 30 ק"ג
>> הסיבה שאסור להשתין בכריעה בשירותים 

ומה לגבי שתייה? ידוע שצריכת 1-2 כוסות יין אדום תורמת להירדמות, אבל חשוב לא להגזים. כי מעבר לשתי כוסות זה כבר יכול לשבש לכם את מחזור השינה. מעט אלכוהול אולי עוזר להירדם, אבל הוא גם מפחית את איכות השינה, משום שאלכוהול פוגע בשנת ה-REM, השלב בשינה שבו אנחנו חולמים. ואל תשכחו לשתות מספיק זמן לפני שאתם נשכבים לישון, כדי שהגוף שלכם יעכל את היין לפני השינה.

לתזונה השפעה משמעותית על איכות השינה שלנו, אך רבים לא מודעים לכך ומוצאים את עצמם סובלים מבעיות בשינה, בלי לדעת שייתכן כי הפתרון לכך טמון בארוחת הערב שלהם. צריכת מזונות עתירי שומן בארוחת הערב, שתיית קפה בשעות מאוחרות של אחר הצהריים ואכילת ארוחת ערב גדולה מדי – כל אלה עלולים להשפיע לרעה על השינה שלכם. וגם תזמון הארוחה משחק תפקיד: אם תאכלו ארוחת ערב מוקדם מדי ותלכו לישון רעבים, אתם עלולים למצוא את עצמכם מתעוררים באמצע הלילה עם קיבה מקרקרת.