ג'ן רוז, עובדת סוציאלית וקואצ'רית למניעת סוכרת ולירידה במשקל, הצליחה אחרי מאמצים רבים להשיל לא פחות מ-27 ק"ג ממשקלה. הדרך לא הייתה קלה – זה לקח לה שנה וחצי, אבל מאז עבר יותר מעשור והיא צלחה את מבחן הזמן והצליחה לשמור על המשקל החדש. אז איך היא עשתה את זה?

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

הכול התחיל לפני 12 שנים, כשג'ן הייתה בת 26. היא עברה בדיקה שגרתית אצל רופא כללי, במהלכה היא נשקלה וגילתה שמשקלה עומד על יותר מ-90 קילוגרמים (וגובהה 1.65 מטרים). זה היה הרגע שבו היא הבינה שהיא צריכה לעשות שינוי. ג'ן הייתה נחושה בדעתה לרדת במשקל ולכן התחילה לעשות שינויים באורח חייה. בראיון ל-nbc news היא סיפרה שהיא ביקרה בחדר הכושר כמה ימים בשבוע, בכל פעם לאימון שנמשך שעה. נוסף לכך, היא התחילה לשלב יותר מזון בריא בתפריט היומי שלה.

כאמור, לאחר שנה וחצי הצליחה ג'ן להוריד כ-27 ק"ג. אבל האתגר המשמעותי ביותר לטענתה היה לשמור על המשקל החדש. הנה כמה דברים שהיא עשתה שעזרו לה במשימה.


חוק ה-50 אחוז

בכל ארוחה, ג'ן מקפידה למלא מחצית מצלחתה בירקות. חוק ה-50 אחוז עוזר לה להיות מודעת יותר לערך הקלורי של הארוחות שלה ולצריכת סיבים תזונתיים, והוא היה חלק משמעותי בהצלחה שלה בשמירה על משקל בריא לאורך זמן. לדוגמה, אחת האהבות הגדולות שלה היא פסטה – אז ג'ן הכינה זוקיני נודלס (נודלס שעשויים מקישוא), הוסיפה רוטב עגבניות, ירקות ותרד – ונהנתה מפסטה בריאה ומזינה יותר מפסטה רגילה מקמח לבן.

View this post on Instagram

A post shared by Vegan Travels (@vegantravs) on

היא משתדלת ליהנות

ג'ן פחות בקטע של דיאטות כאסח קיצוניות והיא לא מתכוונת לאכול מזונות שלא טעימים לה, רק למען הדיאטה. היא גם לא מעוניינת באימוני כושר טרנדיים – היא דבקה באימונים שהיא אוהבת ושעוזרים לה לשמור על המשקל, כמו יוגה, ספינינג ו-HIIT.

 

עוד ב-mako בריאות:
>> להתרחק ומהר: זאת הפחמימה שהכי פוגעת בדיאטה
>> זאת תדירות הסקס שתשמור על הבריאות שלכם
>> אתם משתמשים בחפץ הזה כל יום והוא מסכן אתכם

היא לא נותנת למשקל שלה להגדיר אותה

ג'ן אמנם מקפידה לשקול את עצמה כדי לעקוב היטב אחר המשקל שלה, אבל חשוב לה לזכור שהמספר שעל המשקל הוא לא מדד לערך העצמי שלה. "מה שמניע את ההחלטות שלי מדי יום יותר קשור לעשיית דברים שגורמים לי להרגיש טוב ולהקשבה לגוף שלי, ופחות סביב המספר שמתנוסס על המשקל", היא מסבירה.

והנה סיכום הטיפים שלה:

  1. היעזרו ב"חוק ה-50 אחוז": בכל ארוחה, ודאו שחצי מהצלחת מלא בירקות טריים.
  2. השתמשו נכון במשקל: השתמשו בו כדי לשים עין על המשקל שלכם, אבל זכרו שהמספר הוא לא ממד לערך עצמי.
  3. לעשות רק מה שאתם אוהבים: אל תכריחו את עצמם לאכול מזונות שאתם לא אוהבים. כשאתם מאמצים הרגלים בריאים שעושים אתכם מאושרים – שמירה על אורח חיים בריא יותר תיעשה קלה יותר.
  4. שנו את האופן שבו אתם רואים את עצמכם: למדו לראות את עצמכם כשאנשים שמעריכים ונהנים מאורח חיים בריא.