אם יעירו אתכם באמצע הלילה וישאלו אילו יתרונות יש לסקס, סביר להניח שתצליחו לשלוף במהירות תשובה לשאלה. כן, יש לנו הרבה סיבות ברורות מאליהן לחבב את הפעילות שבין הסדינים, אבל מתברר שיש לנו עוד הרבה יותר סיבות טובות, שרובנו כלל לא מכירים. מתברר שסקס יכול לשפר את הבריאות שלכם בהמון דרכים שונות ומשונות – משינה טובה יותר ועד לירידה במשקל ושיכוך כאבי ראש. הנה 7 יתרונות בריאותיים מפתיעים לסקס:

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

1. גורם לכם להיראות צעירים יותר

מי צריך קרמים למניעת קמטים כשאפשר לעשות סקס? זוגות שמקיימים יחסי מין לפחות שלוש פעמים בשבוע נראים צעירים ביותר מ-10 שנים בהשוואה לאנשים שמקבלים אקשן בין הסדינים לעתים רחוקות יותר. מחקר שנעשה על ידי ד"ר דיוויד ויקס, נוירופסיכולוג בבית החולים המלכותי באדינבורו מצא שתחושת העונג שמתקבלת בזמן סקס היא גורם מכריע למראה צעיר. נוסף לכך, בזמן קיום יחסי מין מופרש הורמון גדילה, המסייע לשפר את גמישות העור ובכך למנוע קמטים.

2. משכך כאבי ראש

האם בקרוב כאב ראש יהפוך להיות סיבה *כן* לקיים יחסי מין? ממחקר שנעשה על ידי אוניברסיטת מנסטר בגרמניה, עולה שקיום יחסי מין דווקא יכול להיות אפקטיבי יותר ממשככי כאבים, בכל הנוגע לכאבי ראש. סקס גורם לאנדורפינים להשתחרר במערכת העצבים המרכזית – אנדורפינים הם משככי הכאבים הטבעיים של הגוף. מחקר אחר הראה שיותר מחצי מהאנשים שקיימו יחסי מין בזמן כאב ראש דיווחו על שיפור בתסמינים.

כאב ראש (צילום:  ViChizh, shutterstock)
כבר לא תירוץ לוותר על סקס | צילום: ViChizh, shutterstock

3. עוזר לכם לישון

אם אתם סובלים מבעיות שינה, מתברר שכל מה שאתם צריכים זה קצת אורגזמה בחיים. כשמגיעים לשיא, המוח משחרר את ההורמון אוקסיטוצין, שמפחית רמות סטרס וגורם לתחושה מרגיעה שמסייעת לכם להירדם. "סקס טוב הוא אחת התרופות הטובות ביותר לחוסר שינה ואינסומניה – אוקסיטוצין, ההורמון שמעודד תחושת אינטימיות, משתחרר באורזמה ברמה שהיא פי 5 מהרמה הרגילה שלו בגוף", אומרת טרייסי קוקס, מומחית לסקס וזוגיות. "הוא גם גורם לכם להרגיש ישנוניים. בעוד שגברים נרדמים בין 2 ל-5 דקות אחרי האורגזמה, נשים לרוב נרדמות לאחר 20-30 דקות".

עוד ב-mako בריאות:

>> מפחיד: ליטפה חתול רחוב ונדבקה בזיהום מחריד
>> מדענים ישראלים טוענים שהם מצאו תרופה לסרטן
>> מדהים: גילינו מה סודה לשתייה יכולה לרפא

4. עוזר לרדת במשקל

מי ידע שסקס יכול גם לעזור לנו עם המספר שעל המשקל? מחקר שפורסם בכתב העת המדעי והרפואי PLOS מצא שגברים צעירים יכולים לשרוף כ-100 קלוריות בסשן של 25 דקות. נוסף לכך, סקס יכול גם להפחית רמות של קורטיזול, הורמון מעורר חרדה. רמות גבוהות של קורטיזול עלולות להוביל לחשקים לסוכר ולאוכל שומני.

זוג במיטה (צילום: shutterstock | fizkes)
טוב גם לירידה במשקל | צילום: shutterstock | fizkes

5. מפחית סיכון ללקות בסרטן הערמונית

תפקידה של בלוטת הערמונית הוא לייצר את נוזל הזרע, ולכן היא חלק משמעותי ממערכת הרבייה הזכרית. מחקר שנעשה באוניברסיטת הרווארד מצא כי גברים שפולטים באופן תדיר (חמש או שש פעמים בשבוע) נמצאים בסיכון נמוך יותר לסרטן הערמונית – מאחר שתהליך הפליטה, שכולל את הערמונית, למעשה מסייע לסלק מהאזור חומרים שגורמים לסרטן.

6. משפר את המערכת החיסונית

בכל פעם שאתם חווים אורגזמה, הגוף שלכם משחרר DHEA – הורמון שמשפר את המערכת החיסונית שלכם ואף גם יכול לגרום להארכת תוחלת החיים, בכך שהוא משפר תפקוד קוגניטיבי ואף פועל כמו נוגד דיכאון. ורק בשבוע שעבר גילינו שהתאהבות עוזרת לחזק את המערכת החיסונית ולמנוע התקררות, אז הנה יתרון בריאותי נוסף לאינטימיות.

7. מפחית סיכון להתקף לב

מקיימים יחסי מין פעמיים או שלוש פעמים בשבוע? מזל טוב, אתם מפחיתים לעצמכם את הסיכון ללקות בהתקף לב בכמעט 50 אחוז. כך הראה מחקר שפורסם בכתב העת הרפואי American Journal of Cardiology ונעשה על גברים מבוגרים.