לפי דיווח של הג'רוזלם פוסט, צוות מדענים ישראלים טוען כי מצאו תרופה לסרטן, שתוכל לרפא אנשים הלוקים במחלה כבר בעוד שנה. לפי נתונים של העמותה Cancer Research UK, רק בשנה שעברה מספר האנשים שנפטרו כתוצאה מהמחלה מסביב לעולם עמד על 9.6 מיליון. לפני חודשים ספורים, מדענים בריטים טענו כי מחלת הסרטן לא תהיה קטלנית בעוד 20 שנה, כעת, נראה שייתכן כי זה יקרה אף מוקדם יותר מהצפוי.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

"אנחנו מאמינים שנציע תוך שנה תרופה כוללת לסרטן", הצהיר דן ארידור, יושב ראש הוועדה המנהלית של חברת AEBi - Accelerated Evolution Biotechnologies Ltd, שמפתחת את התרופה.

הטיפול, אותו צוות המדענים מפתח בימים אלה, נקרא MuTaTo (multiobjective toxin) ולטענתם יהיה כמעט ללא תופעות לוואי. "התרופה שלנו לסרטן תהיה אפקטיבית מהיום הראשון, תימשך כמה שבועות ותהיה ללא תופעות לוואי, או עם תופעות לוואי מינימליות", אמר ארידור.

ארידור הוסיף כי הטיפול יהיה בעלות נמוכה הרבה יותר מטיפולים אחרים הקיימים היום בשוק. הפתרון שלנו יהיה גנרי ובמקביל גם אישי".


עוד ב-mako בריאות:

>> מחקר חדש: עישון נרגילה גורם להשמנה
>> מתים להיפטר מהכרס? זה מה שאתם צריכים לעשות

ד"ר אילן מורד, מנכ"ל החברה, הסביר כי הטיפול יתקוף מוטציות שונות בתאים סרטניים, באמצעות פפטידים שונים. שלושה סוגי פפטידים שונים, בשילוב עם רעלן – יתקפו תאים סרטניים בו זמנית ויהרגו אותם. "וידאנו שהטיפול שלנו לא יהיה מושפע ממוטציות סרטניות", הוסיף ד"ר מורד.

ישנם יותר מ-100 סוגים שונים של סרטן וכמחצית ממקרי המוות נגרמים כתוצאה מסרטן הריאה, הכבד, הקיבה והמעי הגס. בשנים האחרונות נצפתה התקדמות משמעותית בטיפול נגד מחלת הסרטן ומקרי התמותה ירדו במדינות רבות. אם אכן הטיפול של חברת AEBi ייצא לפועל ויהיה נגיש כלכלית – תהיה זו נקודת מפנה משמעותית בעלת פוטנציאל להציל חיי אנשים רבים ברחבי העולם.

מחברת AEBi נמסר בתגובה: 

"ד"ר מורד הרצה במהלך השנה האחרונה שלוש פעמים בכנסים (פעמיים בגרמניה ופעם בבוסטון) בפני פורומים של מדענים בינ"ל בתחום הספציפי הזה על מה שאנחנו עושים וקיבל משובים נהדרים.

רק לאחרונה קיבלנו אישור מרשם הפטנטים האמריקאי על הפטנט האמריקאי שלנו לפלטפורה של הגילוי. אנחנו עומדים לקבל פטנט מאוד רחב על הפתרון שלנו לסרטן".