מרק מלחם ישן ושום (צילום: אפיק גבאי, אוכל טוב)
מרק מלחם ישן ושום | צילום: אפיק גבאי, אוכל טוב

מרק שום ולחם ישן

בכל פעם שאנחנו מרגישים שהמערכת החיסונית שלנו מתחילה לעשות קרעכצן (ולאחרונה זה קורה לא מעט) - אנחנו מכפילים את נוכחות השום בחיינו וסומכים עליו שיעשה את העבודה. המרק הזה בא לנו טוב בדיוק בימים כאלה: מרק ספרדי שאין בו הרבה מלבד שום, לחם ישן מטוגן והרבה הרבה פפריקה (יש לכם מעושנת? תחליפו חלק מהמתוקה במעושנת ותראו איזה כיף זה). שום בשביל הבריאות, פפריקה בשביל הטעם ולחם בשביל הנשמה - אנחנו מרגישים שעלינו פה על משהו.

>> למתכון: מרק שום ולחם ישן

ראגו (צילום: אפיק גבאי, אוכל טוב)
ראגו | צילום: אפיק גבאי, אוכל טוב

ראגו בולונז

אנחנו משערים שאתם לא צריכים אותנו בשביל מתכון לבולונז, ובכל זאת מפצירים בכם להיכנס לאחד הספציפי הזה - שמלבד העובדה שהוא המתכון הכי טוב שאנחנו מכירים למנה הזו, הוא גם כולל טיפים שינחו אתכם בכל בולונז עתידי שתכינו בחייכם. בשר טוב, תיבול מדויק, טעמים עמוקים - זה הראגו שלנו, ואנחנו ממליצים גם לכם לאמץ אותו.

>> למתכון: ראגו בולונז

תבנית ירקות צלויים

פחמימות זה יופי, אבל ארוחה בלי ירקות היא לא באמת ארוחה, ואם כבר ירקות - אנחנו רוצים להיות בטוחים שהוצאנו מהם את המקסימום. היופי במתכון הזה, של מיכל וקסמן, הוא השפע הבלתי נתפס של הירקות שהוא מציע. תיקחו מה שאתם רוצים ואוהבים, תשאירו את מה שלא, הכל טוב. ייצא אש.

>> למתכון: ירקות צלויים

עוגת טחינה ושוקולד צ'יפס (צילום: ענבל לביא, אוכל טוב)
עוגת טחינה ושוקולד צ'יפס | צילום: ענבל לביא, אוכל טוב

עוגת טחינה ושוקולד צ'יפס

עוגיות טחינה זה קינוח מוכר ואהוב שלא באמת צריך להציג - אז אך מתבקש להחיל את הקונספט הנהדר הזה גם על עוגה בחושה, וליצור עוגה בטעם חלבאי מעודן, שגם מכילה טונות של בריאות וגם טעימה בשיגעון. כאן הוספנו לה פצפוצי שוקולד, כי אפשר, ואנחנו מתים על מה שיצא.

>> למתכון: עוגת טחינה ושוקולד צ'יפס