לינוי אשרם היא האלופה האולימפית בקרב רב בהתעמלות אמנותית בטוקיו 2020! המתעמלת הישראלית נתנה 4 ביצועים מצוינים, הובילה לכל אורך התחרות ובסופו של דבר קטפה את מדליית הזהב - לראשונה אחרי 5 אולימפיאדות בהן רק מתעמלות רוסיות עשו את זה. אשרם הפכה למדליסטית הזהב האולימפית האישה הראשונה מישראל. נדירה! 

לינוי אשרם בתרגיל החישוק (צילום: עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)
אשרם בתרגיל החישוק | צילום: עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל
לינוי אשרם בתרגיל האלות (צילום: עמית שיסל הוועד האולימפי)
אשרם בתרגיל האלות במוקדמות | צילום: עמית שיסל הוועד האולימפי

עוד מאולימפיאדת טוקיו 2020

אשרם וזליקמן בגמר הקרב-רב

ניקול זליקמן עלתה ראשונה מבין הישראליות (ורביעית בכללי) בתרגיל החישוק, ביצעה תרגיל סביר וקיבלה 23.700 נקודות שדירגו אותה בתחתית הטבלה. לינוי אשרם ביצעה תרגיל חישוק מעולה וקיבלה 27.550 נקודות, ששמו אותה במקום הראשון אחרי 8 מתעמלות. בתרגיל הכדור קיבלה זליקמן 24.150 ודורגה שוב רביעית אחרי 4 מתעמלות. אשרם ביצעה תרגיל כדור מדהים, קיבלה עליו 28.300 והמשיכה להוביל את התחרות אחרי שני תרגילים. זליקמן ביצעה תרגיל פחות טוב עם האלות וקיבלה 25.600 נקודות. אשרם עם תרגיל מדהים באלות - קיבלה 28.650 נקודות וחזרה להוליך את התחרות. זליקמן קיבלה 22.150 ועם 95.600 נקודות סיימה אולימפיאדה מצוינת מבחינתה. למרות הפלה בתרגיל הסרט, אשרם קיבלה 23.300 נקודות וחזרה למקום הראשון.

ניקול זליקמן בתרגיל האלות (צילום: עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)
זליקמן בתרגיל האלות | צילום: עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל
ניקול זליקמן בתרגיל החישוק  (צילום: עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)
זליקמן בתרגיל החישוק | צילום: עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל
לונה צ'מטאי סלפטר במרתון (צילום: רויטרס)
צ'מטאי במרתון | צילום: רויטרס

הריצה: בדבוקה המובילה - העצירה, והסיום המרגש

רמה התרחשה הבוקר (שבת) במרתון לנשים: לונה צ'מטאי-סלפטר, אחת הרצות המובילות בעולם ומהמועמדות לעמוד על הפודיום, הייתה בדבוקה המובילה לכל אורך הריצה - אך עצרה כ-4 ק"מ לפני הסיום בשל המאמץ הכבד שהכריע אותה.

צ'מטאי פתחה את הריצה מעולה וחצתה את קו 5 הק"מ ו-10 הק"מ כשהיא בדבוקה המובילה. גם את קו 15 הק"מ עברה צ'מטאי עם החבורה המובילה, בזמן של 53:47 דקות. את קו 20 הק"מ עברה צ'מטאי עם החבורה המובילה בזמן של 1:11.27 דקות. אחרי 20 ק"מ: צ'מטאי הובילה עם עוד 10 רצות בזמן של 1:28.51 שעות.

לונה צ'מטאי סלפטר בריצת המרתון (צילום: רויטרס)
צ'מטאי בזמן הריצה | צילום: רויטרס

בהמשך התחיל להיווצר מרחק של כ-11 שניות מהרודפות. אחרי 30 ק"מ: צ'מטאי והחבורה המובילה עם זמן של 1:46.04. במרחק של כ-11 שניות מהרודפות. אחרי 35 ק"מ: צ'מטאי בין 5 המובילות בזמן של 2:02.59 שעות. כ-4 קילומטרים לסיום הכול היה נראה מעולה - עד שצ'מטאי עצרה והיה נראה כי היא פורשת.

לונה צ'מטאי סלפטר בריצת המרתון (צילום: רויטרס)
סלפטר בריצה | צילום: רויטרס

נבחרת ההתעמלות האומנותית פותחת את דרכה במוקדמות (צילום: עמית שיסל, הוועד האולימפי)
נבחרת ההתעמלות האומנותית פותחת את דרכה במוקדמות | צילום: עמית שיסל, הוועד האולימפי

על אף שלזמן קצר היה נראה כי היא צ'מטאי-סלפטר פרשה, היא לא ויתרה ולבסוף סיימה במקום ה-66 בזמן של 2:48:31 שעות. הרצה הישראלית מאור טיורי גם כן לא ויתרה וסיימה במקום ה-48, בזמן של 2:37:52 שעות. תנאים לא קלים שררו באזור המרתון בטוקיו - הטמפרטורות שנמדדו עמדו על לא פחות מ-26 מעלות, אחוזי הלחות היו כ-81, ואלו הובילו לפרישת רבות מהמתמודדות. ולמרות זאת - צ'מטאי לא הראתה סבל עד לעצירה. 

_OBJ

התעמלות אומנותית: נבחרת ההתעמלות העפילה לגמר

נבחרת ההתעמלות האמנותית, בהדרכת אירה ויגדורצ'יק, ביצעה בהצלחה 2 תרגילים והתברגה רביעית במוקדמות, אחרי בולגריה, רוסיה ואיטליה. בכך הנבחרת שעקפה בין השאר את סין, יפן ובלארוס צלחה את שלב המוקדמות ועלתה אל הגמר שיתקיים מחר.