מדלית ארד לנבחרת ישראל בג'ודו! אולימפיאדת טוקיו 2020 מספקת לנו עוד רגע מתוק ומאושר, כשלאחר שבוע של אכזבות בג'ודו, דווקא התחרות הקבוצתית שמתקיימת לראשונה אי פעם במשחקים היא זו שמביאה לנו את המדליה שכל כך חיכינו לה בענף האולימפי המצליח ביותר של ישראל. שגיא מוקי, פיטר פלצ'יק, טוהר בוטבול, גילי שריר, רז הרשקו, תמנע נלסון לוי, אורי ששון, לי קוכמן, שירה ראשוני, ברוך שמאילוב וענבר לניר הם החל מהיום מדליסטים אולימפיים!

 צפו בחגיגות של שגיא מוקי עם חבריו

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Sagi muki (@sagi_muki)

 

נבחרת ישראל בג'ודו טוקיו 2020 (צילום: רויטרס)
נבחרת ישראל חוגגת | צילום: רויטרס
שגיא מוקי (צילום: רויטרס)
מוקי בטירוף | צילום: רויטרס
נבחרת ישראל בג'ודו חוגגת (צילום: רויטרס)
נבחרת ישראל בטירוף | צילום: רויטרס

סיקור המשחקים האולימפיים:

הג'ודאים שלנו היו בטירוף מיד אחרי הניצחון האחרון שהביא את המדליה לישראל. שגיא מוקי אמר "כל אחד נתן את הלב והנשמה וזה מה שניצח פה, לבוא לכאן אחרי שכל אחד לא הצליח באישי זה דורש התעלות נוספת". פיטר פלצ'יק: "משהו ביום המיוחד הזה, בזה שהיינו פה כנבחרת, זה מה שעשה את כל ההבדל, הספדתם אותנו מוקדם מדי". תמנע נלסון לוי: "הראינו מה אנחנו שווים כנבחרת. אני נתתי הכל, רואים את זה על הגוף שלי, אבל לא אכפת לי". גילי שריר, גיבורת היום: "האמנתי כל הזמן שאני יכולה לעשות את זה. ידעתי שאני לא פחות טובה מאף אחת פה. במצטבר בדקות נלחמתי הכי הרבה ועמדתי בזה".

שגיא מוקי בקרב על מדליית הארד מול רוסיה (צילום: רויטרס)
מוקי חוגג | צילום: רויטרס

נבחרת ישראל בג'ודו (צילום: עמית שיסל הוועד האולימפי)
כל הנבחרת | צילום: עמית שיסל הוועד האולימפי

אורי ששון הוסיף: "התפללתי ועשיתי הכול כדי להביא מדליה אולימפית שנייה. זה לא הצליח לי באישי אבל אני גאה להיות חלק מהקבוצה הזאת ותודה להם!". מאמן נבחרת הגברים, שיחד עם מאמן נבחרת הנשים שני הרשקו היה חלק חשוב מההישג, הוסיף: "״היום, ב-31.7 בשנת 1992, זה היום שבו פרצתי את המחסום הכי גדול בספורט הישראלי״. נזכיר, ביום הזה בדיוק לפני 29 שנים זכה סמדג'ה במדלית ארד באולימפיאדת ברצלונה.

נבחרת ישראל בג'ודו טוקיו 2020 (צילום: רויטרס)
נלסון לוי חוגגת | צילום: רויטרס

עבור מדליית הארד בתחרות הקבוצתית יקבל מהוועד האולימפי בישראל כל אחד מ-12 הספורטאים והספורטאיות סכום של 50 אלף שקלים, ובסך הכל יחלק הוועד 600 אלף שקלים. המאמנים סמדג'ה והרשקו יקבלו סכום כולל של 250 אלף שקלים. גילי כהן שלא נרשמה בטפסי הקרבות לקראת התחרות בגלל פציעה - לא תקבל מדליה. ענבר לניר, שירה ראשוני וברוך שמאילוב שכן נרשמו ולא התחרו, כן יקבלו מדליה

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Ori Sasson (@ori_sasson)

 

הקרבות על מדלית הארד: גילי שריר נתנה כל מה שיש לה, אבל הפסידה למדינה טאימזובה, 0:1 לרוסיה. שגיא מוקי עלה לקרב מול מיכאיל איגולניקוב, שנמצא במשקל מעליו, אבל הטיל אותו באיפון מרשים וזה 1:1. רז הרשקו עלתה מול אלכסנדרה בבינטסבה והשיגה מולה שני וואזארי מהירים שהפכו לאיפון וזה מהפך - 1:2 לישראל. פיטר פלצ'יק ניצח את טמרלן בשאייב ומיד אחר כך תמנע נלסון לוי ניצחה את דריה מזצקיה, 1:4 לישראל, וזו מדליה אולימפית מרגשת לכל חברי הנבחרת!

תמנע נלסון לוי חוגגת (צילום: רויטרס)
נלסון לוי בטירוף | צילום: רויטרס

בשמינית הגמר ניצחה הנבחרת שלנו את איטליה 3:4, עם ניצחון של גילי שריר בקרב המכריע. ברבע הגמר גם כן קיבלנו 3:4, אך הפעם לרעתנו כשצרפת ניצחה. בקרב הראשון בבית הניחומים זה כבר היה קל יותר עם 2:4 על ברזיל ואז הגיעו הניצחונות הענקיים על רוסיה.

זו המדליה השניה של ישראל באולימפיאדת טוקיו, אחרי הארד של אבישג סמברג בענף הטקוואנדו שהושגה בדיוק לפני שבוע. בסך הכל מדובר במדליה ה-11 של ישראל בהיסטוריה, 6 מהן בענף הג'ודו. 3 הגיעו בענף השיט, אחת נוספת הגיעה בקייאקים ואחת נוספת כמובן בטקוואנדו.