אולימפיאדת טוקיו 2020: המשלחת הישראלית. היסטוריה בטקוואנדו: אבישג סמברג, אלופת אירופה בת ה-19 בלבד, זכתה במדליית הארד - המדליה הראשונה של ישראל אי פעם בענף זה במשחקים האולימפיים. סמברג ניצחה את רוקי יילדרים הטורקיה בקרב המכריע ורצה להתחבק עם יעל ארד שישבה ביציע.

הקרב המכריע היה לא פחות ממטורף. סמברג כבר הובילה 2:16 באמצע השליש השני, אך לפתע הטורקייה התעוררה ועד אמצע השליש השלישי כבר עשתה מהפך. סמברג הישראלית לא נשברה, ועשתה מהפך נוסף משל עצמה - עד לניצחון 22:27 בסיום.

ג'ודו: שירה ראשוני סיימה במקום החמישי 

שירה ראשוני, הג'ודוקא הישראלית בת ה-30, רשמה יום קרבות נהדר באולימפיאדת טוקיו 2020 - אך בקרב על הארד הפסידה לאלופת העולם לשעבר, דריה בילודיד האקראינית, וסיימה את יום הקרבות במקום ה-5. את הקרב על הארד מול האוקראינית הפסידה ראשוני רק בשנייה האחרונה, כשאלופת העולם לשעבר הצליחה לרתק אותה.

התעמלות

המתעמל ארטיום דולגופיאט ביצע תרגיל נהדר בקרקע ועלה לגמר מהמקום הראשון. אלכס שטילוב, באולימפיאדה הרביעית שלו, לא נראה טוב וסיים במקום ה-24 בתרגיל הקרקע. בבדמינטון, מישה זילברמן רשם ניצחון סנסציוני ואם ינצח מחר - יעלה לשמינית גמר הטורניר.

אבישג סמברג נותנת בעיטה בראש (צילום: רויטרס)
סמברג. הגרלה קשה מול אלופת העולם | צילום: רויטרס

טקוואנדו

אבישג סמברג, שכאמור זכתה במדליית הארד, פתחה את יום התחרויות עבור ישראל ועשתה זאת בדרך הכי טובה שאפשר - ניצחה 2:22 את ויקטוריה סטמבוח מפורטו ריקו ועלתה לשלב 16 הגדולות. מדובר בניצחון הראשון אי פעם של ישראל בענף הטקוואנדו האולימפי.

אבישג סמברג מאושרת (צילום: רויטרס)
סמברג. הישג שיא כבר באולימפיאדה הראשונה | צילום: רויטרס

בשמינית הגמר, סמברג הפסידה לוונגפטנקיט פניפאק, אלופת העולם התאילנדית, 5:29. התאילנדית המשיכה ועלתה מאוחר יותר לגמר - מה שנתן לסמברג את הכרטיס לבית הניחומים. בקרב הראשון בבית הניחומים ניצחה סמברג ללא קושי 1:22 את קים טרויונג מוויאטנם ועלתה לקרב מול רוקי יילדרים על הארד היוקרתי.

ג'ודו

שירה ראשוני (משקל עד 48 ק"ג) פתחה טוב את יום התחרות וניצחה את לוז אלברז הקולומביאנית עם שני וואזרי שהסתכמו לאיפון. בשלב הבא פגשה ראשוני את ג'וליה פיגרואה הספרדייה ובזכות תרגיל חניקה נהדר ניצחה בתוך 51 שניות ועלתה לרבע הגמר. איזו פתיחה נהדרת ליום התחרויות!

שירה ראשוני מאושרת (צילום: רויטרס)
נראית מצוין בטוקיו. ראשוני | צילום: רויטרס

ברבע הגמר הפסידה ראשוני למונגולית אורנטשטג מונחבאט ועברה לבית הניחומים. בקרב הראשון היא ניצחה את לין צ'ן האו מטייפאיי עם איפון נהדר בתוך ניקוד הזהב ובזכות הניצחון הזה היא עלתה לקרב המכריע על הארד. בקרב הבא, החשוב ביותר בקריירה של ראשוני, פגשה הישראלית את דריה בילודיד - פעמיים אלופת העולם בעברה. ראשוני נלחמה עד טיפת הדם האחרונה, אך בשניה האחרונה הצליחה בילודיד לרתק את הישראלית, שסיימה את האולימפיאדה במקום החמישי המכובד.

בדמינטון

פתיחה מצוינת לישראל גם כאן: מישה זילברמן ניצח את סאי פרנית' ההודי (13 בעולם) 0:2 (17:21, 15:21) במשחק הראשון של שלב הבתים. המשחק השני של הישראלי יתקיים מחר.

שירה ראשוני מאושרת (צילום: רויטרס)
הישג נהדר ומפתיע. ראשוני | צילום: רויטרס

התעמלות

ארטיום דולגופיאט עלה מיד אחרי אלכס שטילוב בתרגיל הקרקע והשיג תוצאה נהדרת של - 15.200, בזכות התוצאה המצוינת הזו הוא עולה לגמר מהמקום הראשון. במוקדמות סוס הסמוכות הוא הציג תרגיל הרבה פחות טוב ואף נפל בסוף התרגיל, מה שהביא לו 12.766 בלבד.

שירה ראשוני חונקת (צילום: רויטרס)
ראשוני. יום נהדר | צילום: רויטרס

אלכס שטילוב עלה ראשון לתרגיל הקרקע במסגרת המוקדמות והשיג תוצאה של - 13.500, תוצאה לא טובה שמדרגת אותו במקום ה-24 והוא סיים את דרכו באולימפיאדה.