אולימפיאדת טוקיו 2020, היום ה-9. גאווה לאומית! ארטיום דולגופיאט זכה במדלית זהב היסטורית בענף ההתעמלות בגמר תרגיל הקרקע. הישראלי ביצע תרגיל מצוין, קיבל את התוצאה 14.933 ולקח את ראשות הפודיום.

זו המדליה השלישית של ישראל בטוקיו 2020, שהפכה רשמית לאולימפיאדה המוצלחת ביותר אי פעם עבור ישראל. אבישג סמברג עשתה את הארד כבר ביום התחרויות הראשון, אתמול קיבלנו את הארד בג'ודו הקבוצתי והיום המדליה המתוקה מכולן - זהב של ארטיום דולגופיאט. הספורטאי הישראלי היחיד הנוסף שזכה בזהב הוא גל פרידמן שעשה את זה בענף השייט באתונה 2004. 

באצטדיון האתלטיקה: סיימה במקום ה-6 בגמר הקפיצה המשולשת אחרי שקבעה שיא עונתי של 14.60. כבוד גדולה לקופצת הישראלית שהופיעה באולימפיאדה שלישית ברציפות.

ארטיום דולגופיאט, בגמר ההתעמלות באולימפיאדת טוקיו  (צילום: reuters)
דולגופיאט בסיום התרגיל | צילום: reuters

מוקדם יותר, נצחון היסטורי לנבחרת הבייסבול של ישראל: בפעם הראשונה שהיא מופיעה בטורניר האולימפי, נבחרת הבייסבול הישראלי משיגה ניצחון ראשון, 5:12 על מקסיקו, ועלתה לשלב הבא. מחר יפגשו את המנצחת בין קוריאה והרפובליקה הדומניקנית בקרב על חצי הגמר.

נבחרת ישראל בבייסבול טוקיו 2020 (צילום: רויטרס)
נבחרת ישראל בבייסבול חוגגת | צילום: רויטרס

הדרמה המתגלגלת עם סימון ביילס: המתעמלת האגדית פרשה הבוקר (ראשון) גם מגמר תרגיל הקרקע שיתקיים מחר - ותחליט בקרוב אם להופיע בגמר תרגיל הקורה שיתקיים ביום שלישי. אחרי שפרשה מתחרות הקרב רב ומהגמרים בשולחן הקפיצות ובמקבילים המדורגים - ספק אם נחזור לראות את ביילס בטוקיו 2020.

ביילס פרשה בשבוע שעבר מגמר התחרות הקבוצתית, לאחר שביצעה תרגיל לא טוב על המתח ויצאה מהאולם. למרות דיווחים וניסיונות ראשוניים לדבר על פציעה פיזית, ביילס עצמה הודתה מאוחר יותר כי מדובר בפציעה נפשית שנובעת מהלחץ והמתח העצומים בהם היא נמצאת.

>> להאזנה לכל הפרקים של "אחד ביום" לחצו כאן

המשלחת הישראלית

אתלטיקה

אחד הרגעים הגדולים של היום הזה, לפחות עבורנו: חנה מיננקו מתחרה באצטדיון האתלטיקה בגמר הקפיצה המשולשת. מיננקו עלתה לגמר עם הקפיצה הטובה ביותר שלה העונה, 14.36 מטר, והמקום השמיני - שיפור של שיאה האישי יכול לקרב אותה למדליה.

המתעמל הישראלי ארטיום דולגופיאט  (צילום: ap)
דולגופיאט במהלך המוקדמות | צילום: ap

היום של הישראלים התחיל עם אדווה כהן במירוץ ה-3,000 מטר מכשולים. לגמר עולות 3 הראשונות מכל מקצה ובנוסף 6 הרצות שיסיימו עם הזמנים הטובים ביותר. לצערנו כהן סיימה במקום האחרון במקצה המוקדמות בזמן של 10:05:95 דקות.

בייסבול

נבחרת ישראל בבייסבול השיגה ניצחון ראשון אי פעם במשחקים האולימפיים, 5:12 על מקסיקו, ועלתה לשלב הבא, שם יפגשו מחר ב-6:00 את המנצחת בין קוריאה לרפובליקה הדומניקנית שישוחק בשעה 13:00 היום. אם ינצחו במשחק הבא יעלו לחצי הגמר ויפגשו את המנצחת בין ארה"ב ליפן, אם יפסידו במשחק הבא יפגשו בבית הניחומים את המפסידה במשחק בין קוריאה והרפובליקה הדומניקנית. מבנה תחרות הזוי - שמאפשר לישראל לחלום על מדליה היסטורית.

שייט

הצמד נויה ברעם ושחר טיבי סיימו את שיוטי היום במקומות 4 ו-11 ונשארו במקום ה-8 הכללי לפני שני השיוטים האחרונים מחר. הפער מהמקום השלישי - 27 נקודות.