חודשיים בלבד הספיקו בשביל להפוך את המותחן האירוטי "365 ימים" לא רק לאחד מהלהיטים הגדולים והמפתיעים של נטפליקס - אלא גם לאחד מהסרטים הכי שנויים במחלוקת של השנה, עם טענות על האדרה של תסמונת שטוקהולם, ביקורת קשה מצד מומחים למיניות ואפילו דרישה של הזמרת דאפי להסיר את הסרט לאלתר. כל אלה לא עזרו, והתלונות זוכות עכשיו גם לתגובתו של כוכב הסרט, מיקאלה מורונה, שהפך בשבועות האחרונים לכוכב ולסמל מין של ממש.

בראיון לערוץ E!, מורונה - שמגלם בסרט את המאפיונר מסימו, החוטף את לורה (אנה מריה סייקלוקה) וגורם לה להתאהב בו - הסביר כי הוא לא מצליח להבין את הביקורת של הקהל. לפי מורונה, "חשוב לזכור שהסרט הזה מבוסס על סיפור מומצא. '365 ימים' היה ספר מאוד מצליח בפולין לפני שהוא הפך לסרט. כשהקהל צופה בסרט, אני חושב שהוא יודע שמה שהוא רואה על המסך הוא לא אמיתי, אבל העבודה שלי כשחקן היא לגרום לכם לחשוב שזה אמיתי, לגרום לכם להתחבר למסימו למרות שהוא בוס במאפיה".

"אני סומך על הקהל שיבין שהסרט הזה הוא פנטזיה", הוסיף מורונה, "לפעמים אנחנו צופים בסרט ומעודדים את 'הבחור הרע', אבל אנחנו עדיין יודעים שהוא בחור רע שעושה דברים רעים, וכמובן שההתנהגות שלו לא מתקבלת בחיים האמיתיים".

מורונה המשיך ואמר: "אני מבין את המחלוקת, ואני שמח שאנחנו מדברים על זה. אני חושב שאנחנו צריכים להיות זהירים לא להגביל את היצירה של אמנות, אז אני לא הייתי אומר שאנחנו לא צריכים לאפשר לסרטים כאלה להתקיים, כי אז מה לגבי סרטים על מלחמות, פשע, רציחות וכן, גם סרטי מאפיה אהובים?"

"הסרט הזה לא אמור לפגוע במציאות של אלימות מינית בעולם. אני לא רוצה שאנשים יחשבו שהתנהגות כזו היא בסדר. היא לא. אני חושב שזה טוב שהסרט הזה גורם לאנשים לדבר על הנושאים האלה, כדי שנוכל ליצור מודעות גדולה יותר לגביהם בחברה שלנו".

>>אהבתם את "365 ימים"? הנה עוד 9 סרטים בנטפליקס שיעשו בשבילכם את העבודה

בפעם הקודמת בה מורונה התייחס לסרט שהפך אותו לכוכב, הוא נאלץ להתייחס לסוגיה אחרת שהעסיקה את המעריצים - השאלה האם הסצנות האינטימיות שצולמו הן אותנטיות, או שפשוט מדובר במשחק אמין למדי. "זה נראה אמיתי בגלל שאנחנו שחקנים טובים. זה לא היה אמיתי", הסביר, "אני יודע שהרבה אנשים כותבים לי ש'אלוהים אדירים זה היה אמיתי!', אבל באותו הזמן זה לא היה אמיתי, זה בלתי אפשרי". 

כפי שמורונה ציין בדבריו, "365 ימים" מבוסס על ספר מצליח של הסופרת בלנקה ליפינסקה, בדומה לאביו הרוחני "חמישים גוונים של אפור". הבסיס הספרותי של הסרט מהווה סיבה לאופטימיות עבור המעריצים, שכן מדובר בספר ראשון מתוך טרילוגיה - כך ש"365 ימים" אמור לחזור למסך לפחות לעוד סיבוב אחד. מורונה כבר הספיק לאשר כי גם הוא ייקח חלק בסרט החדש, שצילומיו היו אמורים להתחיל ממש בימים אלה. בגלל התפרצות הקורונה הצילומים נדחו - ומעריציו של השחקן יכולים בינתיים להתנחם בקריירה המוזיקלית שהחל לפתח לאחרונה, כולל שיר הנושא מתוך הסרט בכיכובו.