לא משנה איפה הסתובבתם בימים האחרונים, בטח אם המקום בו אתם מסתובבים הוא הספריה של נטפליקס - כנראה כבר שמעתם על "365 ימים". הסרט הפולני החדש, מותחן דרמטי-רומנטי העוסק בתסמונת שטוקהולם ובבכיר במאפיה החוטף אשת עסקים שנופשת בסיציליה, זוכה ללא מעט תגובות מתלהבות מהצופים והצופות - אבל גם על הרבה מאוד ביקורת, בין היתר על התכנים המיניים הבוטים המוצגים בו. 

במסגרת הסרט, המאפיונר מאסימו מעניק ללורה, האישה אותה חטף, שנה להתאהב בו, ובמהלכה הוא מאלץ אותה להשתתף באקטים של מציצנות, סקס ו-BDSM. הסרט, שמבוסס על ספר מצליח בעל אותו שם, כונה כבר "הגרסה הפולנית של 'חמישים גוונים של אפור'", וגולשים רבים אף התייחסו אליו כאל סרט פורנו לכל דבר ועניין - שבמקרה גם זמין בספריה של נטפליקס.

"365 ימים", כאמור, לא זכה רק לפופולריות גדולה (נכון לכתיבת שורות אלה מדובר בכותר המבוקש ביותר בנטפליקס), וצופים רבים טוענים כי מדובר בסרט בעייתי שמציג אידאליזציה של מערכת יחסים אלימה וכוחנית, שולח מסר לא נכון לנשים ומאדיר תופעות בעייתיות כמו תסמונת שטוקהולם. "זה זבל של סיפור - הוא מאדיר חטיפה ומערכת יחסים כפויה. זו לא הייתה אהבה אלא תסמונת שטוקהולם", כתב אחד הגולשים, "אי אפשר אפילו להתחיל להביע את רמות הבעייתיות שקיימות בסרט ובספר", כתב אחר. "בבקשה תזכרו שיש הבדל ענק בין פנטזיה למציאות. אם אתה גבר, אל תקבל רעיונות. אף אישה לא רוצה שיחטפו אותה ויכריחו אותה להתאהב", הבהיר גולש נוסף.

אחרים דווקא ביקרו את הסרט בשל האיכויות הירודות שלו: "הסיפור מטופש לחלוטין, הדיאלוגים מעוררי חלחלה, מאסימו הוא אנס ומקסים בערך כמו הארווי וינשטיין. והכי גרוע שזה עובד, משום שהוא בגובה 1.93 ויש לו כסף, שרירי בטן וזקן", כתב אחד הגולשים. גולש נוסף כתב כי "הם עושים סקס במשך יום שלם וישנים שעה בלילה, מה זה הסרט הזה", ואחר הגיב "הסרט הזה מבייש את 'חמישים גוונים' כי כל העלילה בעייתית, אבל זו פנטזיה אז הכל מותר. זה לא חמוד ולא רומנטי אלא דפוק". 

יחד עם זאת, כמו תמיד, יש דגם צופים שדווקא כן נהנו מהסרט וטוענים שהביקורות כלפיו מוגזמות. "השיט הזה טוב", כתב אחד מהם, "הוא מבייש את 'חמישים גוונים' וזה סרט פצצה". אחרים טענו שמדובר בסרט פורנו אטרקטיבי שמגרה ומבלבל בו זמנית, שהגיבור הראשי שובה לב ושהם דווקא היו מתים להיחטף על ידו.